לומברדיה

לומברדיה הוא אזור עם תעשיה הכי מפותחת באיטליה ואחד משלושת המחוזים העשירים ביותר באירופה, אשר שוכן בצפון איטליה בין האלפים לעמק הנהר פו. באזור זה מתגוררת שישית מאוכלוסיית המדינה. בירתו מילאנו היא העיר הגדולה ביותר בצפון איטליה.

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים
השם לומברדיה נוצר משמו של שבט הלומברדים שהגיע לחצי האי אפנין מצפון ומאתיים שנה מאוחר יותר תחת השפעה של התרבות הפך מגרמני לאיטלקי.
ללומברדיה אפשר להגיע מכל מקום בעולם. רוב הטיסות הבינלאומיות נוחתות בשדה תעופה מלפנסה, כ-50 ‘”מ ממילאנו. משם ברכב או ברכבת תוכלו להגיע לכל נקודה של האזור הזה.
בשטחה של לומברדיה נמצא אתר סקי אלטה ולטלינה עם מרכזי סקי הידועים בכל העולם, כגון בורמיו, סנטה קטרינה, ליביניו, מדסימו, אפריקה, וולדידנטרו, שמציעים מסלולים לאורך של מאות קילומטרים בדרגות קושי שונות. בקיץ תוכלו לעשות כאן טיולים רגליים אל הפסגות, טיפוס הרים, רכיבה באופני הרים או רפטינג בנהר הררי. באגמים קומו, גארדה ומג’ורה תמצאו מגוון ענפי ספורט מים: מפרשיות, גלישת רוח, סקי מים, קיאקים.
לכל עיר בלומברדיה יש את הייחודית משלה עם המון אטרקציות לתיירים. במילאנו זה קתדרלת דואומו, בית האופרה “לה סקאלה”, כנסיית סנטה מריה דלה גרציה עם ציור קיר של דה וינצ’י “הסעודה האחרונה”, מבצר ספורצסקו, עשרות מוזיאונים וגלריות אמנות וגם בתי קפה, חנויות, רחובות עתיקים. בעיר קרמונה, המפורסמת בשל בוני כינורות שלה, נשמרה ארכיטקטורה מתקופת ימי הביניים, ובסן קולומבאנו הקטנטנה תמצאו חורבות של טירה ממאה ה-6. ברשה, העיר השנייה בגודלה בלומברדיה, מושכת אליה תיירים מכל העולם בזכות מוזיאונים היסטוריים וארכיאולוגים מעניינים. ברגמו מורכבת משתי ערים, המחוברות אחד עם שני באמצעות רכבל: צ’יטה אלטה, המוקפת בחומת מבצר, וצ’ יטה בסה המודרנית. הפביה היפיפיה, שנוסדה במאה ה-6 לפנה”ס, שמרה על מראה של ימי הביניים. לא רחוק מהעיר הזאת נמצא מתחם מנזרי מפורסם צ’רטוזה די פביה. כמו כן מאוד מומלץ לבקר במנטואה עם ארכיקטורה עתיקה של ורזה, ויג’באנו ומונזה.

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים
אסור לפספס גם את האגמים של לומברדיה: קומו עם וילות יוקרתיות של אנשים מפורסמים, מג’ורה, השוכן בגבול עם שווייץ, גארדה – האגם הגדול באיטליה, ואיזאו, האגם הפופלרי בקרב איטלקים, עם כרמים ויקבים שלו.
בנוסף, בשטחה של לומברדיה נמצאים מספר אתרים שנכללו לרשימת מורשת העולמית של אונסק”ו – “הרים הקדושים” (Sacri Monti), ציורי מערות בוולקמוניקה העיירת גן תעשייתית קרספי ד’אדה.

מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?