סן ג’ימיניאנו

סן ג’ימיניאנו – עיירה קטנה אך מאוד פופולארית בקרב  תיירים המטיילים בטוסקנה.
קודם כל, היא מפורסמת, בזכות מגדליה. בימי הזוהר של העיר, היו בה 72 מגדלים, והיום נשארו 14. אבל זה כמובן לא ממעיט מערכה, איפה עוד, ניתן לראות כל כך הרבה מגדלים, מימי הביניים, שמורים כל כך טוב?

ודבר שני שמאפיין את העיירה – רושם שהקפיאו אותה אי שם, במאה ה- 15. סן ג’ימיניאנו הגיעה לשיא הפריחה שלה, במאה ה11-12, והסיבה העיקרית הייתה המיקום שלה על “כביש 66″ המקומי. אבל מלחמות האזרחים ו”מעבר” של הכביש למקום אחר, גרמו לכך שהעבודה וצמיחה של העיר נעצרה כמעט לגמרי. עד מאה ה-20, כאשר תיירים רבים הפכו אותה לנקודת מאסט, במסלול שלהם  בטוסקנה.
כאשר אתה רק מתקרב לעיר, אתה כבר מתפעל ממגדלים ונוף מרהיב סביב העיר.

לתוך סן ג’ימיניאנו לא ניתן  להיכנס עם המכונית, לרשות התיירים יש חניונים רבים, סביב חומות העיר.
החנינו את הרכב באחד מהם, והתחלנו את הסיור ברחבי העיר. קודם כל, חוץ ממרכז העיר, ששם תמיד נמצאים רוב התיירים. בסן ג’ימיניאנו אפשר בקלות רבה ומאד מומלץ למצוא רחובות שקטים, ולשקוע באווירה של עיירה פסטורלית של טוסקנה.

אבל ככל שמתקרבים למרכז העיר, למגדלים, ככה גודלת כמות התיירים. כאשר רחוב הראשי, משער העיר עד הכיכר של דואומו, “מפוצץ” בתיירים רבים.

בכיכר הראשית של העיר, נמצאות גלידריות. על אחת מהן כתוב ש”גלידה שלהם בשנים 2006-2009 הייתה הגלידה הטובה בעולם”. כמובן שהתור שם הוא די ארוך, כאשר אפילו כלה, ביום חופתה, נכנסה לשם לקנות ולהצטלם עם הגלידה. כמובן גם אנחנו טעמנו מהגלידה שלהם, שהייתה ממש טובה.

אחרי מנוחה קצרה מול הדואומו, ירדנו אל שרידים של מבצר רוקה. אשר נמצאים בו כאמור שרידים, מגדל ששרד ו360 מעלות של נופי טוסקנה, המרהיבים.

היינו בסן ג’ימיניאנו כשעתיים, אבל אני בטוח שזה לא הגבול – לא נכנסו לא לכנסיה, לא למוזיאון. אבל הרושם הכללי מהעיר נשאר חיובי ביותר. סן ג’ימיניאנו הייתה בדיוק כפי שדמיינו אותה.

אני מציע לכם לראות כמה תמונות של סן ג’ימיניאנו.
אחרי סן ג’ימיניאנו, המשכנו לסיינה, שלדברי כמה מאנשים שדיברתי איתם – עיר הכי יפה בטוסקנה.

הגלידה הכי טעימה באיטליה

כמובן כולנו יודעים שבאיטליה יודעים לעשות גלידה. ניתן למצוא גלידות טעימות ביותר בשווקים, קיוסקים ובגלידריות כמעט בכל עיר ועיירה באיטליה.
אבל האם קיימת גלידה הכי טעימה? כמובן הכל עניין של טעם, אבל יש מקום אחד, ידוע אשר טוען שהוא מייצר גלידה הכי טעימה בעולם. ובכניסה לגלידרייה זה תראו שלט גאה שרשום עליו, שמקום זה זכה בתואר הגלידה הטעימה ביותר בעולם בין השנים 2006-2009
מדובר בגלידרייה קטנה, אך ידועה, בכיכר מרכזית של סן ג’ימיניאנו.
בכיכר נמצאים כמה דוכנים אשר מוכרים גלידה, אך כאמור תשימו לב לשלט.
וחוץ מהשלט הגלידרייה הזאת בולטת- בתור די גדול, שתמיד נמצא לידה. תור גדול שרץ די מהר, מכיוון שבפנים עובדות -6-7 מוכרות, די זריזות.
מבחר הטעמים הוא ענק.
וכאן-הגלידה טעימה ביותר! באופן אישי אני לא יודע ולא יכול לחלק ציונים ולא, לא יצא לנו לטעום גלידות מכל העולם. אבל ללא ספק מדובר באחת מהגלידות הטעימות ביותר. והיא עוד סיבה לבקר בסן ג’ימיניאנו.
כמו שאמר אחד מהמדריכים שעבר במקום – “אם אתם רוצים לטעום גלידה, זה המקום!