פיזה

שעה וחצי על כביש המהיר ואנחנו בפיזה.
בפיזה, כמו בפירנצה, רוב מרכז העיר מוגן על ידי  ZTL. לכן השארנו את המכונית, בחניה שמצאנו מראש, ליד הכניסה לעיר העתיקה.

קצת היסטוריה – במאות ה11-13 פיזה הייתה העיר החזקה ביותר בטוסקנה. הסחר הימי עם ספרד וצפון אפריקה, סיפק לפיזה כוח ושליטה אצלם ב”בית”. וכסף רב אפשר לבנות בניינים מפוארים כגון דואומו. אך עם הזמן, הזרם בתוך נהר ארנו נחלש, המלחמות עם פירנצה המשיכו, ופיזה מאד נעצרה בהתפתחות.

כל אחד מאיתנו ראה תמונות של המגדל המפורסם, אלפי פעמים. אך כמה דקות ב”שדה הפלאים”, כמה דקות ממש מתחת למגדל, שוות הרבה יותר מכל התמונות שבעולם.

מגדל פיזה,הוא כמובן, החלק המפורסם ביותר של מתחם, אך לא לשכוח שזה רק חלק מן מתחם של “שדה הפלאים” – “פיאצה דיי מיראקולי”. בחלקים אחרים של המתחם, ומעל לכל, הוא הדואומו, בית הטבילה ואת קמפו סנטו (בית הקברות של פיזה).

כניסה לכל אחד מהמבנים – בתשלום. וכמובן הכי יקר – לעלות לחלק העליון של המגדל, 15 יורו לאדם.הכניסה לדואומו ובית הטבילה – 7 יורו, רק הדואומו –  2 יורו. בחרנו להיכנס לדואומו  ובית הטבילה. אני יכול להגיד שאני קצת מצטער שלא עלינו למגדל, וגם קצת מצטער שנכסנו לבית הטבילה.

לדואומו  יש חזית מרשימה. שיש לבן, המון פסלים. גם מבפנים הוא לא מאכזב – ציורי קיר, פסלים, תקרה מזהב. על בית טבילה אפשר להגיד, שיש לו גם כן, חזית מרשימה, אך הוא כמעט ריק מבפנים.

אבל, כמובן, אחד הדברים העיקריים ב”שדה הפלאים” –הוא   ה”משחק” תפוס את המגדל.

וכנראה בחור זה, היה הראשון שהחל לשחק בו

בבית, כאשר ראיתי תמונות דומות, די צחקתי מכל הסיפור, אך שם התחלתי להשתתף, במשחק ממכר זה ואפילו אהבתי אותו.

סביב שדה הפלאים, תמצאו אוהלים רבים, שמוכרים בהם מזכרות מכל הסוגים. נושא מרכזי בכולם, כמובן מגדל הפיזה.

חוץ ממתחם “שדה הפלאים” בפיזה יש עוד מספר מקומות נחמדים.
אבל באותו יום, מכיוון שרצינו לראות את כל אתרים המרכזיים של טוסקנה – לא היה לנו כל כך זמן להסתובב בפיזה. לאחר כשעה וחצי ב”שדה הפלאים” יצאנו לראות את הכנסייה – סנטה מריה דלה ספינה. אשר לפי תמונות נראתה די מעניינת. הכנסייה מפורסמת בזכות האגדה שעל פיה נמצא בכנסיה ספינה (קוץ), מכתר של ישו. הכנסייה ממוקמת על גדות הארנו.

לתוך הכנסייה לא נכנסנו, אך נהנו מהארכיטקטורה של הכנסייה. כמו כן לאיזור זה, של נהר, בתים סמוכים – די נחמד. אני מקווה שתאהבו את התמונות של פיזה.
בחזרה עברנו עוד פעם דרך  “שדה הפלאים”, והמשכנו לכיוון של סן ג’ימיניאנו

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *