פירנצה

שוחרי תרבות ואמנות? כנראה שנופש בפירנצה באיטליה זהו היעד בשבילכם! בצפון מערב איטליה נמצא חבל טוסקנה, ובירתה היא לא אחרת מבירת האמנות והתרבות- פירנצה. פירנצה באיטליה שוכנת על נהר הארנו, השני בחשיבותו בארץ המגף. פירנצה היא מקור משיכה לאלפי תיירים, ואף האתר ההיסטורי בפירנצה הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק”ו.

פירנצה העיר מונה כ600,000 תושבים, ובימי הביניים היא נחשבה למרכז כלכלי חשוב, שכן הייתה עיר עשירה ומצליחה בתחומי איטליה. כשיוליוס קיסר הקים את העיר, הוא בחר בעמק הכי פורה באיזור. פירנצה שימשה כדרך היחידה שחיברה בין רומא לצפון איטליה, והתפתחה כעיר חשובה ועיקרית במעמקי ההיסטוריה.

פירנצה איטליה הביאה לנו את גדולי האמנים- לאונרדו דה ו’ינצ’י, רפאל, מיכלאנג’לו ורבים אחרים. בסיור במוזיאונים בפירנצה תוכלו למצוא את הפסל המקורי של ‘דוד’, וכן את פסל הפייטה.

לא סתם פירנצה  באיטליה היא אחת מהערים המתויירות ביותר באיטליה, הסיור בעיר יחזיר אתכם לתקופת הרנסאנס, ינחית עליכם פרקי היסטוריה מרתקים, ידהים אתכם ביצירות אמנות נדירות ובציורים עתיקים. בין מוזיאון לגלריה תוכלו לקחת נשימה בבית קפה איטלקי, או לאכול במסעדה וליהנות ממטעמי איטליה.

בנוסף, בין סיור בכיכרות העיר, המוזיאונים, הגלריות ורחובותיה של פירנצה תוכלו לגלות חבל ארץ יפיפה העמוס באוכל טוב, אווירה רגועה, ומראות טבע מלבבים. פרוורי פירנצה באיטליה עמוסים בכל היופי של חבל טוסקנה, הידוע כאזור עשיר ביעדי טיולים מוצלחים.

לחובבי הקניות מבינכם, במהלך נופש בפירנצה איטליה תתכוננו לבקר בעשרות חנויות תכשיטים, ציורים, פסלים, עתיקות, בוטיקים, בגדי מעצבים וכמובן שווקים של יינות ואוכל מצוין.

באתר שלי תוכלו למצוא כל מידע שתחפצו בו הודות נופש בפירנצה שבאיטליה- יעדי טיול, מלונות והתניידות. בואו לקחת חלק בחופשה קצת אחרת, חופשה שתיקח אתכם במנהרת הזמן לעולם קצת שונה, עולם שבו היצירה והאמנות נמצאים בראש הפירמידה, חיי הבוטיק והמעמד הם הנחשבים, וביקור במוזיאון זהו לא פחות מפעילות יום יומית מחייבת.

פירנצה בלילה

לא פשוט לכתוב על פירנצה.
לא רק מפני שכל סנטימטר של עיר העתיקה, הוא סיפור שלם ומלא חוויות

 יצאנו לטייל אחריי השעה 21:00, אך כמות החוויות מאותן כמה שעות, היו מספיקות לכמה נסיעות, במקומות אחרים.

אולי התמונות של פירנצה, יצליחו אפילו בקצת, להעביר לכם אותן חוויות הנהדרות מאותו ערב נהדר בפירנצה.
אבל אם לנסות להעביר את התחושות בכמה מילים  – המון  אנשים אשר מטיילים במרכז העיר, מבנים מדהימים ביופיים, רחובות וכיכרות המוארים בתאורה לילית, המון בתי קפה וגלידריות באווירה מיוחדת במינה.  המוסיקה של “נגני רחוב”, “הצגות רחוב”, המון אמנים.  וכמובן,יצירות אמנות על כל צעד ושעל.

בלילה אתה יכול ללכת במשך שעות בפירנצה, פשוט בלי לשים לב לשעה, ללכת לאיבוד בין הכיכרות והרחובות.

הסתובבנו, ופשוט נהנינו מהאווירה שבעיר.
אבל על שני מקומות אני רוצה לספר בנפרד – זה פסל חזיר הבר  והגשר הישן – פונטה וקיו.

פסל חזיר הבר

בערים רבות, יש מקומות, שבהם נהוג לבקש משאלות. בפירנצה, תפקיד זה מבצע, פסלו של חזיר הבר, הנמצא בשוק “החדש” (Mercato Nuovo).
לפי האגדה, אם לשפשף את  חוטמו,  בטוח תחזור לפירנצה.

אגב מי שכתב יפה על פסל החזיר ובכלל על כל פירנצה, היה הנס כריסטיאן אנדרסן, בסיפור – “חזיר ארד”.
כמה פעמים קראתי באינטרנט שלא היה קל למצוא את הפסל, אך אנחנו מצאנו אותו די בקלות. פשוט הלכנו מפונטה וקיו לכיוון של  כיכר סיניוריה (פיאצה דלה סיניוריה). בדרך תראו את הבניין “שוק החדש” (Mercato Nuovo).
ובצדו של השוק, נמצא פסל החזיר, והנה הוא:

טיילנו בפירנצה עוד כמה שעות, צילמו (תמונות של פירנצה תוכלו לראות כאן), הסתובבנו בין הרחובות. לאחר טיול הלילי שלנו, חזרנו לבית המלון כי מוקדם בבוקר רצינו לצאת לטוסקנה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *