פיצו – PIZZO

עיירת החוף פיצו (PIZZO) היא אחד מאתרי הנופש הפופולריים ביותר בקלבריה. ההיסטוריה של פיצו עתיקה מאוד וחוזרת לשנת 1300 כשהייתה רק אחד מכפרי הדייגים הרבים של חוף האלים.

כתובת חניה: 60 Lungomare Cristoforo Colombo

זמן טיול משוער: 1-3 שעות

מה עושים? פיצו זה כפר דייגים קטן, עם מורשת תרבותית עשירה ויופי טבעי ליהנות ממנו. תוכו לטייל ברחובות העתיקים או לנוח בחופים היפים.

אטרקציות של פיצו

קישור למסלול הליכה: https://maps.app.goo.gl/3Yd8dFLM1pVAtuGw7

אטרקציות עיירה פיצו

Castello Murat – מבצר מוראט

מהחנייה תמשיכו 400 מטר ותגיעו לקסטלו מוראט מבצר קטן זה, המוביל אל פיאצה דלה רפובליקה, ידוע בעיקר בשל שימשו כבית הכלא של יואכים מוראט, מלך נאפולי לשעבר. לאחר נפילתו של נפוליאון שבצבאו הוא היה שחקן מפתח, מוראט ניסה לגייס תמיכה מאנשי פיצו כדי להחזיר את נאפולי. עם זאת, להפתעתו, הקהל הפך לעוין והוא נכלא בסופו של דבר במבוכי הטירה ולאחר מכן הוצא להורג על בגידה.

המבצר פתוח בין השעות 9:00 – 14:00 ואז בין 15:00 – 19:00

הכניסה לתוך המבצר עצמו היא בעלות של 3 יורו

Il Tartufo – הגלידה המיוחדת של פיצו

הגלידה הזו היא אחת מהסיבות העיקריות שאנשים מכל דרום איטליה מגיעים לעיירה פיצו טעם הגלידה המיוחד נעשה באופן מסורתי עם שני טעמים של גלידה ומילוי נמס. בעוד שבאופן היסטורי טרטופו היה עשוי מג'לטו שוקולד ואגוזי לוז עם רוטב שוקולד מריר, תמצאו גם אפשרויות כמו פיסטוק, לימון ותות כדי להשביע את החך. Bar Gelateria Ercole הממוקם בפיאצה המרכזית הוא המקום הטוב ביותר לנסות ביס והמנות גדולות מספיק כדי לחלוק בין שניים. ממבצר מוראט עליכם להמשיך 70 מטר ואז תגיעו לפיאצה המרכזית של העיירה שם תמצאו את הגלידרייה ERCOLR

Vicolo dei Baci – סמטת הנשיקות

סולם מדרגות תלול בקורסו סן פרנצ'סקו במרכז ההיסטורי של פיצו בין בתים ישנים, רחובות צרים וחנויות עתיקות. הגה אותו החוקר Mimmo Pacifico, נשיא עמותת התרבות "Carta canta", שכדי לשפר עוד יותר את העיירה, החליט להתמקד ברגשות ובפרט בנשיקות. הסמטה מעוטרת בתצלומים ובתמונות של הנשיקות המפורסמות ביותר המזכירות סרטי קולנוע מפורסמים, יצירות מופת ספרותיות ושירים מפורסמים. מהגלדרייה אתם ממשיכים 350 מטר ואז מגיעים לסמטה המפורסמת.

לאחר טיול בעיירה עצמה וטעימת הגלידה המפורסמת של קלבריה מומלץ לצאת לטייל במרינה הרגועה של פיצו, תמשיכו מסמטת הנשיקות 800 מטרים ותרדו לכיוון המרינה ותגלו קצב איטי יותר לאורך קו המים.

מסעדות מומלצות בפיצו

C'Era Una Volta – מסעדת ביסטרו ים תיכונית

פתוחה כל השבוע בין השעות 12:00 -15:00 , 18:00 – 0:00

Ristorante Locanda Toscano – מסעדת מאכלי ים

פתוח כל יום בין השעות 12:00 – 14:30 , 19:00 – 22:30

La Ruota Ristorante – פיצרייה ליד המרינה

פתוח כל יום בין השעות 12:00 – 15:00 ולאחר מכן בין 19:00 – 23:00

מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?