המוזיאונים של הוותיקן

הכניסה למוזיאונים של הוותיקן, היא מרחוב ויאלה דל ותיקנו, אם אתם באים במטרו, אז צריך לרדת בתחנת- «Ottaviano».

אני רוצה לתת עצה – כדאי להזמין כרטיסים מראש דרך האינטרנט. שמעתי פעמים רבות על תורים במוזיאונים של הוותיקן אבל כל עוד אתה לא רואה תור ענק, של כמה מאות מטרים, קשה להבין על מה מדובר. והיינו שם ביום שלישי רגיל, בספטמבר. הזמו כרטיסים מראש באינטרנט.  חלפנו על כל התור, ניגשנו לשומר שעמד בקצה, הוא ברקד את הכרטיסים ונכנסו ישר פנימה.  אם מזמינים דרך האתר זה עולה 3 יורו יותר, אבל החיסכון בזמן יכול להיות עצום.

במוזיאון יש מספר מסלולים – A, B, C, D. ראשית, לראות את כל המוזיאונים ביום אחד – זה פשוט לא מציאותי גם פיזית וגם נפשית. אבל לנסות לעשות מקסימום, תמיד כדאי. התשובה לשאלה נפוצה – לא, אי אפשר לבקר רק בקפלה הסיסטינית. יש סימנים שיכולים לקצר את הדרך, אבל עדיין תצטרכו לשלם על כניסה לכל המוזיאון ותצטרכו לעבור מספר חדרים. אבל עדיין זה שווה את זה.

חלקים העיקריים במוזיאונים של הוותיקן

מוזיאונים חצר – בחצר נמצא אצטרובל, מהמאה השלישית, אשר קישט את האמבטיה של ניירון. יש גם “ספרה” מפורסמת, שהוקמה כאן בשנת 1990.

Pinacoteca Vaticana

17 חדרים עם ציורים, בדרך כלל בנושאים דתיים. נמצאות כאן תמונות מ – המאה ה-13 עד המאה ה -17. בין תמונות ניתן למצוא יצירות של רפאל, ליאונרדו דה וינצ’י ואמנים מפורסמים אחרים.

Museo Pio Clementino

12 חדרים, שהם העבודות החשובות ביותר של רומא העתיקה ויוון העתיקה.

בדרך אל הקפלה הסיסטינית  עוברים ב:

 Galleria degli Arazzi– גלרית השטיחים. השטיחים מספרים על חייו של ישו. את השטיחים ציירו תלמידיו של רפאל. ארגו אותם בבריסל, בשנים 1523-1534.

Galleria delle Carte – נמצאים כאן  40 מפות, שצוירו על ידי אנטוניו דנטה, בשנים 1580-1583. עליי, באופן אישי, מכל המוזיאון את הרושם הכי חזק השאירה התקרה שבחדר המפות.

לאחר מכן נכנסו  ל”חדרים של רפאל“. את החדרים ציירו תלמידיו של רפאל, על פי הסקיצות שלו. סך הכול 4 חדרים.

לבסוף, נכנסנו לקפלה הסיסטינית. היכל זה משמש כחדר תפילה פרטי של האפיפיור.  כאן גם בוחרים אפיפיור חדש לאחר מותו של הקודם. העבודה העיקרית בקפלה נעשתה על ידי מיכלאנג’לו. כמו כן הוא יצר, את החלק העיקרי של החדר – “יום דין האחרון”.

למרות שבכל מקום מצוין שאסור לצלם בקפלה הסיסטינית, באותו ים, שם צילמו כולם. ניתן לראות את  התמונות של קפלה, של מוזיאונים ושל חלקים אחרים של וותיקן בדף – תמונות הוותיקן.

וכמובן, בסופו של המסלולים, מחכים לכם המדרגות המפורסם של הוותיקן.לאחר מנוחה קצרה, המשכנו הלאה, אל בזיליקת פטרוס הקדוש.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *