בולצנו

מה כדאי לראות בבולצנו (Bolcano): ככר ולטר (Walterplatz) זוהי הככר המרכזית וחשובה ביותר של בולצאנו (Bolcano), הנושאת שם של המשורר מתקופת ימי הביניים – ולטר פון דר פוגלוויידה. בתקופת חגיגות של חג המולד הככר הופכת לשוק מפורסם, שם מתקיים גם פסטיבל הדלעת הידוע בכל העולם. מצידה דרום-מערבית של הככר עומדת קתדרלה, הנבנתה לזכר פטירתה של תיוקוקוס (Duomo di Bolzano), עם מגדל פעמונים ממאה ה-16 בסגנון הגותי. גבוהו של המגדל כ-65 מ'. בקפלה תוכלו לראות תמשיחים שנוצרו ע"י אמנים מבית ספר ג'וטו בתחילת מאה ה-14, ומנזר, הסמוך לכנסייה, מקושט בסדרת תמשיחים של פרידריך פאחר (1496). רחוב הפורטיקים (Via dei Protici) מתחיל מקצה הצפוני של ככר פיאצה דל מוניציפיו (Piazza del municipio) ומסתיים בקצה המזרחי שלה. ארוכו כ-300 מ'. זהו אחד ממרכזי קניות הגדולים בבולצאנו (Bolcano). בדרככם בין ויטרינות של חנויות, תתרשמו מבניינים מפוארים העומדים בצידי הרחוב: הם מקושטים בטיח משובח, קישוטים בסגנון ברוקו ותמשיחים, כאשר החלונות שלהם נעשו מעץ מגולף. בניינים אלו פעם עמדו לצידה של חומה העירונית הצפונית שנהרסה על ידי טירוליים בשנת 1277. תתרשמו מבניין העירייה, בו עד תחילת מאה ה-20 ישב שלטון המקומי של בלצאנו (Balcano) תעברו דרך הקשת שפעם היה מוביל ישירות אל הקתדלה של בולצאנו Casa Triolo. זהו רחוב מתקופת ימי הביניים הנמצא בקצה הדרום-מערבי של פיאצה של גראנו (Piazza del Grano) ומשתרע עד לקורנפלאץ (Kronplatz), ככר שבו נפרס פרדס ושוק ירקות.

"רחוב הכסוף" (via Argentieri) ירש את שמו מ-"בית הכסוף", אשר עמד בין פיאצה דל גראנו (Piazza del Grano) לורנפלאץ (Kornpatz). מקורו של השם לא ידוע עד היום. ברחוב הזה נמצאים פלאצו בלצאנו העתיקות, חנויות, פאבים ומסעדות.

ברחוב ארג'נטיירי (Argentieri) תראו את פלאצו מרקנטילה (Palazzo Mercantile), שם נמצא מוזיאון המסחר של בולצאנו (Bolcano). רחוב דיי בוטאי (Via dei Bottai) – אחד הרחובות העתיקם של בולצאנן (Bolcano) שגם קוראים לו "שערי כניסה לעיר העתיקה". אם אתם מתעניינים באומנויות מסורתיות, לא תוכלו לפספס סיור בויה דיי בוטאי, שם נמצא שפע של בתי מלאכה שונים. כמו כן כאן נמצאות מסבאחות עתיקות – "אייזנחוט" (Eisenhut) ו-"הסוס הלבן" (Cavallo Bianco), בהן מגישים מאכלים מסורתיים משובחים, וגם חדר עבודה לשעבר של הקיסר מקסימיליאן הראשון, בו כיום שוכן מוזיאון הטבע של טירול הדרומית (Museo della Natura). רחוב Via della Mostra בעיר העתיקה של בולצאנו (Bolzano) ידוע בעיקר בזכות הארמונות שלו, אשר הוקמו בשביל אריסטוקרטים המקומיים. בתחילת מאה ה-19 אחד מארמונות אלו הפך לבית מלון בשם "כתר הקיסר" (Zur Kaiserkrone). שמות של הרחוב השתנו לארוך ההיסטוריה – דלה מוסטרה או מוסטרגאסה, הרנגאסה, ריינרגאסה ולאחר מכן שוב מוסטרגאסה. עוד במאה ה-18 הוא נחשב לרחוב הכי אלגנטי ומפואר בבולצאנו (Bolcano) וגם להכי יוקרת.

בעיר קיימים שני רכבלים. רכבל קולה (funivia Colle) הוא הרכבל להובלת נוסעים העתיק בעולם שהתחיל לפעול בשנת 1908 ומקשר את העיר עם כפר עתיק וציורי. מקולה (Colle) נפתח נוף מרהיב אל ההרים. מכאן ניתן לעשות סיורים וגם להשכיר אופניים.

רכבל שני סן דג'נזיו (Funivia Sa Genezio) מתחיל ממבצר רונקולו (castello Roncolo) ומוביל אל רמת סאלטו (altopiano del Salto) שבו גם תוכלו להינות מנופים מרהיבים אל הרי דולומיטים ולעשות טיול ביער, בו גודל לגש אלפי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *