מסלול לשבוע ברומא ופירנצה

את החלק הראשון של היום ראשון באיטליה בילינו בדרך מרומא לפירנצה. נסענו ברכב, אבל  על רכבים באיטליה –  זה סיפור נפרד.
נכנסנו לפירנצה מכיוון של כיכר מיכלאנג’לו. אבל כבר על הכביש, מיד אחרי הכניסה לעיר, כאשר לראשונה רואים את הכיפה של הדואומו, אין מילים אחרות  חוץ מ “וואו”!
השארנו את המכונית בחניה שבכיכר מיכלאנג’לו  (על חניונים בפירנצה גם בנפרד) והגענו למלון במונית. עוד במונית, בדרך למלון, אתה מתחיל להרגיש שפירנצה – זאת עיר מאד מיוחדת, וימים הקרובים יהיו ממש לא רגילים. לאחר כניסה לבית מלון בפירנצה, שהיה ממש נהדר, יצאנו לסיבוב קניות בפירנצה ולטיול לילי בעיר. אך בואו נתחיל מהתחלה.


הצג מפה גדולה יותר

את יום השני של הטיול שלנו, אני מכנה “טעימה של טוסקנה”.
טוסקנה – אחד האזורים היפים והמעניינים ביותר באיטליה. לטיול בטוסקנה, אפשר להקצות מספר שבועות ולהיות בטוחים כי בכל יום תמצאו פינה חדשה ומרהיבה של טוסקנה.
טוסקנה זה סיינה ופיזה, טוסקנה זה הים, טוסקנה זה הגבעות הכה מיוחדות, וכמובן טוסקנה  זה פירנצה.
אבל אני כותב על הטיול שלנו, ובו החלטנו להתמקד בפירנצה ורומא. אבל לא יכולנו להיות באזור מיוחד זה, ולא לנצל יום אחד ולצאת מפירנצה ולטייל בטוסקנה.
למען יום זה שכרנו מכונית, אבל בדיעבד – אני יכול לומר בבטחה כי היה ניתן להסתדר, גם בלי. כפי שהתברר בטוסקנה קיימת תחבורה ציבורית מצוינת – אוטובוסים ורכבות רבות מקשרות בין ערי טוסקנה, ומצד שני, כל הערים מאד “מוגנות” ע”י איזור עם תנועה מוגבל (ZTL).

את היום השני שלנו בילינו בפיזה, סן ג’ימיניאנו וסיינה. כמובן, אנחנו רק “טעמנו”, מכל עיר. כמו כן, עשינו מרחקים נכבדים, בכבישים הנפלאים עם נופי טוסקנה. לדעתי כל זה הספיק, כדי בקצת לטעום את טוסקנה. התחנה הראשונה הייתה פיזה.


הצג מפה גדולה יותר

את היום השלישי שלנו באיטליה, הקדשנו כולו לפירנצה
יצאנו מבית המלון כמה שיותר מוקדם, על מנת להספיק כמה שיותר. אבל אפשר להגיד בביטחון שבאותם יומיים שהיינו בפירנצה, ראינו הרבה, אך הרבה פחות ממה שיש לראות. הסיבה לכך היא שפירנצה היא עיר שבלתי נגמרת לגילויים חדשים.
התחלנו את היום בארמון פיטי, שם ביקרנו במוזיאון ובגני בובולי. אחרי כמה סיבובים ברחובות, בקרבת פיטי, המשכנו לכיוון הדואומו
לאחר הביקור בדואומו, המשכנו לכיוון ביתו של דנטה
ביתו של דנטה – בניין ישן וקטן, ליד הדואומו וליד פיאצה דלה סיניוריה.  קרוב לבית, נמצאת כנסייה עתיקה, אשר על פי האגדה דנטה ראה לידה לראשונה את ביאטריס, שהפכה למוזה שלו ב”הקומדיה האלוהית” . לא ידוע  בוודאות  אם זה בניין המקורי של הכנסייה, אבל הבניין נראה ישן.

מביתו של דנטה, יצאנו לכיוון פיאצה דלה סיניוריה, שבה קצת “נתקענו”. נתקענו בגלל אין-סוף של יצירות אומנות, שנמצאות במקום ו”נתקענו” בגלל גשם כבד שתפס אותנו במקום, אך לשמחותינו, היינו בדיוק בלוג’ה דיי לאנצי
מאוחר יותר ביקרנו בכנסיית סנטה קרוצ’ה.
היום בפירנצה היה עשיר  מאוד, ופשוט בלתי נשכח.
סיימנו את היום בכיכר רפובליקה, שהגענו אליה דרך הגשר סנטה טרניטה וארמון סטרוצי.
בכיכר הרפובליקה, אכלנו ארוחת ערב נהדרת במסעדה  Giubbe Rosse

כן, ניתן להגיד שמסעדה, כמו כל מסעדות בכיכר – קצת תיירותית.
אבל האוכל היה טעים להפליא, והנוף של האזור היה מדהים.
גם האווירה הייתה מדהימה – הנגנים ניגנו. ריח של גשם, היה עדיין באוויר. גם הקינוח היה מדהים.

אחרי ארוחה, ברחוב סמוך לכיכר, הייתה הצגת רחוב מדהימה.
היום בפירנצה היה פשוט בלתי נשכח. עשיתי כמה מאות תמונות של פירנצה. אבל בואו נתחיל מהתחלה. אטרקציה הראשונה היתה ארמון פיטי


הצג מפה גדולה יותר

יום רביעי באיטליה התחיל בנסיעה מפירנצה לרומא.

איך להגיע מפירנצה לרומא, אני כותב בנפרד. בסביבות השעה 12, כבר היינו בבית מלון ברומא וישר יצאנו לטיול ראשון ברומא.

בית מלון שלנו היה קרוב לקולוסיאום לכן, מהרגע הראשון הרגשנו את כל העוצמה של רומא. בנסיעה הראשונה שלנו באוטובוס עברנו ליד הקולוסיאום, הפורום, “מזבח המולדת”. היסטוריה ורומא, הקיפו אותנו מכל עבר.

ביום הראשון שלנו ברומא, היינו באי של הטיבר – טיברינה, ממש ליד האי, לא רחוק מהחוף של הטיבר נמצא התיאטרון של מרקלוס ושרידים של שני מקדשים קדומים.

לאחר שראינו את שרידי רומא העתיקה, עברנו ל”רובע היהודי של רומא”, בית הכנסת גדול של רומא.

קרוב מאוד ל”רובע היהודי” נמצאת מזרקה קטנה ומיוחדת – מזרקת הצבים.

משם יצאנו לטיול בין כמה כיכרות של רומא. קודם כל יצאנו לקאמפו דה פיורי. המפורסמת בזכות אנדרטה לגיובני ברונו.

במקביל לקמפו דה פיורי (Campo de Fiori), נמצאת כיכר די גדולה, אך עם אוירה מאד ביתית –  Piazza Farnese. משם הלכנו לאזור Torre Argentina. ומשם לכנסיית איל ג’סו, שבה סיימנו את הטיול של יום ראשון ברומא.

בערב, לאחר מנוחה קצרה במלון, יצאנו לראות את מזרקת טרווי, בתאורה לילית. למזרקה, הגענו בסביבות 22:00, אבל גם אז, לידה היו הרבה מאוד אנשים. להלן תמונות של טרווי מאותו ערב ומביקור הבא לידו. וזה לינק לתמונות של רומא, שעשיתי במהלך הטיול. נתחיל עם אי הטיברינה?


הצג מפה גדולה יותר

שאת היום השני שלנו ברומא, הקדשנו כמעט כולו לוותיקן.

אם לעשות סיכום קצר של היום –  היינו במוזיאונים של הוותיקן, בזיליקה של פטרוס הקדוש. כמובן היינו בכיכר של פטרוס הקדוש.

את תשומת לב שלנו במיוחד תפס גשר סנטאנג’לו. ואחרי כל זה המשכנו לכיכר נאבונה.

סיימנו את היום ליד הקולוסיאום, במטרה לצלם תמונות שלו, בתאורה לילית.

חלק מהתמונות היו מוצלחות מאד.

ולפני זה אכלנו ארוחת ערב מצוינת במסעדה שהייתה ממש מתחת לבית מלון שלנו ברומא. מסעדת MERULANA CAFÉ – מסעדה ממש מומלצת.

נתחיל עם הוותיקן.


הצג מפה גדולה יותר

את המסלול של היום השלישי שלנו ברומא שהיה יום השישי באיטליה, גם כן בנינו לפי נושא. זו הייתה אחת המטרות בתכנון הטיול שלנו ואחת מהמטרות של אתר זה – לבנות מסלול כזה, שבלי הליכה מרובה עוסק בנושא מסויים
את אותו יום הקדשנו ברובו לרומא העתיקה. התחלנו את הטיול שלנו בפיאצה ונציה והמשכנו דרך “מזבח המולדת” (ויטוריאנו) על גבעת הקפיטול.
אחרי זה רוב היום היינו בפורום והקולוסיאום. ורק לקראת הערב ביקרנו בכנסיית סן פייטרו אין וינקולי. סיימנו את היום במדרגות הספרדיות, עם ארוחת ערב נפלאה בקרבת מקום. כבר אמרנו שברומא, התנהג כרומאי. נתחיל עם גבעת הקפיטול!


הצג מפה גדולה יותר

התחלנו את היום באחד הפארקים הידועים והיפים ביותר ברומא – וילה בורגזה (Villa Borghese). מהפארק ירדנו לכיכר פופולו (Piazza del Popolo). בפינה של כיכר מתחת למדרגות נמצא מוזיאון קטן אבל מעניין למדי של לאונרדו דה וינצ’י.

דרך ויה דל בבואינה, הגענו ל”מדרגות הספרדיות”. משם, הלכנו אל הפנתיאון.

וסיימנו את היום ליד מזרקת טרווי. כמו שניתן לראות, יצא לנו לראות באותו יום מספר מקומות מדהימים, עם היסטוריה ואווירה נהדרת.

השלמנו את היום עם ארוחת ערב מדהימה על פיאצה נאבונה. אבל בינתיים, בואו נתחיל עם וילה בורגזה.


הצג מפה גדולה יותר