ונציה

כוחנו באחדותנו – ביחד ננצח

מתחילים לחזור לשגרה, עם כל הקשיים – אנו ביחד!

 1. מעדכנים שאנחנו חוזרים לפעילות מלאה, אתם מוזמנים לפנות אלינו
 2. בתקופה הקרובה אנו יוצאים במבצעים מיוחדים לכל מי שירצה להתחיל לתכנן את המסלול לאיטליה!
  בניית מסלול לאיטליה – 700 ₪, במקום 800 ₪; בניית מסלולים קצרים (עד 5 ימים) – 500 ₪
 3. שינויים במסלול ללא הגבלת זמן! אנחנו מבינים שלאור המצב אין וודאות לגבי תאריכי הטיול המדויקים ולכן אם תתחילו בתהליך התכנון ותצטרכו לשנות את מועד היציאה, נתאים לכם את המסלול מחדש ללא תוספת תשלום! (גם אם תצאו עוד שנה!)

אנחנו באתר המומחים לאיטליה רוצים לאחל לכל עם ישראל בשורות טובות ושכל בנינו ובנותינו יחזירו הביתה בשלום במהרה!

לפרטים נוספים לחצו כאן

link

ונציה היא העיר הכי רומנטית בעולם, אשר כובשת אפילו אנשים הכי ציניים. הקסם של העיר הזו גורם לאנשים לחזור אליה שוב ושוב אינספור פעמים.

נכיר לכם לא רק את האטרקציות הכי מפורסמות אלא גם נגלה מקומות מוסתרים בהם לא תמצאו ריבוי תיירים. כמו כן נספר לכם על מקומות, אותם אפשר לראות בלי לבזבז הרבה כסף, על חגים שפשוט חובה לבקר בהם.

ונדריך אותכם כיצד למצוא חניה זולה במידה והחלטתם להגיע לעיר ברכב.

אטרקציות תיירותיות בונציה

בזיליקת סן מרקו (Basilica Duomo San Marco)

בזיליקה סן מרקו הינה כנסייה פעילה, לכן המבקרים מתבקשים לשמור על כללי התנהגות. כניסה לכאן עם מכנס קצר, חצאית מיני או לבוש חשוף אסורה בהחלט. בכניסה תתבקשו לכסות את כתפיכם עם צעיף.

בתוך הבזיליקה אסור לצלם וידאו או תמונות, לדבר בקול רם, כמו גם להכניס תיקים (תיקים חייבים להשאיר באחד מהחנויות ליד, לכן תעשו את זה לפני שאתם נכנסים תור, כמו כן כאשר אתם מתכננים להיכנס לכנסייה, אל תיקחו איתכם דברים בעלי ערך), שקיות ומזוודות גדולים.

את הכנסייה ניתן לראות בכל תפארתו בימי חול בין 11:30 ל-12:45, וגם במהלך חגיגות ליטורגיות, אשר מתקיימות כאן בימי ראשון ובחגים.

שעות כניסה לבזיליקת סאן מרקו:

נובמבר-יוני:

הבזיליקה: מ- 9:30 עד 17:00 (כניסה חינם, ניתן להיכנס עד 16:45)

ימי ראשון וחגים: מ-14:00 ל-16:30 (כניסה חינם, הניתן להיכנס עד 16:45)

מוזיאון סן מרקו: 09:45 – 16:45 (עלות כניסה: €5)

פאלה ד'אורו (Pala d’oro): 09:45 – 16:45

ימי חג: 14:00 – 16:30 (עלות כניסה: €2)

בית אוצר: 09:45 – 16:45

ימי חג: 14:00 – 16:30 (עלות כניסה: €3)

יוני-נובמבר:

הבזיליקה: מ- 9:30 עד 17:00 (כניסה חינם, ניתן להיכנס עד 16:45)

ימי ראשון וחגים: בין השעות 14:00 ל- 17:00 (כניסה חינם, ניתן להיכנס עד 16:45)

מוזיאון סן מרקו: 09:45 – 16:45 (עלות כניסה: €5)

פאלה ד'אורו Pala d’oro): 09:45-17:00)

ימי ראשון וחגים: בין השעות 14:00 ל- 17:00 (כניסה: €2)

בית אוצר: 09:45-17:00

ימי ראשון וחגים: בין השעות 14:00 ל- 17:00 (כניסה: €3)

קמפניל (Campanile): לספטמבר 5 – 18 לספטמבר: 08:30 – 20:15 (כניסה: €8)

19 לספטמבר – 30 לספטמבר: 8:30 – 19:45

1 לאוקטובר – 9 לאוקטובר: 09:30-19:00

10 לאוקטובר – 31 לאוקטובר: 9.30 — 17.30

לוח זמנים עבור התקופה שבין 1 בנובמבר ועד ל-31 במרץ: 09:30 – 17:30

8-19 בינואר: סגירה עקב עבודות תחזוקה.

1 לאפריל — 30 לאפריל: 09:00-17:30

1 למאי – 4 לספטמבר: 08:30-21:00

* בתנאי של מזג אוויר קשים (ערפל, רוח חזקה, קור ) מגדל הפעמונים תהיה סגורה.

על מנת לא לעמוד בתור לקופות, תוכלו להזמין כרטיס למוזיאון הבזיליקה דרך אתר האינטרנט

איך להגיע לכיכר סאן מרקו? – אל הכיכר ניתן להגיע בוואפורטו (אוטובוס ימי). מתחנת רכבת לכיוון לידו (Lido) יוצא וואפורטו מס' 2.

עלות הכרטיס היא 7.50 אירו.

לחצו ותתחילו לבנות את המסלול לאיטליה

מאוד מומלץ לבקר גם בכיכר עצמה. שעות הבוקר המוקדמות או שעות הערב המאוחרות זהו הזמן הטוב ביותר על מנת לראות את האזור במלוא תפארתו, כאשר דממה יורדת אל הכיכר ו ורק יונים נותרים בה. דרך-אגב, אסור להאכיל את היונים.

במשך מספר שנים רשויות העיר מנסים לפתור את הבעיה של ציפורים, אשר ממלאות את הכיכר בתקווה למצוא פה מזון. יכולים לגשת אליכם לעשות הערה או אפילו לתת קנס.

למצוא דילים לבתי מלון בונציה

מגדל פעמונים (Campanile di San Marco) 

ונציה ממגדל פעמונים

מאוד מומלץ לעלות למגדל הזה, ממנו נפתח נוף עוצר נשימה על כל העיר.

כבר מהבוקר בכניסה למגדל פעמונים עומד תור ארוך של תיירים המעוניינים לבקר באתר הזה. קמפנילת סן מרקו פתוחה למבקרים בכל ימי השבוע:

 • באוקטובר וגם לאחר חג הפסחא  ועד סוף יוני — 09:00-19:00;
 • מנובמבר עד חג הפסחא – 09:30-15:45;
 • מיולי עד ספטמבר – 09:00-21:00.

עלות כרטיסים לקמפנילת סן מרקו: עליה למגדל הפעמון עולה €8.

על הגדה הנגדית של התעלה עומדת גלריית האקדמיה שהיא גם נקראת מוזיאון האקדמיה (Museo dell'Academia) ונחשבת לאחת האטרקציות המפורסמות ביותר של ונציה.

כאן תוכלו לראות את האוסף הגדול ביותר של ציורים מאת אמנים ונציאניים מתקופת המאה ה-13-18.

ברחוב הראשי של ונציה בשם Canal Grande, ברובע קנרג'יו נמצא הארמון המפורסם קה ד'אורו (Ca'd ' oro) ולצידו ארמונות בארברו (palazzo Barbaro) וג'וסטיניאן (palazzo Giustinian), אשר נבנו בסגנון גותי מאוד אופייני.

בואו לבנות יחד איתי את המסלול שלכם

התעלה הגדולה- גרנד קאנאלה (Canal Grande) – אחת מהאטרקציות המרכזיות של ונציה, "רחוב" ימי, ראשי של העיר. מאז ומתמיד כאן בנו את הבתים הכי מיוחדים, אנשים עשירים ניסו לגור בקרבת גרנד קאנאלה.

עשרות ואפורטו, גונדולות, גשר ריאלטו כל זה הופך את גרנד קאנאלה לכה מיוחדת. בנסיעה אחת בואפורטו עשיתי כמה עשרות תמונות של ונציה, שכל אחת מהן פשוט נהדרת.

התעלה הגדולה- גרנד קאנאלה

כיכר סאן מרקו (Piazza San Marco) – אחד הכיכרות היפים ביותר באירופה. אלפי תיירים ממהרים לסאן מרקו על מנת ליהנות מהיופי שלה, להאכיל את היונים, לשבת באחד מבתי קפה הרבים הנמצאים בכיכר.

אחד הדברים המיוחדים בסאן מרקו – כמעט כל לילה, מתחיל בכיכר "שיטפון קטן", אנחנו היינו עדים, איך שתוך מספר דקות, כל הכיכר התמלא בשלוליות רבות שפשוט עלו מתוך האדמה.

פאלאצו דוקאלה (Palazzo Ducale): את בנייתו של הארמון החלו במאה ה-9, אבל בנייתו המשיכה במשך שנים רבות.

הארמון הוא מקום מושבם של שליטי ונציה, של שופטים עליונים, מקום בעל אוצרות של ונציה. קיימים מספר סוגי סיורים, שניתן לעשות בתוך הארמון.

פאלאצו דוקאלה

גשר האנחות – (Ponte dei Sospiri): אחד מהמקומות ה"מצולמים" ביותר בונציה. ואחת מהאטרקציות היפות ביותר עם היסטוריה פחות יפה ורומנטית. גשר מחבר בין פאלאצו דוקאלה לבית כלא הישן. שם "האנחות", בא בגלל אנחות של אסירים שהעבירו אותם מבית המשפט לכלא.

גשר ריאלטו – (Ponte di Rialto) עצה: אם יש לכם אפשרות, כדאי לבוא אל הגשר בשעת השקיעה.

גשר ריאלטו

תקבלו מראות בלתי נשכחים ותמונות מדהימות. איזור של גשר ריאלטו – מלא בחנויות מזכרות, מסעדות טובות וממש לא זולות. אבל אם יש אפשרות, אולי כן כדאי לשבת דווקא כאן באחת מהמסעדות וליהנות מהמראה של גשר יפה זה. כמו כן, אנחנו דווקא כאן עשינו את הטיול שלנו בגונדולה.

בואו לבנות יחד איתי את המסלול שלכם

סנטה מריה דיי מיראקולי ( Santa Maria dei Miracoli) – אחת מהכנסיות היפות ומיוחדות של ונציה. חזית ופנים מעוצבים בעזרת שיש, שלפי אגדה נשאר מהבניה של סאן מרקו. כניסה היא סמל לרנסנאס הוונציאני.

כנסיית סנטיסימי ג`ובאני אי פאולו (Santissimi Giovanni e Paolo), הידועה גם בשם San Zanipolo. אחת מהכנסיות הגדולות והמפורסמות של ונציה. הקמת מבנה מודרני של הקתדראלה הושלם בשנת 1430.

חזית המפוארת של הבניין הופכת  אותה לאחת מהאטרקציות המפורסמות של העיר. נכון להיום נמצא בתוכה בית חולים העירוני.

המלצה של יוחנן שור על שרות של בניית מסלול לצפון איטליה

המלצה של יוחנן שור על שרות של בניית מסלול לצפון איטליה

לינה בונציה – בתי מלון מומלצים ובדוקים

החל מ110 יורו ללילה
קרוב לגטו יהודי ומקומות הכשרים
לבדוק מחירים וזמינות חדרים
מלון קטן, הצמוד ל"גטו יהודי" וכל מקומות הכשרים. תמצאו כאן חדרים קטנים, אך נקיים, מסודרים, במחיר מאד זול לאזור זה. בד"כ ארוחות בוקר לא כלולות במחיר ומומלץ לאכול מחוץ למלון, יהיה יותר טעים ויותר זול. ← לתגובות נוספות
החל מ180 יורו ללילה
2 דקות מכיכר סאן מרקו
לבדוק מחירים וזמינות חדרים
מלון במיקום נדיר, על גראנד קאנאלה, 2 דקות מסאן מרקו. בחלק מהחדרים תמצאו נוף יפה אל הלאגונה, סאן מרקו וג'ודקה. חדרים מעוצבים בסגנון עתיק ויפה. צוות אדיב ושירותי. בגג המלון נמצאת מסעדה עם אוכל טוב, ונוף בלתי נשכח. ← לתגובות נוספות
החל מ300 יורו ללילה
מיקום שקט אך מרכזי בסאן מרקו
לבדוק מחירים וזמינות חדרים
בית מלון יוקרתי, בלב ליבה של סאן מארקו. כל אחד מהחדרים מעוצב בסגנון ונציאני קלאסי, יוקרתי. בית מלון נמצא בבניין עתיק, שעבר לאחרונה שיפוץ יסודי. ציון גולשים הכי גבוה בין כל בתי מלון בונציה, במחיר סביר לסוג זה של בתי מלון. ← לתגובות נוספות
החל מ-90 יורו ללילה
2-6
כמות אורחים
עד 25מ
שטח
מלון דירות, הממוקם בלב קהילה יהודית של ונציה. מקום קרוב למסעדות כשרות, בית חב"ד. בתוך דירות מגישים ארוחות בוקר כשרות הכלולות במחיר. תמצאו כאן דירות לזוגות, ומשפחות עד 6 איש. מלון מאד מומלץ עי מטיילים רבים שלי.
לבדוק זמינות ומחירים מדויקים
החל מ-250 יורו ללילה
2-5
כמות אורחים
78 מטר
שטח
דירה יוקרתית, מהממת המעוצבת בסגנון עתיק. חלק מהעיצוב - רהיטים, תקרה ועוד - אלמנטים מקוריים מימי ביניים. מטבח מאובזר קומפלט. בעלי דירה אדיבים ביותר ומוכנים לבוא לעזרה בכל בקשה אפילו הכי קטנה.
לבדוק זמינות ומחירים מדויקים

למצוא מלון בונציהבמחיר טוב

מפה של אטרקציות תיירותיות בונציה ובתי מלון מומלצים

*בלחיצה על כל אחת מהאטרקציות תוכלו לראות סרטון וידאו המתאר את המקום. ** בלחיצה על כל אחד מבתי מלון תוכלו לראות תמונה, פרטים וקישור לבדיקת זמינות ומחירים מיוחדים


בזיליקת סנטה מריה גלוריוזה דיי פרארי ( Basilica di Santa Maria Gloriosa dei Frari): כנסייה ממוקמת  ברובע סן פולו, ב"צד השני" של התעלה הגדולה. אנחנו מאד אהבנו את הדרך מגשר ריאלטו לעבר הכנסייה. דרך מלאה בחנויות מזכרות. במיוחד מזכרות מזכוכית, שעושים אותם ישר בתוך החנות.

הגטו היהודי בוונציה (Ghetto Ebraico di Venezia): איזור מגורים של יהודי ונציה ממאה ה-16 ועד היום. במקום נמצאים בתי כנסת מפוארים. כמו כן בגלל צפיפות רבה, יהודים היו צרכים לבנות לגובה. לכן בתוך הגטו, בניגוד לאזורים אחרים של העיר ניתן לראות בתים של 8 ו10 קומות.

הקליקו כאן לבניית מסלול אישי

בית קפה "פלוריאן" (Caffe "Florian"), אשר נפתח בשנת 1640, נחשב לבית קפה הראשון באיטליה.  כאן אפשר לבקר רק מתוך סקרנות, אך תיקחו בחשבון שעבור כוס קפה תצטרכו לשלם כאן לא פחות מ-7 יורו .

מוזיאון פגי גוגנהיים (Museo di Peggy Guggenheim) – אחד המוזיאונים לאומנות מודרנית המפורסמים בעולם, השוכן בבית גגונהיים, לא רחוק מאקדמיה.

מדרגות לולייניות מפוארות קונטרינידל בובולו (Scala Contarinidel Bovolo) – זוהי האטרקציה הסודית של ונציה, אשר הסתתרה לא רחוק מהגשר ריאלטו (rialto).

על מנת להגיע לשם, תלכו ממרגלות הגשר ריאלטו שבכיכר Campo San Bartolomeo לפי שלטים צהובים לכיוון Accademia, עד שתגיעו לכיכר Campo Manin, משם שלט קטן יכוון אותכם למדרגות האלו.

העלייה במדרגות עלולה להיות קשה יחסית, אך בסופה תזכו לראות נוף נפלא אל העיר, אשר נפתח מהתצפית בקומה העליונה.

מדרגות לולייניות מפוארות קונטרינידל בובולו

כנסיית סנטה מריה אסונטה (Chiesa di Santa Maria Assunta) − זוהי קתדרלה אדירה בסגנון ברוקו, הידועה בעיקר תחת שם של מסדר הישועים (Gesuiti), אשר יזם הקמתה בשנת 1715.

בג'זוטי (Gesuiti), תוכלו למצוא אוסף מרשים של ציורים ופסלים.  באולם הראשי של הכנסייה נמצאות יצירות של טיציאן וטינטורטו, בחדר תשמישי קדושה נשמרו 20 ציורים של יאקופו פלמה הצעיר (Jacopo Palmail Giovane).

מפעל של מוזאיקות אורסוני (Orsoni Mosaici)בקנארג'ו (Cannareggio) בסמוך לגטו היהודי העתיק, בו נשמר הכבשן הפעיל היחד בונציה (Venezia), בתוכו מייצרים סמלט (מוזאיקת זכוכית צבעונית מיוחדת) .

לחצו ותתחילו לבנות את המסלול לאיטליה

בונציה קיים שפע של חניות קטנות בהן תוכלו לרכוש תוצרת של אומנים מקומיים. כמו כן יש כאן מספר בתי מלאכה שאורגים את הבד בצורה ידנית ומייצרים ממנו אביזרים שונים. הביקור בהם וצפייה בתהליך ייצור של הבדים יכולים להיות מאוד מסקרנים בשבילכם.

Arras Tessuti — Dorsoduro, 3235
Tessitura Luigi Bevilacqua S.r.l – הינו מפעל אריגה העתיק ביותר בונציה.

המלצה על טיול ראשון בצפון איטליה

המלצה של נטע מפתח תקווה על טיול בצפון איטליה, מאי 2017

איים של ונציה

מורנו (Murano) – כל הונציה בנויה ממספר איים, אבל מחוץ לעיר יש מספר איים, המעניינים בזכות עצמם. מורנו – איי של מנפחי זכוכית. כמות עצומה של חנויות המוכרות את מזכרות מזכוכית.

בתוך האיי קיימים מספר מקומות שבהם ניתן לראות מופע של ניפוח זכוכית. בחלקם מציעים את המופע בתשלום, אבל תחפשו את המקומות שבהם המופע הוא בחינם, הם קיימים במרחק קצר מתחנת של ואפורטו.

מוראנו-זכוכית

זמן נסיעה למורנו מונציה בואפורטו כ-20 דקות.

בורנו (Burano)– עוד אי, היותר מרוחק מונציה, זמן נסיעה בואפורטו כ-45 דקות. האי נחשב לאי של יוצרי התחרה. והוא מעניין גם בזכות בתים הקטנים והצבעוניים שלו.

בוראנו-ונציה

טורצ'לו (Torcello) הוא הצפוני ביותר מבין האיים. אליו ניתן להגיע בקלות מבוראנו באמצעות מעבורת ACTV (קו T), אשר יוצאת כל חצי שעה. במהלך ביקורכם בטורצ'לו מיד תרגישו אוירה של ימי הביניים המושכת אל המקום הזה תיירים רבים.

בישוב זה נשארו רק 10 תושבים מקומיים. כאשר תלכו לכיוון הכיכר המרכזית של האי, תעברו דרך גשר השטן (ponte del Diavolo).

על פי האגדה, הגשר הוא מעשה ידיו של שטן, אשר הקים אותו בעצמו תוך לילה אחד בלבד על מנת לזכות בהתערבות. בהמשך קיים עוד גשר שמוביל אל כיכר העיר.

כיכר זו עדיין מכוסה בתערובת של אדמה וחצץ, על פי טכנולוגיה של פעם. במרכז הכיכר ניצב כס המלכות של איטליה. האגדות ייחסו אותו בטעות ללוחם המפורסם, אך קרוב לוודאי זו והכס שייך לבישוף של טורצ'לו או שימש כדוכן לנואמים.

מצידה השמאלי של הכיכר עומד פאלאצו דל קונסיליו (Palazzo del Consiglio), אשר הוקם במאה ה-15 ושימש כארמון לשליטי האי.

כיום יחד עם פאלאצו דל ארקיביו (Palazzo dell’Archivio) הארמון הזה הפך למוזיאון של טורצ'לו ומחזיק בתוכו אינספור אוצרות ארכיאולוגיים של האי.

איים של ונציה על המפה:

לידו (Lido) זהו האי הכי גדול בונציה והיחיד שיש לו תחבורה משלו. יש כאן אוטובוסים, מוניות ורכבים. האי ידוע בזכות חופים החוליים הארוכים שלו, וגם בזכות פסטיבל הסרטים של ונציה, אשר מושך אליו מספר עצום של האורחים.

באי סן מיקלה (San Michele) נמצא בית הקברות העירוני, אשר הוקם בתחילת המאה ה-19 והוא מחולק לשלושה חלקים: אורתודוקסי, קתולי ופרוטסטנטים. כאן היו קבורים אנשים מפורסמים רבים כגון עזרא פאונד, יוסף ברודסקי, איגור סטרווינסקי.

האי סן ג'ורג'יו מג'ורה (San Giorgio Maggiore) נמצא מול הכיכר סן מרקו. כאן תוכלו להתרשם מקתדרלה, אשר נבנתה ע"י אנדראה פאלאדיו, בה מוצגים מספר ציורים של טינטורטו המפורסם.

ביניהם "הסעודה האחרונה" ו-"נפילת המן ".  עליה למגדל פעמונים של הקתדרלה יכול להוות תחליף לסיור לסיור במגדל הפעמון של סן מרקו. אין צורך לעמוד בתור גדול, כאשר הכרטיס עולה רק 5 €, והנוף, הנפתח מכאן, הוא לא פחות מרשים.

איים בונציה

את ארוחת הערב מומלץ לאכול באחת מהמסעדות של המטבח המקומי:

Al Prosecco Bacaro – Cannaregio 1503, Campo San Giacomo Dall’ Orio

Cantoninone Bacaro – Dorsoduro 992, San Trovaso

Bacaro ‘do Mori’ – San Polo 429, Rialto

למצוא דירות המומלצות בונציה

אירועים מרתקים בונציה

בסוף אוגוסט באי לידו (isola Lido) מתקיים פסטיבל קולנוע. במשך שבוע שלם מוצגים כאן סרטים בשפתם המקורית עם כתוביות באנגלית ובאיטלקית.

זוהי הזדמנות נפלאה לצפות בסרט מרתק כמה חודשים טרם הצגת בכורה שלו בבתי קולנוע ברחבי העולם, לבלות את הערב באחד מהאיים בוהמיים ביותר של ונציה ולראות את בית מלון אצ'לסיאור – הבניין הראשון בו התקיים פסטיבל קולנוע העתיק בעולם.

הפסטיבל הוא חלק מתערוכה ונציאנית, אשר מורכבת מתערוכת אמנות, תערוכת אדריכלית ותערוכת קולנוע. פסטיבל הסרטים הוא היחיד מבין השלושה, אשר מתקיים בכל שנה. השניים הנותרים מתקיימים לסירוגין כל שנתיים.

בואו לבנות יחד איתי את המסלול שלכם

ביום הראשון של ספטמבר בתעלה הגדולה כבר יותר מאלף שנה מתרחש שייט תחפושות.

ובאמצע יולי, מתקיים כאן חג הזיקוקים – רדנטורה. החג הזה במשך 400 שנים מסמל סופה של מגיפה הגדולה, אשר הסתיימה ב-1557.

אחד האירועים המפורסמים ביותר של העיר זהו הקרנבל הוונציאני – פסטיבל מסכות בונציה. מצעדי תחפושות, הופעות, נשפי רקודים יוצרים אווירה של קסם ואגדות. הקרנבל נפתח עם ירידה של מלאך ממגדל הפעמונים של סן מרקו.

לאורך כל התקופה של קרנבל מתקיימים בעיר נשפי ריקודים, כאשר הכניסה אליהם מותרת רק בתחפושת.

קרנבל-בונציה

כמה ימים כדאי לבלות בונציה וכיצד לבנות מסלול?

כפי שאמרנו בתחילת הכתבה, אי אפשר לראות את ונציה כולה בפעם אחת ולא משנה כמה זמן תבלו כאן.  בטוח שתרצו לחזור לעיר הזאת שוב ושוב.

אפשר להגיע הנה במהלך טיול בצפון איטליה ולראות תוך יום אחד את כל האטרקציות המרכזיות. אך לדעתי זמן השהייה האופטימלי כאן הוא לפחות יומיים, בהם תוכלו להינות מונציה באור השמש וגם מונציה לילית, לעשות סיור באיים המרוחקים.

הקליקו כאן לבניית מסלול אישי

פשוט חובה לבקר בונציה בתקופה של אחד מהחגים. גם ילדים וגם מבוגרים ייהנו מהקרנבל. בפסטיבל חובבי קולנוע יוכלו לצפות בסרטים החדשים בשפתם המקורית עוד לפני שהם הופיעו במסכי קולנוע ברחבי העולם.

החג הרומנטי ביותר הוא פסטיבל זיקוקים Redentore. אך תיקחו בחשבון שאנשים באים מהבוקר לתפוס מקומות הקרובים לגראנד קאנאלה, על מנת לראות מופע זיקוקים בערב מקרוב.

מה עוד מומלץ לעשות בונציה? ללכת לסדנת האוכל הונציאני. על מנת לשריין מקום בסדנה תצטרכו מראש לפנות לבית ספר לבישול באמצעות אתר האינטרנט בכתובת

אך כאמור כדאי להשתמש באטרקציות של ונציה רק כנקודות, סביבם אתם מטיילים. בדרך תפגשו עוד עשרות מקומות מיוחדים והיפים, שכל אחד מהם, זה עוד אטרקציה מיוחדת במינה.

השוואת בתי מלון מומלצים בונציה

# Hotel Cannaregio 2357 Locanda Ai Santi Apostoli Hotel American-Dinesen Hotel Nani Mocenigo Palace The Gritti Palace, A Luxury Collection Hotel
תמונה מלו זול בונציה מלו מומלץ ונציה לינה בונציה מלון הכי טוב בונציה

 

מלון יוקרה בונציה
מחיר החל מ-99€ החל מ-150€ החל מ-190€ החל מ-350€ החל מ-1200€
כוכבים
מיקום רובע קנארג'יו, קרוב לגטו היהודי קרוב לגשר ריאלטו ותעלה הגדולה מקום ציורי, מול תעלה סן ויו, קרוב לסאן מרקו מיקום מדהים במרכז העיר לב ליבה של סאן מרקו, על גראנד קאנאלה
חניה לא רלוונטי לא רלוונטי לא רלוונטי לא רלוונטי לא רלוונטי
התאמה לילדים X X V V X
נוף עירוני נוף לגראנד קאנאלה, בחלק מהחדרים עירוני עירוני מדהים בחלק מהחדרים נוף מדהים לגראנד קאנאלה
מרפסת X X X בחלק מהחדרים בחלק מהחדרים
ארוחות בוקר 7.5/10

בתשלום נוסף

8.6/10 8.5/10 8.7/10 8.7/10
מיזוג V V V V V
כספת V V V V V
חסרונות אין מעלית; אין מים חמים מאוחר בלילה מעלית קטנה וישנה חדרים קצת חשוכים לא מצאתי מחיר גבוה
יתרונות מיקום טוב; נוף לתעלה בחלק מהחדרים; מחיר זול מיקום נהדר; מלון ברמה מאד גבוה; מחיר מאד זול לסוג זה של מלון בונציה מלון ממוקם בבניין ממאה ה-17; חדרים גדולים ונוחים; מיקום טוב אחד מהבתי מלון הכי איכותיים ויוקרתיים בונציה; שירות ברמה הכי גבוה שיכול להיות; חדרים מדהימים בית מלון יוקרתי; חדרים מעוצבים ונוחים מאד; רמת שירות דה לוקס; פרטים קטנים ברמה חסרת פשרות
ציון גולשים 8.7/10 9.3/10 9.0/10 9.7/10 9.5/10
למבצעים למבצעים למבצעים למבצעים למבצעים

לרשימה מלאה מלונות בונציההמומלצים

המלצה על טיול לזוגות מבוגרים בצפון איטליה

המלצה של צביקה ואורנה מבאר שבע על טיול בדולומיטים, מאי 2017

מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?

41 thoughts

 1. הדס הגיב:

  היי, אני ובעלי מתכוונים לנחות בורונה ואני ממש רוצה להתחיל מסלול בונציה.. הבנתי שאי אפשר להכניס רכב והחניה מאוד יקרה ליממה, האם יש לך אולי המלצה מה לעשות עם הרכב בלילה שנלון שם?

  1. אלכסנדר הגיב:

   חניה יקרה יחסית – כ-30 יורו ללילה. אם תהיו שם 2 לילות זה לא כזה נורא.
   כאמור אופציה אחרת – להשאיר את הונציה להתחלה או לסוף של הטיול כך תוכלו לקחת/ למסור רכב בונציה ולא לשלם לא להשכרה ולא לחניה.

 2. דורין הגיב:

  היי
  אנחנו לקחנו מלון בסירמיונה ואנחנו משכירים מכונית
  ואנחנו רוצים להגיע לונציה איך עושים את זה יש כתובת שנוכל להגיע איתה לונציה
  אני ישמח לתשובה
  תודה

  1. אלכסנדר הגיב:

   תוכלו לכתוב בGPS piazza roma venice
   יש שם חניות בהם ניתו להשאיר רכב ומשם יוצאים אוטובוסים ימיים למרכז ונציה

 3. דורין הגיב:

  וואי תודה רבה כתבתנו בGPS את מה שאמרת ומצאנו והלכנו וטיילנו והיה ממש כייף וגם הלכנו לאגם טובל בזכותך באמת שהיה ממש ממש כייף כל המשפחה נהנתה
  תורה רבה 🙂

 4. יגאל הגיב:

  היי אלכסנדר, האם ונציה פתוחה וחיה ביום ראשון כמו בשאר הימים??

 5. יגאל הגיב:

  היי אלכסנדר, האם ונציה פתוחה וחיה ביום ראשון כמו בשאר הימים?? והאם פיאצה רומה ונציה נמצאת בסביבית סן מארקו?

  1. אלכסנדר הגיב:

   כן ונציה פתוחה ברובה המוחלט ביום ראשון כולל רוב האטרקציות
   פיאצה רומא – כ15 דקות נסיעה באוטובוס ימי מסאן מארקו

 6. אביבית הגיב:

  אשמח להמלצה לטיול משפחתי עם ילדים קטנים 8 ו 5. והם כדאי לטייל בונציה איתם. נוסעים לשבוע בסוף אוגוסט

 7. עטרת הגיב:

  הי, החניה שכתבת פה שאפשר להשאיר את הרכב עולה כסף? ואם כן אז אתה יודע בערך כמה? והאוטובוסים הימייים עולים 6 יורו נכון?

  1. אלכסנדר הגיב:

   בערך 35 יורו ל24 שעות

 8. יעל הגיב:

  היי, שלום, בעלי ואני מעוניינים לטייל בצפון איטליה אחרי החגים. בסוף אוקטובר עד 1.11. יש טיסה במחיר סביר לונציה. יש לנו 7 לילות. מאיפה מתחילים? יומיים בונציה, ואחר כך לשכור רכב ולהגיע לורונה, למילאנו ואולי גם לאגמים? האם כדאי להחליף בתי מלון כל יומיים או להישאר באותו מלון בונציה?

  1. אלכסנדר הגיב:

   חד משמעי להחליף בתי מלון
   לדעתי הכי טוב זה יומיים בונציה, אחרי זה ורונה + אגם גארדה
   אם טיסה חזרה ממילאנו, אז כן להגיע לשם
   אם לא אני לא הייתי נוסע למילאנו

 9. שרה גמרסני הגיב:

  שלום יגאל אנחנו בסוכות מתכננים לנסוע לצפון אטליה ולהגיע לרומאןלשהות שם את היומיים האחרונים נשהיה באטליה 8 ימים איזה מסלול היית ממליץ לנו נשמח מאוד להכוונה

  1. אלכסנדר הגיב:

   קיימים מספר אופציות…
   1 – אפשר להגיע מרומא לצפון איטליה, לאיזור האגמים – ואז מסלול באתר זה מומלץ עבורכם

   אופציה אחרת – לעשות טיול של רומא וטוסקנה

 10. קטי הגיב:

  היי מגיעים בפברואר לפסטיבל המסכות יוצא 5 ימים האם לנסוע לורונה מונציה יש אפשרות ומה העלות.

  1. אלכסנדר הגיב:

   היי

   כן, בהחלט יכול להיות מאד מעניין.

   אני לא חושב שצריכה להיות איזה "הפקה" מיוחדת.
   פשוט תקנו כרטיסים לרכבת, שעה וחי ואתם בורונה.

   אני ממליץ לרכוש מראש כרטיסים לורונה – https://bit.ly/2smXa0o

   א – בזמן פסטיבל יכול להיות ביקוש לכרטיסי רכבת ל/מ ונציה
   ב – כאשר אתם קונים כרטיסים מראש אתם יכולים לחסוך עד 50% מעלות הכטיס

 11. Anat הגיב:

  שלום וברכה, רוצים להגיע לונציה בסוף אוקטובר לחמישה ימים, חשבנו להיות שני לילות בונציה ואז להשכיר רכב לכיוון פארמה. האם יש דרך מומלצת? האם שווה את הנסיעה בשביל מפעל פרמז׳ן? מה מומלץ לראות בדרך והיכן לישון?

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   היי ענת כן מומלץ ואפשרי במסגרת של יומיים טיול תוכלו לבקר בנוסף גם בבולוניה , מודנה , דוצה, יש מפעלי מכוניות של פראראי ולמבורגיני, וגם תוכלו לעשות סיורי גבינות כמו פרמז'ן ומוצרלה.
   אמיליה רומאנה זה מחוז קטן לכן תוכלו לישון באחד מהערים שציינתי או בבתי חוה בצד היותר כפרי של האזור.

 12. elazar הגיב:

  מתי יוצא האוטובוס/רכבת האחרון מככר רומא למסטרה.
  תודה🌹

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   היי אליעזר – אוטובוס אחרון בשעה 22:00 – תוכל לבדוק לוחות זמנים ולסגור מראש בקישור הבא: https://omio.tp.st/PQCTlkmi

 13. Keren הגיב:

  האם כדאי להגיע בשבוע האחרון של אוגוסט לוונציה מבחינת מזג אויר ועומס תיירים או שמומלץ יותר להגיע באמצע אוקטובר

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   היי קרן , אמצע אוקטובר עדיף יותר גם מבחינת מזג האוויר וגם מבחינת העומס התיירותי.

 14. adi הגיב:

  שלום אלכסנדר, אנחנו מתכננים להגיע בתחילת יולי זוג לונציה, חשבנו להיות שם יומיים+ יום אחד באיים בסביבה +יום אחד ורונה. מה דעתך?האם היית עושה חלוקה אחרת של הימים/משנה איזורים? (ורונה/אגם גארדה) האם כדאי לשכור רכב ליום אחד לורונה? תודה!

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   היי עדי! לא הייתי משנה את הלוקה , ממליץ לכם לורונה להגיע ברכבת ישירה מוונציה ולעשות שם יום טיול אין צורך להשכיר רכב.

 15. אידה הגיב:

  היי אשמח לקבל הכוונה .אנחנו זוג נוסעים לאיטליה ל 5 ימים .נוחתים בברגמו ישנים שם בלילה הראשון. חשבנו לטייל ביום הראשון בברגמו ,לנסוע לאגם קומו, להמשיך לאגם גארדה, לדולומיטים ואם נספיק אז ניסע לונציה. אנחנו מתלבטים האם לנסוע גם למילאנו , כי אנחנו אוהבים יותר לראות טבע, כפרים וכו'. אנחנו מתכוונים להשכיר רכב בתחילת הטיול. תודה מראש

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   היי (: מילאנו אפשר לעשות על הדרך בין קומו לגארדה – באופן כללי מספיק שם סיור של שעתיים – שלוש ואז להמשיך לשאר היעדים שציינת.
   נשמח לעזור לכם בתכנון המסלול אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר במספר 0507022777

 16. רעות הגיב:

  מעוניינות לבקר באיטליה בזמן השווקים של חג הכריסמס. האם עדיף לטוס לונציה או נאפולי? סהכ טיול של 4 לילות (3 ימים מלאים)

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   שלום!
   בשני המקומות יש שווקי כריסמס נהדרים
   אין האחת עדיפה על השנייה כי באמת מדובר בערים בעלות אווירה שונה וייחודית כל אחת בפני עצמה בשניהם תוכלי לשלב גם יעדים נוספים ששווים ביקור בין אם זה האגמים או הדולומיטים בצפון איטליה או דרך אמאלפי שמגיעים אליה מנאפולי.
   אם תרצי אשמח לבנות לך מסלול אישי מותאם לפי הזמן והמקום בו תחליטי לבקר באיטליה כך שתוכלי להפיק את המיטב מהטיול שלך !
   https://north-italy.co.il/בניית-מסלול-אישי

 17. רוז קיסן הגיב:

  נהיה 5 ימים בונציה בפסטיבל אך רוצים יום או יומיים לצאת ולטייל בערים מענינות וקרובות יחסית לונציה.
  מה ההמלצה?
  ברכבת

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   היי ממליץ לכם לקחת רכבת מוונציה ולורונה מדובר בנסיעה של שעה וחצי
   בקישור הבא תוכלו לראות לוחות זמנים ולהזמין מקומות
   https://omio.tp.st/PQCTlkmi
   בקישור הזה תוכלו למצוא הסבר מפורט עם האטרקציות המרכזיות של ורונה
   https://north-italy.co.il/%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%94

 18. הדר הגיב:

  היי
  מגיעות ליום וחצי לוונציה
  נשמח מאד להמלצות לאחרי צהריים, ערב וליום מלא.

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   אחרי הצהריים:

   צאו לטייל ברחובות והסמטאות המפותלות של המרכז ההיסטורי של ונציה. הקפידו לבקר בגשר ריאלטו האייקוני ובכיכר סן מרקו, ולחקור את החנויות, בתי הקפה והבוטיקים הרבים לאורך הדרך.
   בקרו בארמון הדוג'ה, ארמון מרשים בסגנון גותי שהיה בעבר מרכז הכוח הפוליטי בוונציה. הארמון הוא כיום מוזיאון ומכיל הרבה תערוכות ויצירות אמנות מרתקות.
   צאו לטיול בגונדולה לאורך תעלות ונציה. זוהי חוויה ונציאנית מובהקת, ודרך נהדרת לראות את העיר מנקודת מבט אחרת.
   עֶרֶב:

   תיהנו מארוחה ונציאנית אותנטית באחת מהמסעדות הרבות בעיר
   חצי יום נוסף :
   בקרו באי מוראנו, המפורסם בתעשיית ניפוח הזכוכית שלו. צא לסיור באחד ממפעלי הזכוכית וצפה בבעלי מלאכה מיומנים יוצרים יצירות אמנות יפות.
   צאו לשיט בסירה אל האיים הסמוכים בוראנו וטורצ'לו. בוראנו ידועה בבתים הצבעוניים ובמסורות ייצור התחרה שלה, בעוד שטורצ'לו הוא ביתם של חורבות עתיקות ופסיפסים ביזנטיים מדהימים.

 19. ישראל הגיב:

  שלום
  רציתי לברר האם יש רכבת משדה התעופה מרקו פולו לתוך ונציה
  ואיזה אפשרות יש לי להגיע לתוך ונציה
  תודה

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   היי ישראל ! אין רכבת לתוך וונציה , רק באפשרויות שציינתי בתגובה למעלה

 20. ישראל הגיב:

  שלום איך מגיעים ישירות משדה התעופה מרקו פולו לונציה

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   היי ישראל שלום! זמן הנסיעה מתחנת הרכבת של ונציה (סנטה לוסיה) לשדה התעופה מרקו פולו יכול להשתנות בהתאם לצורת התחבורה שתבחרי

   באוטובוס: קו 5 באוטובוס ACTV לוקח בערך 25-30 דקות להגיע לשדה התעופה מתחנת הרכבת.

   באוטובוס מים: אוטובוס המים Alilaguna לוקח כשעה להגיע לשדה התעופה מתחנת הרכבת, תלוי בקו ובמסלול.

   במונית: זמן הנסיעה במונית יכול לקחת בין 20 ל-30 דקות, בהתאם לתנאי התנועה.

 21. STAV הגיב:

  לום רב אנו בסוף חודש אנו אמורים לנחות בבוקק 6בשדה תעופה בונציה ומשכירים משם רכב בשדה
  ורוצים לנצל את היום וכבר לבקר בונציה כל היום
  השאלה האם לקחת את הרכב מהשכרה לנסוע עד ונציה סן מארקו ושאר הסביבה ולהחנות שם אם יש בכלל חנייה שם או לא לקחת באותו בוקר רכב מהשכרה אלא לקחת את אפורטו ולשוט ומשם להתנייד במונית?

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   שלום סתיו.
   אם המטרה היא לטייל בוונציה ביום הראשון אולי הייתי שוקל לקחת את הרכב רק ביום שלמחרת – כלומר לטייל יום שלם בוונציה + לילה ואז בבוקר לצאת לאזורים אחרים. יש אוטובוס מים שיוצא משדה התעופה לאורך כל היום שיוביל אותכם לעיר.

 22. STAV הגיב:

  תודה לעונים
  באמת אנו באים עם מזוודות ובעייה להיסתובב איתם בונציה האם בשדה תעופה יש מקום להפקיד את המזוודות ? או במקום שאנו משכירים את הרכב כי התיכנון לטייל בונציה ולקראת הערב לנסוע למלון שנמצא באגם גראדה

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   שלום סתיו.
   משרד שמירת חפצים זמין בקומת הקרקע בתוך טרמינל שדה התעופה בגישה 1. שירות אחסון מזוודות מסופק על ידי Cooperative Trasbagagli עם שעות פתיחה מ-5 בבוקר עד 22:00 ( שעות אלה עלולות להשתנות בתקופת החורף)

מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?