הפורום הרומאי

לפני שאתחיל את הסיפור על הפורום עצמו, אספר סיפור קצר על מה שקרה איתנו. ירדנו  מגבעת הקפיטול, וקצת לא היה ברור לאן בדיוק ללכת, ליד אחד השערים, ראינו  בחור, לבוש יפה ולידו שולחן קטן, שאלתי אותו – איפה הקופה לקפיטול. הוא ברוגע ענה “אתה יכול לקנות כרטיסים כאן” ומראה לנו כרטיסים לפורום שנמצאים על השולחן שלו, במעטפות מאד יפות. הוא מתחיל לספר שאצלו אתה קונה כרטיס אחד גם לפורום, גם לפלטין, וגם לקולוסיאום.  וכל זה עולה 24 יורו. הבנו שמשהו כאן לא “הכי כשר” והמשכנו הלאה.

כעבור איזה 100 מטר, בהמשך של רחוב – Via dei Fori Imperiali  ראינו תור די גדול, אך לא ענק. כעבור רבע שעה קנינו את אותם כרטיסים ב12 יורו.

מסתבר שניתן לקנות רק כרטיס משולב. ואם אתם רוצים לבקר גם בפורום וגם בקולוסיאום – אז זה מצוין וכדאי לקנות כרטיסים דווקא כאן, בפורום כי בקולוסיאום התור הוא באמת ענק!

כמו כן אם אתם בקטע של היסטוריה – ניתן להשכיר מדריך אודיו, בעלות של 7 יורו. מדריך די טוב, שמספר את ההיסטוריה של רומא העתיקה.

באתר שלנו ניתן לראות תמונות  מהפורום הקולוסיאום. אם אנחנו מדברים על הפורום עצמו, הפורום הרומאי הוא מאגד מספר עצום של הריסות, בעלות משמעות היסטורית גדולה. מה שמכונה “הפורום הרומאי” הוא בעיקר שרידי הרחוב המפורסם ביותר של רומא העתיקה – Via Sacra או דרך קדושה.

אחד מהסמלים של רחוב זה היו השערים. נכון להיום נשמר בצורה הטובה ביותר “שער טיטוס” – אשר ניתן לראות בו דמויות של יהודים המגורשים מארץ ישראל.

שערים “ספטימוס סוורוס” ושער “קונסטנטינוס”,  נמצאים מחוץ למתחם הפורום.

לאחר סיור בפורום, המשכנו לעבר הקולוסיאום שנמצא ממש ליד הפורום

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *