אטרקציות בונציה

המשפט "כל ונציה, זאת אטרקציה אחד גדולה", זה לא סתם משפט יפה. עצה הכי טובה שקיבלנו לפני הנסיעה לונציה – פשוט להסתובב בעיר, וליהנות ממנה. זה מה שעשינו וזה מה שהפך את היומיים בונציה למשהו כה מיוחד.

אבל כמובן יש כמה מקומות שחייבים לשים לב עליהם.

התעלה הגדולה- גרנד קאנאלה (Canalazzo) – אחת מהאטרקציות המרכזיות של ונציה, "רחוב" ימי, ראשי של העיר. מאז ומתמיד כאן בנו את הבתים הכי מיוחדים, אנשים עשירים ניסו לגור בקרבת גרנד קאנאלה. עשרות ואפורטו, גונדולות, גשר ריאלטו כל זה הופך את גרנד קאנאלה לכה מיוחדת. בנסיעה אחת בואפורטו עשיתי כמה עשרות תמונות של ונציה, שכל אחת מהן פשוט נהדרת.

כיכר סאן מרקו (Piazza San Marco) – אחד הכיכרות היפים ביותר באירופה. אלפי תיירים ממהרים לסאן מרקו על מנת ליהנות מהיופי שלה, להאכיל את היונים, לשבת באחד מבתי קפה הרבים הנמצאים בכיכר. אחד הדברים המיוחדים בסאן מרקו – כמעט כל לילה, מתחיל בכיכר "שיטפון קטן", אנחנו היינו עדים, איך שתוך מספר דקות, כל הכיכר התמלא בשלוליות רבות שפשוט עלו מתוך האדמה.

מגדל הפעמונים. מגדל המפורסם שהתמוטט בשנת 1902 ונבנה מחדש. מומלץ מאד לעלות עליו – כניסה עולה כ-10 יורו, אבל נשקף ממנו נוף מדהים לעבר ונציה כולה.

פאלאצו דוקאלה (Palazzo Ducale): את בנייתו של הארמון החלו במאה ה-9, אבל בנייתו המשיכה במשך שנים רבות. הארמון הוא מקום מושבם של שליטי ונציה, של שופטים עליונים, מקום על אוצרות הונציה וגם בית משפט. קיימים מספר סוגי סיורים, שניתן לעשות בתוך הארמון.

בזיליקת סאן מרקו (Basilica di San Marco) – הקתדראלה המרכזית והיפה ביותר בוונציה. מהכנסייה ניתן ליהנות מבחוץ, ניתן להיכנס אליה, כמו כן ניתן לעלות עליה. בגלל שמדובר באטרקציה מאד תיירותית. בד"כ בכניסה לכניסה מחכה תור מאד ארוך. ואסור להיכנס לתוכה עם כל סוגי של התיקים.

מבצעים סודיים מאתר בוקינג בונציה:


Booking.com

גשר האנחות – (Ponte dei Sospiri): אחד מהמקומות ה"מצולמים" ביותר בונציה. ואחת מהאטרקציות היפות ביותר עם היסטוריה פחות יפה ורומנטית. גשר מחבר בין פאלאצו דוקאלה לבית כלא הישן. שם "האנחות", בא בגלל אנחות של אסירים שהעבירו אותם מבית המשפט לכלא.

גשר ריאלטו – (Ponte di Rialto) עצה: אם יש לכם אפשרות, כדאי לבוא אל הגשר בשעת השקיעה.

תקבלו מראות בלתי נשכחים ותמונות מדהימות. איזור של גשר ריאלטו – מלא בחנויות מזכרות, מסעדות טובות וממש לא זולות. אבל אם יש אפשרות, אולי כן כדאי לשבת דווקא כאן באחת מהמסעדות וליהנות מהמראה של גשר יפה זה. כמו כן, אנחנו דווקא כאן עשינו את הטיול שלנו בגונדולה.

סנטה מריה דיי מיראקולי ( Santa Maria dei Miracoli) – אחת מהכנסיות היפות ומיוחדות של ונציה. חזית ופנים מעוצבים בעזרת שיש, שלפי אגדה נשאר מהבניה של סאן מרקו. כניסה היא סמל לרנסנאס הוונציאני.

כנסיית סנטיסימי ג`ובאני אי פאולו (Santissimi Giovanni e Paolo), הידועה גם בשם San Zanipolo. אחת מהכנסיות הגדולות והמפורסמות של ונציה. הקמת מבנה מודרני של הקתדראלה הושלם בשנת 1430. חזית המפוארת של הבניין הופכת  אותה לאחת מהאטרקציות המפורסמות של העיר. נכון להיום נמצא בתוכה בית חולים העירוני.

בזיליקת סנטה מריה גלוריוזה דיי פרארי ( Basilica di Santa Maria Gloriosa dei Frari): כנסייה ממוקמת  ברובע סן פולו, ב"צד השני" של התעלה הגדולה. אנחנו מאד אהבנו את הדרך מגשר ריאלטו לעבר הכנסייה. דרך מלאה בחנויות מזכרות. במיוחד מזכרות מזכוכית, שעושים אותם ישר בתוך החנות.

הגטו היהודי בוונציה (Ghetto Ebraico di Venezia): איזור מגורים של יהודי ונציה ממאה ה-16 ועד היום. במקום נמצאים בתי כנסת מפוארים. כמו כן בגלל צפיפות רבה, יהודים היו צרכים לבנות לגובה. לכן בתוך הגטו, בניגוד לאזורים אחרים של העיר ניתן לראות בתים של 8 ו10 קומות.

כמובן לאטרקציות של ונציה אפשר לשייך את האיים בורנו ומורנו:

מורנו (Murano) – כל הונציה בנויה ממספר איים, אבל מחוץ לעיר יש מספר איים, המעניינים בזכות עצמם. מורנו – איי של מנפחי זכוכית. כמות עצומה של חנויות המוכרות את מזכרות מזכוכית. בתוך האיי קיימים מספר מקומות שבהם ניתן לראות מופע של ניפוח זכוכית. בחלקם מציעים את המופע בתשלום, אבל תחפשו את המקומות שבהם המופע הוא בחינם, הם קיימים במרחק קצר מתחנת של ואפורטו.

זמן נסיעה למורנו מונציה בואפורטו כ-20 דקות.

בורנו (Burano)– עוד אי, היותר מרוחק מונציה, זמן נסיעה בואפורטו כ-45 דקות. האי נחשב לאי של יוצרי התחרה. והוא מעניין גם בזכות בתים הקטנים והצבעוניים שלו.

אך כאמור כדאי להשתמש באטרקציות של ונציה רק כנקודות, סביבם אתם מטיילים. בדרך תפגשו עוד עשרות מקומות מיוחדים והיפים, שכל אחד מהם, זה עוד אטרקציה מיוחדת במינה.

אחרי יומיים בונציה המשכנו בדרכינו למילאנו.

3 thoughts

 1. תודה על המידע והטיפים,
  למרות מה שכתבת ולמרות שאנחנו גם יודעים זאת היטב בעצמנו, גם אנחנו לצערנו נוכל להיות בונציה רק יום אחד בשל מגבלות בלוחות הזמנים ובעיקר בגלל ילדים קטנים הנמצאים עימנו..
  ראשית האם ניתן לעשות את ונציה עם תינוק בעגלה או שזה ממש קשה?
  שנית, מה מזג האויר בתחילת – אמצע אוקטובר? האם יהיה קר מדי עם ילדים / תינוק קטן?
  אנחנו חשבנו להגיע מאזור גרדה ברכבת ולא ברכב בגלל החניה והנסיעה ברכבת שמביאה אותך מהר וישר למרכז ונציה, האם זה עדיף? מהיר יותר?
  תודה רבה,

 2. שלום אני מתכננת להגיע לונציה בעוד חודש. .ולשנות בה שבוע. האם יש חתולים בונציה?, יש לי חרדה מחתולים ובשנה שעברה הייתי שבוע באי מיקונוס שהפך לשבוע שך סיוט בגלל ריבוי החתולים באי.
  תודה מראש על התשובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *