בורגטו

בורגטו (Borghetto) הפך לאחד המקומות היפים ומיוחדים ביותר, שבהם היינו בטיול זה. וזה כאשר מדובר על כפר קטן מאד, אבל כנראה זה רק תורם לייחודיותו. כמובן לא ניתן להיכנס לתוך הכפר עם הרכב, ליד הכניסה לכפר יש חניה גדולה בתשלום.

כבר מצעדים הראשונים בכפר, אתה מרגיש שהוא משהו מיוחד, כפר שנשאר הרחק מאחורה בזמן.

הדבר המרכזי בבורגטו הינו הנהר, כל הבתים, חנויות ומסעדות, בצורה כזאת או אחרת קשורים לנהר.

כמובן לא מדובר בונציה, אבל שוב – מקום ממש מיוחד במינו.

 מצד אחד של הגשר ניתן לראות את האגם הפסטורלי, עם ברבורים. מצד שני של הגשר, יוצא נהר, עם זרם חזק ביותר. צמוד לבתים נמצאות טחנות מים, אשר תורמות ל לתחושה של אווירה עתיקה ומיוחדת של בורגטו.

 בפורומים רבים ממליצים על מסעדה – Antica Locanda Mincio. מסעדה שבהחלט נראה מאד מעניינת מבחוץ, אשר נמצאת ממש על שפת הנהר. אבל לנו לא היה מזל עם המסעדה הזאת. פשוט בין 15:00 ל 18:00 היא נסגרת לסיאסטה מקומית. אז כדאי לשים לב לזה.

בנוסף למסעדה, כדאי לשים לב לחנות-מפעל נחמדה של סבונים, נרות ומוצרים אחרים. מקום מאוד מעניין, ניתן למצוא כאן מזכרות מיוחדות רבות.

 מבורגטו, יצאנו לכיוון של עוד כפר קטן Castellaro Lagusello, כפר קטן, שבו ממש לא צריך להתאמץ, כדי להרגיש כמו בימי ביניים. בתים ורחובות מאבנים עתיקות. ברבע שעה שהיינו בכפר לא ראינו אפילו אדם אחד. והאטרקציה המרכזית של הכפר – אגם בצורת לב, גם כן הייתה סגורה.

אז כאומר אחרי איזה רבע שעה בכפר, המשכנו לעוד עיר מרתקת ומרכזית באגם גארדה – סירמיונה.


אשמח לתגובתכם