אגם קומו

אגם קומו שוכן מצפון למילאנו במחוז לומברדיה. המרחק בין בירת המחוז והאגם הוא 40 ק"מ.

שוויץ נמצאת מצפונו של האגם.

איך להגיע לאגם קומו

הדרך הפשוטה ביותר להגיע אל האגם היא דרך מילאנו. ממילאנו ניתן להגיע אל היישוב המקומי הנמצא בסמוך לאגם (העיר קומו) בעזרת רכבת מקומית – הרכבת יוצאת מהתחנה המרכזית של מילאנו ומגיעה אל תחנת Como S. Giovanni.

זמן נסיעתה של הרכבת הוא לערך 40 דקות ועלות הנסיעה מ-5 אירו ומעלה. התחנה ממוקמת במרכז ההיסטורי של קומו, במרחק הליכה קצר מן האגם. כמו כן, ניתן להגיע לתחנת Como S. Giovanni בעזרת רכבת היוצאת מתחנת הרכבת Porta Garibaldi הממוקמת גם היא במילאנו, זמן הנסיעה אורך מעט יותר זמן.

דרך נוספת להגיע אל קומו היא מתחנת Milano Nord Cadorna עד לתחנת Como Nord Lago, זמן הנסיעה ברכבת המקומית אורך שעה אחת ועלות הנסיעה מתחילה מ-5 אירו.

מלבד קומו, ניתן להגיע ברכבת מהתחנה המרכזית של מילאנו לעיר קרובה נוספת – ורנה (Varenna) אשר נמצאת במרכז ערוצי הנחלים המובילים לאגם. משך נסיעת הרכבת קרוב לשעה ועלות הנסיעה – 6,70 אירו.

ניתן לבדוק לוח זמנים ולהזמין כרטיסים דרך אתר האינטרנט של רכבת איטליה, כמו כן, ניתן לקנות כרטיסים בתחנת הרכבת עצמה. בנוסף, קיימות עמדות מיוחדת לרכישת כרטיסים בתחנות. חשוב מאוד להעביר את הכרטיסים במכונה טרם העליה לרכבת בכדי להימנע מקנסות.

ישנן רכבות מחברת Eurocity המגיעות אל תחנת הרכבת Como S. Giovanni בקומו מתחנת הרכבת של העיר לוגאנו הנמצאת בשוויץ, משך הנסיעה הינו כחצי שעה ועלותה – 19 אירו.

דרך נוספת להגיע אל האגם היא מהעיר ברגמו בעזרת אוטובס. הנסיעה אורכת שעתיים וכרטיס הנסיעה עולה כ-6 אירו.

הגעה ברכב פרטי ממילאנו היא דרך הכביש המהיר A9. מטיילים בעלי רכב פרטי ישמחו לדעת שבין כפרי החוף קדנביה – ורנה, בלאג'ו – קדנביה וכמו כן מנאג'ו – ורנה עובדת מעבורת שיכולה להעביר את הרכבים מיעד אחד לשני. במהלך הקיץ המעבורת עובדת כל חצי שעה ואילו בחורף – פעם בשעה.

בעיר קומו עצמה ובערים השכנות גם כן ניתן להתנייד בעזרת אוטובוסים. תחבורת האוטובסים האיזורית עובדת בצורה טובה מאוד. באתר הבא ניתן לבדוק לוחות זמנים ומסלולי נסיעה. כמו כן, קיימת תחבורה ימית – סירות מיוחדות העובדות לא רק כאמצעי תחבורה אלא גם כטיול ימי לתיירים.

לינה באגם קומו

ניתן לעצור באחת מהערים הקרובות: בלאג'ו, מנאג'ו, לקו, ורנה או בעיר הגדולה ביותר באיזור – קומו.

קיים מבחר מחבר גדול של בתי מלון באגם קומו. מלונות בעלי 4-5 כוכבים יקרים יחסית, אולם מלונות עם פחות כוכבים נמוך יותר מציעים שירות נהדר גם הם. ניתן למצוא כאן יחידות דיור ובתי אירוח, לכן בהחלט קיימות אפשרויות זולות לשהייה.
מטיילים בקבוצה גדולה יכולים להשכיר בתים שלמים.

אטרקציות מרכזיות באגם קומו

קומו הינו אגם מוארך בעל שלוש זרועות. חלקו הצפוני של האגם מתאים יותר לשחייה מכיוון שהמים נקיים יותר ואילו החלק הדרומי מתאים יותר לסיורים.

מסביב לאגם ממוקמות עיירות מקסימות שבהחלט כדאי לבקר בהם. משך הביקור בכל עיירה יהיה יחסית קצר היות והעיירות לא גדולות במיוחד, אבל ישנו סיכוי ללכת לאיבוד ליום שלם בגלל היופי שלהן.

האגם מוקף בוילות מרשימות, רובן שייכות לאישים מפורסמים, ניתן אף לבקר בחלק מהן בחלק מהן. לא מעט כנסיות וארמונות מסתתרים בהרים, וכמו כן שבילים מעניינים שניתן לטייל בהם.

העיר הראשית של האגם הינה קומו. כאן אפשר לבקר בכיכר המרכזית, קאבור, שהינו המרכז ההיסטורי של עיר. במרכזה ממוקמת הקתדרלה דואומו.

המקומות המעניינים בקומו הם בזיליקת סנט אבונדיו (Basilica of Sant'Abbondio) וארמון באראדלו שקירותיו מגיעים עד ל-400 מטרים. במהלך חודשי ספטמבר הארמון מארח קרבות אבירים.

מקומות נוספים הראויים לתשומת הלב הם ווילה קרלוטה שעיצוב הפנים שלה מרשים במיוחד ובשטחה ניתן למצוא גם מוזיאון, ווילת אולמו, שקירותיה מרתקים גם הם.

בעיירת קומו קיים מזח ממנו יוצאות סירות ומעבורות לעיירות השכנות מסביב לאגם. דבר זה מאפשר למטיילים לחקור בקלות את כל המקומות המעניינים הקיימים באיזור. קיימת איפשרות רכישת כרטיס משולב הכולל בתוכו ביקור במספר עיירות באיזור. עלות הכרטיס – בסביבות ה-15 אירו.

אחת מהאטרקציות המועדפות על התיירים היא נסיעה ברכבל מקומו לעיר ברונאטי – אתם תועברו אל היעד במהירות רבה דרך האגם, בגובה של כ-1000 מטרים. תדירות נסיעת הרכבל היא כל חצי שעה ועלות הנסיעה לשני הכיוונים היא בסביבות ה-5 אירו. ניתן לבדוק לוחות זמנים באתר החברה.

העיר ברונאטי מומלצת לביקור בגלל נוף האגם וההרים המרשים שנגלה לעיני התיירים.

אחת מהעיירות היפות ביותר מסביב לאגם היא עיירת בלאג'ו, בה ניתן למצוא ארכיטקטורה מימי הביניים ורחובות מרוצפים. מצידה האחד היא מוגנת על ידי פני המים, ומצידה השני על ידי רכסי ההרים, מה שיוצר נופים עוצרי נשימה.

ניתן למצוא בבלאג'ו וילות אריסטוקרטית, שאחת מהמפורסמות בינהן היא וילה מלצי.
וילה מפורסמת נוספת היא וילה סרבלוני, הידועה בגלל הגן המרשים שלה. הוילה עצמה לא נשמרה, אך נותרו ביתנים ממנה, אשר מקשטים את הפארק. הדרך היחידה להיכנס אל תוך הוילה היא דרך הרשמה לסיור מראש. עלות הסיור מתחיל מ-10 אירו לאדם. אגב, מאחורי שטחו של הפארק ניתן למצוא מלון יוקרתי באותו השם, "וילה סרבלוני", שעלות השהייה בו ליממה מתחיל מ-700 אירו.

אי אפשר שלא להינות מהרחובות המרהיבים של העיירה לקו. ניתן למצוא כאן את קתדרלת סנט ניקולס (הכובש של העיר) ואת מגדל הפעמון של הקתרלה, השואף שמיימה. המרכז העתיק של העיר נקרא "כיכר ה-20 בספטמבר" שבה עובד השוק העירוני. בעיר קיימים גם לא מעט ארמונות שמשמים בימים אלו כמשרדים שונים. האתרים התיירותיים העיקריים של העיר הם ארבעת הגשרים אותם ניתן לראות מעולה מנקודת התצפית על גבעה. בעיר לקו קיים כמו כן גם רכבל שמרים את נוסעיו לגובה של 1300 מטרים.

על יד עיירת לנו הממוקמת בחצי האי לבאדו ממוקמם סמלה של המקומות הללו – וילה דל־בלביאנלו. מן המרפסות שלה ניתן לתצפת על הנופים המדהימים של האיזור. בוילה קיים גם מוזיאון המאפשר למבקריו להינות מיופי האולמות והקישוטים השונים.
הוילה סגורה למבקרים בימי שני ורביעי וניתן להגיע אליה מן העיירה לנו עצמה.

עיירת אוסוצ'ו ממוקמת למרגלות ההר שנחשב לקדוש באיזור. ניתן לטפס עליו.

כפי שניתן לראות, בהחלט יש במה להתעסק כאן בזמן הפנוי, או להיפך – לא יישאר לכם זמן פנוי.
בחלק מן העיירות קיימים מסלולי הליכה הלוקחים לא מעט זמן בגלל המורדות והעליות שלהם.

מסלול הליכה שמומלץ במיוחד בגלל יופיו המרהיב הוא קולונו – גריאנטה – מנאג'ו, שאורכו כ-15 קילומטרים.

באגם קומו תוכלו למצוא גם אטרקציות ופעילויות וגם אפשרות לנופש רגוע.
אווירת האגם מתאימה לחופשה משפחתית או רומנטית, וכל מבקר יוכל למצוא כאן אטרקציות מכל הסוגים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *