קלבריה

קלבריה ידועה בשל חופים מרהיבים ים צלול ושמש נעימה . המים הנוצצים מהווים “חדר כושר” טבעי, בו תוכלו להינות מסוגי ספורט ימי שונים כגון גלישת רוח, קייט-סרפינג וכמובן צלילה, אשר נותנת לכם הזדמנות לצלול לתוך עולם תת-ימי קסום, מלא באלמוגים צבעוניים ושרידים שקועים של מלחמת העולם השניה.

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים

כמו כן, קלבריה יכולה להציע מגוון רחב של אפשרויות לנופש ובילוי גם לאלה שהחליטו לחוות את האזור הזה מבפנים. הפארקים הלאומיים, אשר תופסים חלק משמעותי מהאזור, מסוגלים לספק צרכים אפילו של מטיילים הכי מנוסים.

לעשות סיור בפארק הלאומי אספרומונטה.

הפארק נוסד בשנת 1989 מסביב לרכס הרים שמהווה חלק מאפנינים. האזור הדרומי ביותר של “המגף” מפורסם בשל טבע מרהיב: קו ההפרדה בין הים להרים הוא כל כך בולט לעין שנראה כאילו מדובר באי נפרד.
למקום הזה ניתן להגיע בקלות מרג’ו די קלבריה, בניאר, בובלינו ומערי חוף אחרות. הרים הכי גבוהים נמצאים באזור של גבריה ד’אספרומונטה. בגמבארי מומלץ לראות את “העמוד של גריבלדי”. זהו עץ, תחתיו שכב הגיבור הפצוע של ריסורג’ימנטו, שהובא לשם ע”י חבריו לנשק. לא רחוק ממנו נמצא מוזיאון להיסטוריה, שנוסד לזכרו של האירוע הזה. בנוסף, בפארק ישנו שפע של מסלולים לחובבי טיולים רגליים, שנבנו ע”י “גרופו גיאה”.
לטעום מאכלים מסורתיים של קלבריה
מטבח קלברי, המתאפיין בפשטותו, בעל היסטוריה של 1000 שנה, נוצר תחת השפעתן של מסורות גסטרונומיות שונות שהגיעו לאזור זה מיוון, רומא, ספרד, נורמניה וצרפת. למאכלים מסורתיים נחשבים בצל אדום מתוק ותפוח אדמה מסילה. הפירות הפופולריים הם פרי הארז ותנאים, אותם מגישים ממולאים בשקדים ומכוסים בשוקולד.
כמו כן תוכלו למצוא כאן מגוון רחב של מוצרי מאפה שונים: לחם קוטי, פיצאטה נרדודיפאצ’ה (לחם שטוח עם פלפל חריף), עוגיות רג’ו-קלבריה, לחם צ’קיארה די קלבריה, לחם שיפון “יירמאנו”, לחם עם זרעי שומר מסרה סאן ברונו וכו’.
בין הגבינות המפורסמות ביותר באזור כדאי לציין את “פקורינו דל מונטה פורו”, “פקורינו קרוטונזו”, גבינה חצי-קשה עשויה מחלב פרה “קצ’ורקוואלו סילנו”.
לקינוח מומלץ לטעום גבינת מיניון “בוקונוטו” עם מילוי שקדים ושוקולד, נוגט בניארה, שוקולד כמהין פיצו, עוגיות “מוסטצ’ולי”.

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים

לגלות את הקסם של “הערים הקטנות” של קלבריה
באזור ישנו שפע של עיירות קטנות מדהימות ביופיין עם אווירה של היסטוריה עתיקה, אשר נפרשו במדרונות ההרים לאורך כל רצועת החוף. מרכזים היסטוריים, חנויות מלאכה, בתים עתיקים מסורתיים, בניינים אזרחיים ודתיים, ככרות קסומות, בהן תוכלו לחוות את הרוח של העבר הרחוק. אל תפספסו הזדמנות לבקר בעיר העתיקה סקאליה ואת המפרצים הנסתרים של טרופיאה, שנחשבת לפנינת האזור, עם ארמונים שלה ממאה ה-17-18. כמו כן, כדאי לעשות סיור בעיר מבוצרת ג’ראצ’ה, הנמצא בדרום, לא רחוק מאתר ארכיאולוגי לוקרי, ממנו נפתח נוף מדהים אל החוף הים היוני.
לטייל בפארק הלאומי סילה
פארק סילה הוקם בשנת 1997 ובשטחו נמצאים גם אזורים יעריים של רמה הנושאת את אותו שם. הסמל של הפארק הוא זאב האפניני. פארק הוא מקום לא רק של החי הצומח, אלא גם אתר היסטורי, תרבותי ומסורתי: אריגה, ייצור תכשיטים, גידול כבשים, עיבוד מוצרי בשר וחלב, פטריות לבנות – כל זה ניתן לראות בכפרים, אשר נפרשו לאורך החלק האפניני של קלבריה. זהו מקום מושלם לטיולים רגליים, רכיבה על אופני הרים ועל סוסים, צילום, צפייה בציפורים, קיאקים וענפי ספורט חורף שונים, עבורם הוקמו כאן אתרי נופש קמיליאטלו סילנו, לוריקה ווילאג’ו פלומבו.

מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?