כניסה לכבישי אגרה באיטליה

קיימת טעות נפוצה שבגללה רבים מקבלים קנסות ועליה אני רוצה לדבר כאן.
בדרך כלל הכניסה לכבישי האגרה באיטליה עוברת דרך מסופים גדולים, עם כמות גדולה של מסלולי כניסה. ובדרך כלל ליד 2-3 כניסות עומד תור די גדול, כאשר שאר המסלולים סגורים או פתוחים לגמרי וללא תור. ופה ושם עוברת דרכם איזה מכונית. וכאן לרבים עובר בראש רעיון "אם הם נכנסים, למה שאני לא אכנס?" ואם עשיתם כך, ביציאה מהכביש או אחרי זה בדואר תקבלו קנס.
אז מה בעיה? העניין הוא שהכניסות ה"פתוחות" הן בד"כ עבור כל המנויים למיניהם. קיימים סוגים שונים של מנויים, לכן יש גם מספר כניסות שונות.

לבדיקת מחיר השכרת רכב בצפון איטליה לחצו כאן

מה שתמיד צריך לעשות – למצוא שלט עם כיתוב של CASH או עם סימן של שטרות ולהיכנס דרכו.
המערכת עובדת בצורה פשוטה ביותר – בכניסה מקבלים כרטיס וביציאה מהכביש המהיר משלמים לבן אדם שגובה כסף.
עלות הנסיעה בכבישי אגרה באיטליה משתנה בהתאם לאורך הקטע בו נסעתם, בהתאם לכביש עצמו וכנראה גם בהתאם לזמן שבזבזתם על נסיעה. לגבי סעיף אחרון אינני בטוח, אבל נסענו קטע די גדול ממילאנו לאגם גארדה, ובאמצע היה פקק מאד גדול, וביציאה שילמנו כיורו וחצי, כאשר תשלום ממוצע על נסיעה בקטע די ארוך הוא בין 7 ל-10 יורו.

3 thoughts

 1. שלום רב, יש לי שאלה- ב 2014 שכרנו רכב מחברת הרץ במילנו. במסגרת ההשכרה שכרנו גם מכשיר לתשלום בכבישי אגרה. כשהחזרנו את הרכב הפקידה בדקה במחשב וחייבה אותנו בעלות המעברים בכבישי האגרה בהם עברנו. אני מציינת גם ששילמנו את עלות ההשכרה של המכשיר. קבלנו קנס על מה שנקרא "אי תשלום בכביש אגרה" . לטענתנו זה היה כשל בקריאה ואיננו צריכים לקבל קנס. בבדיקה שערכנו נאמר לנו ע"י הרץ ישראל לאחר שבדקו כי אין לאיטליה כלל מכשירים לקרוא בכבישי אגרה. איך מוכיחים שאכן שכרנו מכשיר כזה? אנחנו קצת אובדי עצות מול האיטלקים….. תודה על העזרה.

  1. לצערי אין לי כל כך מה להמליץ.
   אולי נשארו קבלות או תמונות?
   לכן אני ממליץ להזמין רכבים דרך בוקינג –
   http://www.rentalcars.com/Home.do?affiliateCode=Gimpel
   היה לי סיפור דמה בנסיעה אחרת לאיטליה (משהו שקשור לתנאי השכרה ועיר החזרת הרכב)
   חברת השכרה חייבה אותי, בוקינג התערבה והחזריה כסף.

 2. שלום רב, נסעתי אתמול בלילה ונכנסתי בטעות לנתיב האגרה של מנוים. המחסום נםתח ועברתי וכשהגעתי למחסום הבא המחשב חייב אותי בתשלום קנס של 60 יורו על קטע של 5 דקות נסיעה. כנראה קנס. אשמח לדעת למי ניתן לפנות בנושא ע"מ לבקש לבטל זאת. תודה רבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *