חורף בפירנצה

בחורף הזה אני ואשתי נסענו לפירנצה – עיר הבירה של טוסקנה, ולא הצטערנו אפילו שניה אחת שעשינו את הטיול לפירנצה בחורף.

בחורף בעיר הזאת כל דבר שנראה לכם איטלקי, מקבל משמעות אמיתית. קפה יחמם אותכם, קתדרלות ריקות מאנשים, יין מאיץ את זרימת הדם בגוף ונופים הופכים לעוצרים נשימה, מחירי כרטיסים לאופרה יורדים ל-20 יורו, מחירים לזיקוקים להפך קופצים לשמיים, התורים המתישים בכניסה לגלריות נעלמים, לעומת זאת, תורים לאאוטלטים מתארכים, בתי מלון מורידים את המחירים שלהם והחיים שייכים רק לכם.

בדואומו, המכונה גם סנטה מריה דל פיורי, ייתכן שתהיו המבקרים היחידים. בערבים חורפיים הוא נראה קסום במיוחד.

טיילות של נחל ארנו (לונג-ארנו) מחוברות אחת עם השניה באמצעות גשרים בעלי שמות מיוחדים: פונטה אלה קראריה, פונטה סנטה טריניטה, פונטה אלה גרציה וכל מיני פונטה נוספים. הגשר שנראה הכי יוקרתי מבין כולם – הינו פונטה ווקיו. הוא מושך אליו גם את רוכבי אופנועים המקומיים וגם תיירים שבאים אליו ברגל כדי לטייל בין ויטרינות עשויות מכסף וזהב, ולבחור לעצמם טבעת או אפילו שתים ומיד לזרוק את העודף למים על מנת לחזור לכאן בקיץ ולקנות טבעת שלישית.

בחורף כלל לא מרשיגים עייפות. שעות ארוכות שוטטנו ברחובות ציוריים של פירנצה לבושים במעילים חמים ונהנים מהיופי של המקום. ורק תחושת הרעב אילצה אותנו לסטות מהמסלול ולבלות ערבים בטרטוריות. הלב של פירנצה פועם בקתדרלה הראשית שלה, אך הנשמה נשארה לנצח בפיצריות, טרטוריות ומקומות גסטרונומיים אחרים.

מיותר לציין כי בתי מלון בחורף זולים משמעותית מאשר בקיץ. ובפירנצה בערך כל מלון היה בעבר פלאצו. בקיץ כדאי להינות מארנמונות מבחוץ, כאשר בחורף עדיף לעשות זאת מבפנים.

למטבע יש שני צדדים, כמו גם לנחל ארנו. אם הולכים לצד השני שלו, איפה שנפרשו גלריית פיטי וגני בובולי, מאחוריהם ניתן למצוא כיכר של מיכלאנג'לו, ממנה נפתח נוף פנורמי אל כל העיר. בחורף, המראה הזה מרהיב במיוחד, כי בתקופה זו העיר נראית עשויה מכסף.

עונת מכירות חיסול בפירנצה

מכירות החיסול הגדולות בפירנצה נערכות בחורף ובקיץ.

שופינג בפירנצה כמובן לא ברמה של מילאנו, אבל גם כאן אפשר למצוא דברים טובים. מעניין שהנחות של 30-70% ממשיכות בפירנצה לארוך כל השנה. עם זאת, כמו בכל רחבי איטליה, יש שתי עונות שופינג עיקריות. בקיץ העונה נמשכת מיולי עד אוגוסט, בחורף מ-5 לינואר עד 5 למרץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *