פורטו ונרה

פורטו ונרה (Porto Venere) נערצת על ידי כל מי שהיה כאן לרבות אנשים כגון ביירון ונפוליאון. והסיבה לכך היא מפרץ יפיפה עם מים צלולים ובתים צבעוניים שנצמדים אחד לשני.

נופים נפלאים, ים כחול מלטף, גני תאנים – כל אלה משכו לכאן תיירים גם לפני אלפיים שנה וגם היום. לעיר נמל זה, בה מתגוררים כעת 4000 תושבים, יש היסטוריה ארוכה.

היסטוריה ואגדות של פורטו ונרה

האגדה האהובה על תושבי פורטו ונקה מספרת כי לפני זמן רב מקצף הים של המפרץ הליגורי נולדה אלת האהבה. מכאן בא השם פורטו ונרה, שפירושו "נמל ונוס".

במקום יציאתה של האלה מהים הוקם בית מקדש רומי. כיום עומדת כאן כנסייה של פטרוס הקדוש (Chiesa di San Pietro).

חופשה בפורטו ונרה

בתמונה: כנסייה של פטרוס הקדוש בפורטו ונרה

היסטוריה ואגדות הרבה פעמים מתערבבות. הקיסר אנטוניוס פיו (161 לפנה"ס) הותיר אחריו עדויות לקיומה של נמל מתקופת האימפריה הרומית כאשר תושביו חיו בשטחה של כנסיית סן פייטרו.

בתקופת ימי הביניים התיישבות זו שיגשגה בזכות פעילות מאוד אקטיבית של הנזירים המקומיים. באיי טינו וטינטו נמצאים שרידי המנזר.

האסיר של טירת דוריה

כנסיית סן פייטרו נראית כאילו היא תלויה מעל הים. זוהי כנסייה פעילה, בה מתקיימים טקסי חתונה. אבל אותי אישית עניינה יותר טירת דוריה (Doria Castle) הקודרת ובלתי חדירה, מאשר נופי חתונה רומנטיים.

זהו מבנה מרובע מרשים שלא ממש דומה למבצר. מדובר בחתיכת אבן מונוליטית אפורה שהתפרקה מהסלע. כיום באולמות של המצבר מתקיימים:

  • תערוכות;
  • מופעי תאטרון;
  • וקונצרטים שונים.

בשנת 1812 נבנתה כאן דרך חוף בשם "מסלול נפוליאון" לכבודו של הגנרל הצרפתי. כעת היא ידועה יותר בתור כביש 530, המקשר בין מרכז פורטו ונרה לעיר ספציה.

בשנת 1861 הפכה העיירה עם הבתים הצבעוניים לחלק מממלכת איטליה. בשנת 1997, יחד עם צ'ינקווה טרה, היא נכנסה לרשימת המורשת העולמית של אונסק"ו.

הקליקו כאן לבניית מסלול אישי

שעות פעילות של טירת דוריה:

  • ימי ב-ה' מ-10:00 עד 13:00 ומ-14:00 עד 17:00;
  • ימי ו'-א' מ-11:00 עד 13:00 ומ-14:00 עד 18:00

בחודש אוגוסט מתקיים בעיר פסטיבל יין של מדונה הלבנה (Madonna Bianca).

מספציה לפרוטו ונרה ניתן להגיע באוטובוס תוך חצי שעה.

האי טינו (Isola del Tino) נמצא בחלקו המערבי של מפרץ לה ספציה, כ-2.5 ק"מ מהעיר ומהווה חלק מקומונת פורטו ונרה. כל האי נחשב לשטח צבאי סגור ומותר לבקר בו רק ב-13 לספטמבר, בימי החג של סנט ונריו וגם ביום ראשון שלאחר מכן.

סן ונריו הוא קדוש שחי במאה ה-6-8 ומאוד נערץ ע"י כנסייה קתולית. לזכרו בנו כאן בית מקדש קטן ולאחר מכן הקימו מנזר שלם. תוכלו לעשות שייט מסביב לאי בסירה.

כמו כן, מהמזח בפורטו ונרה אפשר לעלות על מעבורת ולהגיע איתה לאי Palmaria. זהו אחד המקומות האהובים על אנשים עשירים וסלבס.

  • חופים ציוריים עם חול בצבע לבן;
  • שבילי הליכה מרובים;
  • ואזור Grotta Azzurra המסתורי – מושכים לכאן מטיילים מכל רחבי העולם.

סרטון קצר המציג את היופי של פורטו ונרה

מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?