גבעת הקפיטול

למרגלות גבעת הקפיטול, נמצאת אנדרטה המפורסמת “מזבח המולדת”. מבנה לבן, ענק, שנועד להזכיר לכל האיטלקים את האיחוד של איטליה. המתחם נבנה בשנת 1911, אך האיטלקים לא אהבו אותו, ונתנו לו כינויים כגון “מכונת הכתיבה” ו”עוגת חתונה”.

במרכז המתחם בוערת  “אש התמיד” ולידה ניצב משמר של כבוד לזכר הקורבנות של מלחמת העולם הראשונה.

כאשר עולים במדרגות, נפרש לפניך נוף מדהים. אשר ניתן לשפר אותו עוד יותר,אם עולים במעלית שקופה – «Roma dal Ceilo» -” רומא מן השמים”. מעלית שקופה – בתשלום.

כדאי לעלות לכיכר הקמפידוליו (Piazza del Campidoglio). העלייה מתרחשת במדרגות משופעים בעדינות. בתחילת המדרגות , מוצבים שני פסלים של אריות. ובקצה העליון של המדרגות נמצאים פסלים של שני אחים, לוחמים. המדרגות, כמו האזור תוכננו על ידי מיכלאנג’לו, את המדרגות, הוא עשה בצורה כזאת, שאצולת רומא, תוכל לעלות לגבעת הקפיטול על גבי סוסים.

בכיכר יש שלוש ארמונות, שניים מהם תוכננו גם כן על ידי מיכלאנג’לו, והם נבנו על ידי תלמידיו. בתוך הארמונות האלה נמצאים המוזיאונים של גבעת הקפיטול.

מוזיאונים אלו הם המוזיאונים העתיקים ביותר בעולם וההיסטוריה שלהם מתחילה מ-1471. באמצע כיכר ניצב פסל (למעשה העתק, המקור נמצא בתוך המוזיאון), של מרקוס הקיסר. הפסל ניצל בנס, מכיוון שנוצרים בטעות חשבו שזהו פסל של הקיסר קונסטנטינוס (קיסר נוצרי הראשון).

כמו כן  בגבעת הקפיטול, נמצא פסל שהוא סמלה של רומא – זאב עם שני תינוקות.

מהגבעה יש תצפית מרהיבה על הפורום הרומי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *