בזיליקטה

בזיליקאטה נמצאת בקצה הדרומי של איטליה, בין קלבריה לאפוליה. תיירים לא במקרה מגיעים למקום הזה: בזיליקאטה הוא האזור האהוב על מי שמעוניין לברוח מהרעש ומהלחץ של החיים המודרניים למקום שקט עם טבע מדהים וטעמים מסורתיים, אשר מעניקים חוויה בלתי נשכחת.

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים
ביערות וחורשות שמכסים את ההרים, תוכלו למצאו שפע של מקומות מדהימים, כאשר חלקם נמצאים בגובה של 1000 מ’ מעל פני הים. אוויר צח, טבע עוצר נשימה בשילוב עם אתרים היסטוריים וניחוחות של המטבח המקומי גורמים לכם להרגיש באזור זה קסם מיוחד והופכים אותו למקום נופש מרתק.
אחד האזורים הציוריים ביותר של בזיליקטה (וגם פחות ידוע בקרב התיירים) הוא אזור של אגמים מונטיקיו.
אגם הקטן ואגם הגדול (לאגו גרנדה ולאגו פיקולו), אשר הנמצאים בתוך המכתשים של הר געש וולטורה, מוקפים בצמחיה עשירה.
למרות שרוב הטריטוריה של בזיליקאטה ממוקמת ביבשת, רצועת החוף שלה נשטפת על ידי שני ימים: הים היוני והים הטירני. רצועת החוף של הים היוני עם אתרי נופש פופולריים של מטאפונטו ופוליקורו, ידועה בשל חופים חוליים וחופים עם אבן חצץ, אשר מוקפים בחורשות אורנים ואקליפטוסים שיוצרים ריחות נפלאים.
ברצועת החוף הטירני נמצא מפרץ פוליקסטרו, הידוע בשל החופים הסלעיים שלו. צוקים תלולים מתערבבים כאן עם חופים קטנים ומים צלולים.
רוב שטחה של הבזיליקאטה מורכב מהרים, המכוסים ביערות וחורשות ציוריים. אזור זה מציע למטיילים מגוון רחב אתרי נופש שפעולים במשך כל השנה, בהם תוכלו לנוח, לבלות ולהינות מהמטבח המקומי עם מאכלים מסורתיים.

אתרים אלה מציעים בחירה רחבה של אטרקציות, ולא רק בחורף כאשר פסגות ההרים מכוסות בשלג, אלא גם בקיץ: אפשר לצאת לטיול בהרים, לטפס אל הפסגות, לרכוב על אופניים או סתם לקרוא ספר טוב.
כאן, במגע ישיר עם הטבע הטהור תוכלו להינות מרכיבה על רולרב דו-גלגלי, לבד או יחד עם חברה לגלוש במגלשה מתנפחת, לאתגר את עצמכם ולעשות ירידה בדבלקרט, לרכוב על סוס או באופני הרים דרך נופים צויריים, לעשות טיול דרך שבילים, אשר יובילו אותכם לפסגות ההרים, מהן נפתח נוף פנורמי עוצר נשימה.

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים

המטבח המקומי של בזיליקאטה הוא פשוט ומלא בטעם ומבוסס על מוצרים האופייניים לאזור זה, מהם מכינים מאכלים נפלאים לפי מתכונים מסורתיים עתיקים.

הרכיבים העיקריים של המטבח המקומי הם מוצרי פסטה, העשויה מחיטה קשה. עד היום מכינים אותם ביד באמצעות כלים מסורתיים: “רזולה”- להב פלדה קטן,” קברולה”, ו-” מקרונארה” – סוג מיוחד של מערוך עם חריצים. הכנת מוצרי פסטה, כגון “מינויח” ו – “טריאה”, דורשת מאישה כשרון ומיומנות.

פלפל חריף בשם “דיבוליקיו” הוא סמל של המטבח המקומי, כאשר הרבה משתמשים בו להכנת רטבים שונים.

המאכלים המסורתיים הפופלריים ביותר הם “פאנלה” ו-“פאנקוטו. “פאנלה” היא כיכר לחם גדולה שמכינים אותה מבצק עם תוספת של תפוחי אדמה מבושלים. “פאנקוטו” זהו מרק חם עם קרוטונים, בו שמים ביצים טריות.

כמו כן ,בבזיליקטה אוהבים לאכול בשר טלה: “קצמר”, רול מקרבים (שבדיאלקט המקומי נקרא “ניורמארד”), ו – “קוטרודי” – סוג מיוחד של בשר צלי.
מאכל מסורתי נוסף הוא ראש טלה אפוי בתנור, מתובל עם אורגנו וגבינת כבשים פקורינו.