סבוקה

סבוקה היא עיירה עתיקה מאוד ונחשבת בין היפות בסיציליה שמה נובע מצמח הבכור/קשיש (savucu בניב סיציליאני), שיח בעל פרחים לבנים וריחניים שעדיין גדל בר בסדקים שבין הבתים והוא מיוצג בסמל מימי הביניים של הכפר. אך עיקר פרסומה לא נובע דווקא מיופייה אלה מכך שכאן צולמו אחת הסצנות המפורסמות ביותר בקולנוע העולמי, הסצנה בקפה ויטלי מהסרט האחד והיחיד " הסנדק" הסצנה בה מייקל קורלאונה מבקש את ידה של אפולוניה בתו של בעל המקום וכמו כן גם סצנת החתונה שצולמה בכנסיית סן ניקולו בעיירה.

חניה:  Via Pineta, 3, 98038 Savoca ME, איטליה

זמן טיול משוער: 2-3 שעות

מה עושים? הכפר הקטן הוא מקום אייקוני לחובבי הקלאסיקה הסנדק מכיוון שפה צולמו  חלק מהסצנות של הסרט הראשון והוא נחשב מקום אייקוני בסיציליה כתוצאה מכך , כמו כן מדובר בכפר עתיק מאוד עם אופי סיציליאני

אטרקציות בסבוקה

קישור למסלול: https://maps.app.goo.gl/fRv7PqMyLHuTL32h7

מסלול סבוקה

בר ויטלי  –  Bar Vitelli

 

בר ויטלי מפורסם בעולם בהיותו מיקום הצילומים של כמה סצנות של סרט הסנדק הראשון של פרנסיס פורד קופולה. בר ויטלי הוא המקום שבו מייקל קורליאונה (אל פאצ'ינו) פוגש את בעל בית הקפה, אביה של אשתו לעתיד אפולוניה. הבר ויטלי הוא גם המקום שבו מייקל קורליאונה מבקש מאביה של אפולוניה את ידה של בתו. מהחנייה אתם ממשכים כ200 מטר ומגיעים.

פסל פלדה של פרנסיס פורד קופולה – Steel Sculpture of Francis Ford Coppola

לא רחוק מ-Bar Vitelli, יש כיכר קטנה המציעה נופים נהדרים של סבוקה ושל כנסיית סן ניקולו. בכיכר זו, יש פסל פלדה של במאי הסרט "הסנדק", פרנסיס פורד קופולה. ממש ליד פסלו של פרנסיס פורד קופולה נמצא הפסל של החמור המדבר. אם תוסיפו כמה מטבעות, היית שומע רעש של חמור מצחיק.. עליכם להמשיך 200 מטר ואתם מגיעים.

שער העיר לסבוקה –  Porta della Città di Savoca

כשהנורמנים הגיעו לסיציליה, הם בנו חומה מבוצרת סביב העיר סבוקה אי שם בסביבות המאה ה-12. לביצור זה היו בעבר שני שערי עיר. בימים אלה נותר על כנו רק אחד משערי העיר מפסל הפלדה פרנסיס פורד קפולה אתם ממשיכים 350 מטר ומגיעים.

בית כנסת העתיק של סבוקה – Sinagoga Medieval

ממש כ-80 מטר לאחר הכניסה משער של סבוקה אתם תתקלו במבנה ישן כמעט שלא שמים לב אליו  אך זהו בעצם בית הכנסת של סבוקה זכר לקהילה שישבה בעיר וגורשה ב – 1492

כנסיית סן ניקולו – Church of San Nicolò

כנסיית סן ניקולו נבנתה במקור במאה ה-13. דרך לכנסייה היא מעניינת בפני עצמה בהתאם לעיירת "הסנדק" גם על דרך זו צולמו אחת מסצנות הסרט והיא נקראת "דרך החתונה  – הסנדק" – Godfather wedding walk  זו הדרך בה צולמה הסצנה בה מייקל קורלואנה ואפולוניה עושים את הדרך לטקס החתונה בכנסיית סן ניקולו.

מסעדות מומלצות בסבוקה

Pipispezzi Savoca

המקום פתוח כל יום בין השעות 12:00 -15:00 , 19:00 -23:30

Ristorante pizzeria del parco

המסעדה פתוחה כל יום בין השעות 12:30 -15:00 ,18:30 -23:30

מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?