בזיליקת פטרוס הקדוש

את ההיכרות שלנו עם בזיליקת פטרוס הקדוש, התחלנו מלמעלה, עם עלייה אל הכיפה. אם אתם שואלים – לטפס על הכיפה זה לא קל, אבל זה שווה את זה.

כדי לעלות למעלה, קודם כל צריך לעמוד בעוד בתור ענק למעלית שמגיעה עד “מרפסת השליחים” ואז מתחילה העלייה של 551 מדרגות. במקומות מסוימים היא ממש לא קלה, אבל עוד פעם – שווה. אני רוצה להזהיר- אם יש לכם בעיות לב, קלאוסטרופוביה, וכו ‘- לא כדאי גם לנסות. התוצאה – נוף מדהים על כיכר סן פטרוס ועל רומא כולה.

תמונות נוספות מהכיפה, תוכל לראות ב”תמונות של רומא”.

בזיליקה – זמן רב הייתה הבזיליקה הגדולה ביותר של העולם הקתולי. בנייתה החלה בשנת 1506, במקום בזיליקה הישנה. והסתיימה בשנת 1626.

לפי מסורת הקתולית, בזיליקה בנויה על קברו של השליח פטרוס. במרכז החלל, מעל דוכן האפיפיור ומעל קברו של פטרוס, נמצאת עבודתו המדהימה של ברניני-“בלדקינו” (סוג של “חופה” ענקית).

בקדמת האולם נמצא “כס פטרוס הקדוש”.

בכנסיה נמצאות עבודות של אמנים מפורסמים כמו רפאל, מיכלאנג’לו ברניני. כמו בכל הוותיקן, גם כאן -לא ניתן לבקר בכל הבזיליקה אלא רק בחלק הציבורי. מתחת לבזיליקה נמצאות הקטקומבות, בהם קבורים רבים מהאפיפיורים בין השאר יוחנן פאולוס השני.

אחרי שהיינו בוותיקן רוב שעות היום, המשכנו הלאה ,דרך Via della Conciliazione, אשר בשנת 1930 סלל מוסוליני, אל טירת סנטאנג’לו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *