השכרת רכב באיטליה: המדריך השלם 2024

“השכרת רכב באיטליה” ו"נהיגה באיטליה" – תחום הכי מורכב בתהליך תכנון חופשה לאיטליה. מדי יום אנו מקבלים המון שאלות בנושא הזה. תיירים רבים פוגעים בחופשה שלהם, דווקא בגלל הכנה לא נכונה להשכרת רכב ואי הכרות עם כללי נהיגה באיטליה. אתחיל מהרגעה – כללי נהיגה באיטליה מאד דומים לנהיגה בישראל, אין נהגים פרועים, כבישים ותמרורים מאד מסודרים, וגם נהגים שהיו להם חששות לפני טיול לאיטליה, אחרי כמה דקות בכביש ישר מתרגלים ומתחילים ליהנות מהחופשה ומנהיגה עצמה. מצד שני קיימים כמה כללים מאד ייחודיים לאיטליה ומטרה של חוברת זאת – להכיר לכם את אותם הכללים.

תוכן עניינים

חברות המומלצות להשכרת רכב באיטליה

שאלה הכי נפוצה שאנחנו מקבלים – "על איזה חברת השכרת רכבים באיטליה אתם ממליצים?".

ככלל אצבע אנחנו ממליצים להשכיר רכבים מחברות גדולות, בינלאומיות ואמינות (עד כמה שזה ניתן בתחום השכרת רכב!). חברות המומלצות – סיקסט (Sixt), הרץ (Hertz), באדגט (Budget), אויס (Avis), יורופקאר (Europcar) וכו. חברות שאתם מכירים – הרבה יותר מומלצות מחברות שאף פעם לא שמעתם.

ומניסיון שלנו עוד יותר חשוב לא שם של חברת השכרה – אלה דרך מי אתם מזמינים. המלצה שלנו להזמין דרך ספקים וסוכנים ישראלים, אשר עובדים עם חברות גדולות וידועות ולא להזמין דרך אתרים בינלאומיים כמו rentalcars, economy booking ואחרים רבים.

אנחנו מקבלים המון פניות ותלונות על השכרת רכב באיטליה מהגולשים שלנו וב99% מהתלונות או שמדבר בחברת השכרה קטנה, מקומית והלא ידוע או שמדבר בהזמנה אשר בוצע דרך אתר בינלאומי rental/booking בואריאציות השונות.

למה מומלץ להזמין רכב דרך חברות גדולות ומוכרות ודרך ספקים מהארץ?

1 – בעיה שכיחה מאד – קבלת רכב הלא תואם את ההזמנה.

כאשר אתם מזמינם רכב דרך חברות קטנות/ אתרים בינלאומיים הסיכוי לקבל רכב הלא תואם הזמנה גדל מאד, לרוב פשוט יגידו לכם – אין מלאי של רכב שהזמנתם ואתם רשאים לבטל הזמנה. וסיכוי למצוא רכב בשדה, בחברה אחרת הוא אפסי.

להלן מקרה של לקוחה שלנו, שבנתה אתנו מסלול לקיץ בתחילת שנה! עשתה הכל דרכינו, אבל החליטה קצת לחסוך ולהזמין רכב דרך economy booking.  חודשים של תכנון מסלול עד פרטי פרטים, נוחתים באיטליה וחברת השכרה אומרת שפשוט אין רכב! הלכו לאיבוד יומיים של טיול ואלפי שקלים על שינוים תוך כדי המסלול (מקומות לינה נוספים, התניידות בתחבורה ציבורית וכו)

2 – בחברות קטנות לא יודעים אנגלית / שירות לקוחות לא זמין

עוד בעיה נפוצה שאנו נתקלים בא כל הזמן:  כאשר קורה משהו אחרי איסוף רכב בחברה "קטנה ומקומית" – כמעט ולא ניתן להשיג שירות לקוחות וגם אם מצליחים – תקשורת בעייתית מאד מכיוון שנציגים לא יודעים אנגלית.

להלן דוגמה של גולש, שעשה תאונה ביום ראשון של הטיול וגם בימים הבאים לא הצליח לקבל רכב חילופי רק מכיוון שלא הצליח לתקשר עם חברת השכרה!

3 – לחברות מקומיות פריסה נמוכה של נקודות שירות ונקודות השכרה.

הגעתם לאיטליה ויש תקלה ברכב. כאשר מדובר חברות קטנות – יש סיכוי טוב שיגידו לכם לנסוע 200-300 ק"מ רק כדי לטפל בבעיה. או להחליף רכב/ לאסוף רכב חילופי.

4 – חיובים מיותרים ולא ברורים

עוד בעיה מאד נפוצה, בעיקר בחברות קטנות – מחיר השכרה למשל 500 יורו לשבוע. ותוך כדי טיול או לאחר החזרת רכב אתם רואים חיובים שיכולים להגיע גם לאלפי יורו!

לשם הגינות חיובים לא מוסברים ולא נכונים יכולים לקרות גם בחברות גדולות וקיבלנו גם לא מעט תלונות כאלה. אבל בחברות גדולות לפחות יש שירות לקוחות שניתן לדבר איתו. וכמובן מניסיון שלנו – רוב חיובים הלא מוסברים מגיעים דרך חברות "קטנות ומקומיות". להלן פוסט בקבוצת פייסבוק שלנו של גולשת שקיבלה חיוב של 1800 יורו, לטענתה ללא הצדקה!

5 – הבדל בין "ביטול השתתפות עצמית" ו"ביטוח השתתפות עצמית".

כאשר אתם מזמינים בעיקר דרך אתרים בינלאומיים כמו rental/booking. הם מציעים להוסיף ביטול השתתפות עצמית. אבל לרוב מדובר ב "ביטוח השתתפות עצמית".

מה הבדל? למשל, כאשר אתם לוקחים רכב וחלילה יש תאונה – אם יש לכם ביטול השתתפות עצמית – אתם לא תשלמו כלום*. וכאשר יש לכם "ביטוח השתתפות עצמית" – אתם תצטרכו לשלם השתתפות עצמית ורק לאחר שתחזרו מהטיול תוכלו לקבל כסף בחזרה לאחר התכתבויות רבות, הצגת מסמכים וכו. תהליך שיכול לקחת גם חודשים.

כאשר אתם מזמינים רכב דרך ספקים בארץ לרוב מציעים לכם ביטול השתתפות עצמית**

*יש לבדוק תנאי ביטול השתתפות עצמית מול ספק ממנו אתם מזמינים

** גם כאשר אתם מזמינים דרך ספק בהארץ – יש לוודא סוג ביטוח אותו הוא מציעה לכם

6 – כאשר אתם מזמינים דרך ספק מישראל יש לכם אופציה לפנות לגורם נוסף בבעיות שיכולות להופיע מול חברות השכרה.

לפעמים עזרה הזאת יכולה להציל לא רק כסף, אלה להציל טיול כולו!

מבצעים בלעדיים להשכרת רכב באיטליה

אתר “המומחים לאיטליה” שפועל החל משנת 2008, הינו האתר הכי גדול בתחום התיירות לאיטליה בעברית. בזכות הניסיון הרב שלנו לתיירות באיטליה אנחנו יודעים כמה נושא השכרת רכב באיטליה הוא קריטי ולכן השגנו עבורכם  5  אופציות מיוחדות להשכרת רכב באיטליה במחירים בלעדיים. מהחברות הכי אמינות בתחום השכרת רכבים. 

 • הזמנה דרך סוכן אישי – שירות VIP ללא תוספת תשלום – לפרטים נוספים לחצו כאן. שירות בלעדי לאתר שלנו, שלא נמצא בשום אתר או קבוצה אחרת!
למימוש ההטבה דרך סוכן אישי לחצו כאן
 •  10% הנחה דרך “אוטו – יורופ” אתר הגדול בישראל להשוואת מחירים – הנחה תקפה רק להזמנות דרך הקישור
  https://www.autoeurope.co.il/?afl=hamumchim
למימוש ההטבה באוטו יורופ לחצו כאן
 •  8% הנחה דרך “אופרן” אתר גדול, ותיק ומאד אמין להשוואת מחירים – הנחה תקפה רק להזמנות דרך הקישור
  https://ofran.co.il/italyexperts-wl
למימוש ההטבה באופרן לחצו כאן
 • 10% הנחה דרך חברת "אוטו שי "תמיד מבחר גדול של רכבים ומחירים מפתיעים, הנחה תקפה רק להזמנות דרך הקישור https://www.auto-shay.co.il
למימוש ההטבה באוטו-שי לחצו כאן למימוש ההטבה בסיקסט לחצו כאן

חשוב לשים לב – הנחות מיוחדות תקפות רק בהזמנה ישירה דרך קישורים המצורפים!

המלצה על השכרת רכב דרך "המומחים לאיטליה", מתוך קבוצת ווטסאפ של טיולים באיטליה

האם חייבים להזמין רכב מראש או שניתן לשכור באיטליה?

החל מ2020 שוק השכרת רכב השתנה 180 מעלות. אם לפני “קורונה” אנשים היו פשוט נוחתים ביעד הנבחר, ניגשים לדלפק ומקבלים רכב. נכון להיום זה תסריט לא מציאותי (לפחות לא באיטליה). במהלך 2023 היו לא מעט מצבים, כאשר גם הזמנה של רכב מספר שבועות לפני הטיול לא היית אפשרית. ב2024 חייבים להזמין רכב מראש, אחרת קיים סיכוי טוב שפשוט לא תצליחו למצוא רכב או שתצטרכו לשלם פי כמה. ובמקרה של רכבים גדולים ומיוחדים – המלצה שלי – להתחיל דווקא מהזמנת רכב, עוד לפני טיסות והכל!

האם חייבים רישיון בינלאומי לנהיגה באיטליה?

תשובה הקצרה – כן. בלי רישיון בינלאומי בתוקף יכולים להיות מצבים שחברת השכרה לא תסכים לשחרר לכם את הרכב. כמו כן במקרה של תאונה (חלילה). יתכן ויהיו קשיים מול חברת ביטוח. לכן חייבים להוציא רישיון בינלאומי לפני נסיעה לאיטליה. נכון ל2024 – עלות רישיון בינלאומי הוא כ10 ₪ וניתן לקבל אותו במקום.
עוד פרט מאד חשוב – חייבים לוודא שלא שכחתם רישיון הישראלי (רישיון פלסטיק) וחשוב לוודא שהוא בתוקף!

בקבוצות פייסבוק/ווטסאפ תמיד עולה שאלה האם צריך רישיון בינלאומי או מספיק רישיון "פלסטיק". ותמיד יש לא מעט גולשים שטוענים שלא צריך ו"פלסטיק" מספיק. נכון, ב95% מהמקרים – לא בודקים רישיון בינלאומי, אבל לצערנו אנחנו מקבלים המון פניות של גולשים שחופשה שלהם התחלה ב"רגל שמאל", מכיוון שחברת השכרה לא הסכימה לשחרר רכב ללא רישיון בינלאומי. להלן דוגמא של התכתבות עם גולשת ששכחה רישיון בינלאומי בישראל.

האם צריך רישיון בינלאומי באיטליה

דוגמא למה כן חייבים רישון בינלאומי

מאפיינים של חוקי התנועה באיטליה

תמרור "אזור תנועה מוגבלת" – Zona Traffico Limitato ZTL

במהלך הנסיעה בערים העתיקות, כולל בפירנצה וברומא, וגם ברוב עיירות קטנות, ניתן לראות תמרור "Zona Traffico Limitato". תמרור זה מגביל את תנועת התחבורה הפרטית. מתחתיו תלוי שלט עם פירוט של ימים ושעות, בהם התנועה אסורה. בפועל זה אומר שבשעות של הגבלת התנועה לתוך אזור ZTL יכולים להיכנס רק אנשים שגרים בתוך האזור ומי שנכנס ללא אישור המתאים בהסתברות גבוה מקבל קנס. בד"כ יש מצלמה שמצלמת רכבים הנכנסים ושולחת דוחות.

קודם כל, בואו נלמד את הקיצורים של ימי השבוע באיטלקית
Lun – יום שני;
Mar – יום שלישי;
Mer – יום רביעי;
Gio – יום חמישי;
Ven – יום שישי;
Sab – שבת;
Dom – יום ראשון.

שעות היום נקראות "diurna" (מ-06:30 עד 21:00), שעות הלילה – "notturna" (מ21:00 עד 06:30). שימו לב על זה כאשר אתם קוראים את השלט. ביממה אחת יכולות להיות כמה מגבלות.
תמרור כזה ניתן לראות כמעט בכל הערים הגדולות והקטנות. לידו, בדרך כלל, מותקנת מצלמה שמצלמת עבירות תנועה. עבור כל עבירה באזור כזה אוטומטית מקבלים קנס בסכום של כ-100 יורו.

השכרת רכבים באיטליה במחירים הכי אטרקטיביים ובלעדיים רק לגולשי האתר שלנו ב3 אופציות אפשריות: שתי חברות השכרת רכבים ישראליות המובילות בשוק ואופציה מיוחדת להשכרת רכב דרך סוכן אישי עם יחס VIP!   לבדיקת מחירים לחצו כאן

דוגמאות לתמרורי ZTL

אזור תנועה מוגבלת

 קצה אזור תנועה מוגבלת  

אז מה עושים אם המלון שלכם נמצא באזור כזה ואין שום דרך אחרת להגיע אליו?
אם מלון שלכם נמצא בתוך אזור ZTL אתם יכולים להיכנס לתוך האזור, אבל חייבים להודיע למלון שנכנסתם עם רכב, למסור מספר רכב ולוודא שמלון מעדכן את העירייה. כך לא תקבלו קנס. 
אם מדובר בדירה – מומלץ ליצור קשר עם בעלי הדירה ולוודא את הנושא – לברר האם יש הסדר מול עירייה. 
כמו כן אם מדובר במלון הנמצא בליבה של אזור היסטורי – ממומלץ מראש ליצור קשר עם מקום לינה. לפעמים יש מגבלות נוספות כמו מחסומים פיזיים בכניסה לרחובות העתיקים. 

האם וויז/ מפות של גוגל מתריעות עם אזורי ZTL – התשובה היא כן, אבל! לא תמיד. לדוגמה אם אפליקציה לא מוצאת דרך אחרת – היא תיקח אתכם לנסיעה דרך אזור ZTL
האם יש אפליקציות ייחודיות לZTL? כן. אבל מניסיון אישי הם לא תמיד מועילות. 

אז מה לעשות – איך לא לקבל קנס על ZTL? 

 • קודם כל חייבים להכיר מושג הזה. לשים לב לתמרורים ואזהרות של "וויז". 
 • בתכנון המסלול – חשוב לבדוק עיירות אליהם אתם מגיעים – האם יש אזוריZTL  ואיפה.
 • מומלץ לחפש מראש חניונים הנמצאים מחוץ לאזורי ZTL.

להלן מספר דוגמאות לשימוש ב-zona traffico limitato בערים איטלקיות:

דוגמא מס' 1 

התנועה אסורה רק רכבים פרטיים – בצד שמאל של התמרור מצויר רכב פרטי. כלומר, אין איסור תנועה לקטנועים ואופנועים.

ZTL CENTRALE DIURNA – אזור תנועה מוגבלת בשעות היום.
Lun. — Ven.  18:30-06:30- בימים שני עד שישי, התנועה אסורה מ-06:30 עד 18:00.
Sab. 18:00-14:00 – בשבת התנועה אסורה מ-14:00 עד 18:00.

ZTL CENTRALE NOTTURNA – אזור תנועה מוגבלת בשעות הלילה.
Ven. — Sab.  03:00-21:00 – בימי שישי ושבת הכניסה אסורה מ-21:00 עד 03:00.
Dom. 03:00-00:00 – ביום ראשון התנועה אסורה מ-00:00 עד 03:00.

בשאר שעות היממה, עליהן לא חלות מגבלות יום או מגבלות לילה, הכניסה לאזור מותרת. המשפט  eccetto autorizzati (eccetto – למעט) פירושו שהאיסור אינו חל על תושבי האזור הזה. לכן, אל תמהרו לנסוע בעקבות הרכב שפונה לרחוב עם תמרור ZTL. אם על השלט כתוב "eccetto festivi e autorizzati" המשמעות היא שהתנועה אסורה למעט ימי חג תושבי האזור. כלומר, בחגים אין מגבלת תנועה באזור זה.

דוגמא מס' 2


-ivieto di transite aD
autoveicoli non autorizzati – המעבר אסור למי שאינו תושב האזור.

-eccetto (למעט):
-veicoli autorizzati a servizi di persone invalide – כלי רכב עם תו "נכה";
משטרה, אמבולנס ושירותי חירום אחרים;

-veicoli merci – משאיות (orario – לוח זמנים עם שעות בהן הכניסה מותרת);
אורחי מלונות, תושבים, esclusivamente carico/scarico – עד 30 דקות אך ורק להעמסה/פריקה של מטען.

            דוגמה מס' 3

  1. 1eccesso consentito agli autorizatti muniti di Pass ai senti dell’O.S – כניסה מותרת לרכבים בעלי אישור מיוחד.
  2. divieto valido per autovicoli

-benzina diesel euro 0
-fuori provincia PA

הקבוצות הכי גדולות לטיולים באיטליה בפייסבוק וב- WhatsApp בהן תוכלו למצוא טיפ שבועי מהמומחים שלנו, מקומות מיוחדים ונדירים שלא תמצאו בשום מקום אחר, אפשרות לקבל תשובות לשאלות מהמומחים שלנו ומהמטיילים המנוסים ביותר, מבצעים בלעדיים להשכרת רכב, מבחר מסלולים של מטיילים משתפים, ועוד המון מידע שישפר את הטיול שלכם לאיטליה!   להצטרפות לקהילות של ׳המומחים לאיטליה׳ לחצו כאן

אזור תנועה מוגבלת (ZTL) במילאנו

בניגוד לערים אחרות לאזורZTL  במילאנו ניתן להיכנס, אבל חייבים לשלם על הכניסה. למעשה מדובר לא בדיוק על אזור ZTL, אלה אזור עם כניסה בתשלום עבור אלו שלא גרים בתוך האזור. תשלום עבור הכניסה לאזור מרכזי C, שמוקף בטבעת הפנימית בשם Cerchia dei Bastioni, נגבה בימי שני, שלישי, רביעי, שישי מ-07:30 עד 19:30, וביום חמישי מ-07:30 עד 18:00. בימי שבת וראשון אפשר להיכנס ל-ZTL בחינם. התשלום מתבצע באמצעות כרטיס Area C, אותו ניתן לרכוש בקיוסקים ובמכונות לתשלום חניה. עליכם למחוק את שכבת ההגנה עם הקוד שבצידו האחורי של הכרטיס ולשלוח הודעת SMS עם קוד ומספר הרכב לטלפון 48444 או לשלם דרך האתר, כפי שמופיע על הכרטיס.

סוגי כרטיסי כניסה זמינים לתיירים:

 • כרטיס יומי בעלות – 5 יורו (אם הופעל לפני חצות של יום למחרת);
 • כרטיס יומי בעלות – 15 יורו (אם מופעל אחרי חצות ביום למחרת ותוך 7 ימים מרגע הכניסה).

כלומר, אם אתם נכנסים לאזור ב-1 לדצמבר ומשלמים עד חצות של 2 לדצמבר, עליכם לשלם 5 יורו. אם התשלום מתבצע מאוחר יותר, תחויבו ב-15 יורו. ניתן לשלם דרך אתר האינטרנט הרשמי;

 • כרטיס רב-פעמי – 40 או 60 יורו עם חיוב אוטומטי של החשבון בעת הכניסה. המחירים מעודכנים לשנת 2022.

המשטרה האיטלקית מתייחסת בחומרה גדולה לעבירות כגון:
-אי חגירת חגורת בטיחות (כולל אצל הנוסע);
-שימוש טלפון נייד ללא דיבורית;
-פנסי ערפל דלוקים 
-(צריכים ואפילו חייבים להדליק אותם רק כאשר הראות היא פחות מ-50 מטר);
-אורות נמוכים בכביש בין-עירוני חייבים להיות דלוקים כל הזמן.

השכרת רכב באיטליה המדריך השלם

מבצעים בלעדיים להשכרת רכב באיטליה

אתר “המומחים לאיטליה” שפועל החל משנת 2008, הינו האתר הכי גדול בתחום התיירות לאיטליה בעברית. בזכות הניסיון הרב שלנו לתיירות באיטליה אנחנו יודעים כמה נושא השכרת רכב באיטליה הוא קריטי ולכן השגנו עבורכם  5  אופציות מיוחדות להשכרת רכב באיטליה במחירים בלעדיים. מהחברות הכי אמינות בתחום השכרת רכבים. 

 • הזמנה דרך סוכן אישי – שירות VIP ללא תוספת תשלום – לפרטים נוספים לחצו כאן. שירות בלעדי לאתר שלנו, שלא נמצא בשום אתר או קבוצה אחרת!
למימוש ההטבה דרך סוכן אישי לחצו כאן
 •  10% הנחה דרך “אוטו – יורופ” אתר הגדול בישראל להשוואת מחירים – הנחה תקפה רק להזמנות דרך הקישור
  https://www.autoeurope.co.il/?afl=hamumchim
למימוש ההטבה באוטו יורופ לחצו כאן
 •  8% הנחה דרך “אופרן” אתר גדול, ותיק ומאד אמין להשוואת מחירים – הנחה תקפה רק להזמנות דרך הקישור
  https://ofran.co.il/italyexperts-wl
למימוש ההטבה באופרן לחצו כאן
 • 10% הנחה דרך חברת "אוטו שי "תמיד מבחר גדול של רכבים ומחירים מפתיעים, הנחה תקפה רק להזמנות דרך הקישור https://www.auto-shay.co.il
למימוש ההטבה באוטו-שי לחצו כאן למימוש ההטבה בסיקסט לחצו כאן

חשוב לשים לב – הנחות מיוחדות תקפות רק בהזמנה ישירה דרך קישורים המצורפים!

הקנסות הנפוצים

-מהירות מופרזת (עבירה זו נמצאת בראש רשימת העבירות). על עבירת מהירות קטנה עד 10 קמ"ש הקנס הוא גם קטן – בין 20 ל-75 יורו. זהו הגבול העליון על עבירה חוזרת. על מהירות מופזרת בין 10 ל-40 קמ"ש תקבלו קנס גבוה יותר – עד 100 יורו. מעל 40 קמ"ש הקנסות עומדים על סכום בין 190 ל-760 יורו.

מגבלות המהירות באיטליה זהות לכל המדינות של האיחוד האירופי:

 • 50 קמ"ש בעיר או בעיירה;
 • 90 קמ"ש בכביש בין-עירוני;
 • 110 קמ"ש בכביש המשני;
 • 130 קמ"ש בכביש המהיר. 

ישנם המון מכ"מים לזיהוי עבירות מהירות. שוטרים משתמשים במכשור מיוחד בכדי לצלם את הרכב של העובר על החוק.

 –  עקיפה אסורה (באזור עם תמרור שאוסר עקיפות או בגשר) עלולה להביא לקנס של בין 75 ל-300 יורו;
 –  נסיעה באזור תנועה מוגבלת – 100 יורו;
 –  חניית רכב במקום אסור – החל מ-19 יורו;
 –  נהיגה תחת השפעת אלכוהול תעלה לכם ביוקר ואף עלולה להביא למאסר. הקנסות תלויים ב-ppm (רמת האלכוהול המותרת בדם  עד 0.5 ppm) ומתחילים מ-2,000 יורו עבור 0.8 ppm. 1.5 ppm ומעלה יעלו לכם 6000 יורו ויביאו לשלילת רישיון;
–  ניסיון של מתן שוחד לשוטר יכניס אותכם לצרות ואף עלול להביא למעצר.

כיצד משלמים קנס? 

אם העבירה היא מינורית והקנס אינו עולה על סכום של 350 יורו, אפשר לשלם אותו לשוטר במקום. במקרה זה, הוא אפילו יעשה לכם הנחה וירשום קבלה. שמרו עליה כי טעויות קורות אפילו במערכות הכי מתקדמות. אם בטעות ינסו לחייב אתכם בשנית, הקבלה תשמש כהוכחה לכך שהקנס כבר שולם. קנס עבור עבירה בשעות הלילה (בין 22:00 ל-07:00) עלולה להיות גדולה בצורה מופרכת. אך אין מנוס כי מדובר בתעריף לילה שהוא יקר יותר – עד 30%.

 • מה עושים אם הקנס לא שולם ואתם מקבלים מכתב לאחר שכבר חזרתם הביתה?

עדיף לשלם אותו כדי לא להסתבך אם בעתיד שוב תרצו לנסוע לאיטליה.
את התשלום ניתן לבצע בכל בנק שעושה העברות בנקאיות לחו"ל. לכל בנק יש עמלה משלו עבור שירות כזה, לכן מומלץ לבחור את האופציה הזולה ביותר.כמו כן ניתן לשלם בכרטיס אשראי דרך אתרי אינטרנט.

כבישי אגרה ומחיר הנסיעה בהם

רוב הכבישים מהירים באיטליה – כבישי אגרה. כבישים האלו מאד נוחים. בד"כ מהירות מותרת – 130 קמ"ש.
המחיר נקבע לפי אורך הקטע ובממוצע הוא כ5-20 יורו. 
התשלום מתבצע על המקום, ביציאה מכביש אגרה.
חשוב מאד להיכנס למסלול של תשלום במזומן או מסלולים של כרטיס אשראי (עם ציור של כסף או כרטיס אשראי). בד"כ במסלולים האלו גם יש תור הכי ארוך,  אבל מסלולים האחרים הם עבור מנויים ואם אתם לא מנויים ונכנסים בהם – תקבלו קנס – 60 יורו.


בכניסה אתם לוקחים כרטיס, אותו אתם משלמים ביציאה מהכביש. הכנתי סרטון מאד מפורט על כבישי אגרה באיטליה – מומלץ לצפות 
https://www.youtube.com/watch?v=78Vx-M7VVvI&t 
אם מישהו בטעות נכנס דרך נתיב מנויים – מומלץ לפנות (פיזית) לאחד מהנקודות של  Punto Blu 
https://www.telepass.com/en/consumer/sales-network/authorized-dealer 
להסביר את המצב ויש סיכוי טוב שתשלו רק תשלום ולא את הקנס.

 כבישי אגרה מיוחדים A60 A59, A36

בצפון איטליה, קרוב לאגם קומו נמצאים כבישי אגרה הפועלים בשיטה אחרת – יותר דומה לשיטה של כביש 6 – אין שום מחסומים, פשוט נוסעים על כביש. אבל! מדובר בכבישי אגרה שיש חובה לשלם תוך 15 יום מיום נסיעה. אם לא תעשו כך, תקבלו קנס שיכול להגיע למאות יורו.
על מנת לשלם  יש להיכנס לאתר
https://apl.pedemontana.com/en/paga-il-pedaggio?fbclid=IwAR2VZoac0fy2LQzzgd6dbYP9kjsXAb9dTi2_uQx-kZprXWPKnNcrM1DC6Fw
להירשם, להכניס מספר רכב ותאריך נסיעה ולשלם

האם כדאי להתנייד דרך כבישים מהירים (כבישי אגרה-אוטוסטרדות), שמעתי שכדאי לנסוע דרך כבישים "רגילים" כי ככה רואים יותר את המקומות היפים?
כאשר מדובר בנסיעה מאזור לאזור – לדוגמה מאזור קומו, לאזור גארדה או מדולומיטים לגארדה – מומלץ לנסוע דרך כביש אגרה. נסיעה בכביש מהיר יכולה לחסוך מספר שעות! וכדאי "לבזבז" את השעות האלו על אטרקציות האמתיות.
כבישים רגילים באיטליה לרוב מאד איטיים, עם הרבה רמזורים. היו לנו לא מעט לקוחות שדיווחו על כך שבמקום שעתיים שתכננו להם, נסיעה לקחה להם 4-5 ולפעמים אפילו 7 שעות!!! כאשר ניסינו להבין איך זה קרה, הסתבר כי לקוחות בחרו לסמן בוויז – לא לנסוע דרך כבישי אגרה כי שמעו שככה יותר "יפה".
אבל כאשר אתם מטיילים בתוך אזור מסוים – טוסקנה, גארדה וכו – רוב הכבישים גם ככה כבישים רגילים ובאמת מדובר בכבישים מאד יפים שנסיעה בהם – חוויה אמתית.
לכן המלצה כללית – כאשר נוסעים מאזור לאזור או יש באותו יום נסיעות ארוכות מאד– תמיד תסעו דרך כבישי אגרה. אבל כאשר מטיילי בין עיירות ואטרקציה בתוך אזור מסוים – כדאי לנסוע דרך כבישים רגילים (אפשר לסמן בוויז  – להימנע מכבישי אגרה, אבל לא לשכוח להחזיר כאשר תהיו בנסיעה יותר ארוכה).

חניה באיטליה

רוב החניונים הינם בתשלום ומסומנים בכחול (אזור כחול או תכלת). את התשלום עבור החניה ניתן לבצע במכונה או דרך האפליקציות הסלולריות. 
סימון לבן מסמן חניה חינם. לפני שאתם משאירים את הרכב בחניה כזו כדאי לשים לב לכל התמרורים ושלטים בקרבת המקום. הרבה פעמים באיטליה חניות חינם כרוכות בתנאים נוספים, כאשר הפרתן עלולה לגרום לקבלת קנס.
למשל, שלט מתחת לתמרור עשוי לסמן הגבלת זמן החניה – ניתן לחנות למשך שעה או לפרק זמן אחר.
כדי לסמן את שעת החניה, נהגים באיטליה משתמשים בשעון מיוחד (disco orario). שעון זה מודבק מתחת לשמשה כך שניתן לראות את החוגה מבחוץ ועליה, על ידי סיבוב ידני של המחוג, שמים את שעת ההגעה לחניה. לפי שעון זה משטרת התנועה או השוטרים המקומיים יקבעו האם חרגתם מהזמן המותר. הגבלה נפוצה נוספת היא היתר או איסור על חניה רק בימים ספציפיים. לרוב, מגבלות אלו קשורות ללוח הזמנים של שירותי ניקיון עירוניים או לימי עבודה של שווקים או ירידי סוף שבוע.
להלן דוגמה של דיסק עם שעות – יש לסמן זמן של יציאה מהאוטו.
חשוב לשים לב, שלפעמים גם בחניונים בתשלום יש הגבלה של זמן ויש חובה לסמן זמן יציאה מהאוטו. במקרה כזה ניתן לקבל קנס ב2 תרחישים – אם לא שילמתם על חניה ואם שילמתם, אבל חרגתם מזמן חניה המותר!

סימון צהוב מסמן את מקומות החניה שמיועדים אך ורק לדיירי הבתים הסמוכים בעלי תו חניה מיוחד. כמו כן, חניה באזור זה מותרת גם לרכב משלוחים. חניה במקומות המיועדים לאנשים עם מוגבלויות נחשבת לעבירה חמורה. חניה כזאת תמיד מסומנת בשלט ובתמרורים המקובלים בכל העולם.
חניה במקום אסור עלולה לגרור קנס, ובמקרים מסוימים גם גרירת הרכב. בהחלט לא מומלץ להשאיר את הרכב (אפילו לזמן קצר) מול יציאה מחצרות, מקומות חניה פרטיים ואזורים סמוכים, אם יציאה כזו מסומנת בשלט Passo carrabile

תרור מעבר מוגבל איטליה

בערים גדולות, מאוד קשה למצוא מקום חניה אפילו בחניון בתשלום. לכן, מומלץ לחנות בחניונים תת קרקעיים בתשלום.

תדמיינו לכם- אתם מטיילים באיטליה ויש לכם מסלול pdf מוכן, עם כל המידע הנחוץ עבורכם במקום אחד. חלוקה לפי ימים, אטרקציות, כתובות, חניונים, קישורים ישירים לוויז (ללא צורך בהכנסת הכתובות באיטלקית), מסעדות, המלצות למקומות לינה ועוד. פשוט להוריד מעצמכם את הלחץ- כל המידע הנחוץ במקום 1 נגיש וקל לתפעול.   לבחירת מסלול לחצו כאן

חוקי חניה

מקומות חניה באיטליה מסומנים בפסים כחולים, לבנים או צהובים. חניה לרכב פרטי מותרת רק בלבן או בכחול, והקנס הוא 60 יורו. ניקח את רומא כדוגמה לחוקי חניה באיטליה:

חניה איטליה

קו לבן – חניה חינם. אפשר להחנות את הרכב בחינם על הקו הלבן, אך מניסיוני למצוא מקום באזורים כאלה זה כמו לזכות בלוטו. לפעמים בחניונים חינם ישנה מגבלת הזמן המרבי לחניה – למשל, שעתיים. לצורך מעקב כדאי לשים פתק או שעון מיוחד עם שעת ההגעה שלכם.

חניה איטליה
קו כחול – חניה בתשלום. למצוא מקום חניה בקו הכחול מעט פשוט יותר. התעריפים תלויים במרחק מהמרכז, אך בממוצע הם עומדים על 1 יורו לשעה (המחירים תמיד רשומים ליד מכונת תשלום).
בכרטיס שתקבלו יהיה נקוב זמן החניה ששילמתם עליו. את הכרטיס צריך לשים מתחת לשמשה. 
בערים רבות באיטליה פועלת אפליקציית Easypark . (מקבילה ל"פנגו" הישראלי) לעיתים זוהי הדרך היחידה לשלם עבור החניה. חשוב לדעת שגם אם נכנסתם לאזור תנועה מוגבלת (ZTL) עדיין תצטרכו לשלם על החניה. 

חניה איטליה

קו צהוב – רכבים מיוחדים. הקו הצהוב שמור לקבוצות אוכלוסיה מסוימות כגון נכים או תושבים מקומיים וכן רכבים מיוחדים. לתייר אסור בשום פנים ואופן לחנות במקומות אלה.

קנסות

הקנס על חניה במקום אסור או אי תשלום עבור חניה עומד על סביבות ה60 יורו. הסכום משתנה בהתאם לאזור ולמצב הרוח של השוטר, כלומר, יכול להיות קצת גבוה או נמוך יותר. בדרך כלל, אם משלמים את הקנס תוך 5 ימים, מקבלים הנחה של 20-30%.

מאפייני התנועה בחורף

בעת נסיעה לאתרי סקי, בחלק מהכבישים ישנה חובה להשתמש בשרשראות נגד החלקה. דרישה זו מסומנת על ידי תמרור מיוחד. חובה זו חלה גם על רכבים עם צמיגי חורף. כך שלשקט הנפשי שלכם תמיד כדאי להחזיק את שרשראות אלה בתא מטען. 
אם אתם נוסעים בחורף – מאד מומלץ להזמין רכב דרך סוכן אישי, פרטים נוספים ניתן למצוא כאן – https://north-italy.co.il/%d7%94%d7%a9%d7%9b%d7%a8%d7%aa-%d7%a8%d7%9b%d7%91-%d7%91%d7%90%d7%99%d7%98%d7%9c%d7%99%d7%94-%d7%93%d7%a8%d7%9a-%d7%a1%d7%95%d7%9b%d7%9f-%d7%90%d7%99%d7%a9%d7%99
הסיבה לכך – תוכלו לברר כל הפרטים (צמיגי חורף, שרשראות שלג וכו) מול סוכם האישי.

נהיגה איטליה

מתי משתמשים בשרשראות נגד החלקה?

בשרשראות נגד החלקה משתמשים אך ורק במקומות, בהם הכביש מכוסה לחלוטין בשכבת שלג דחוסה או בקרח. אם בכביש יש תמרור שדורש שימוש בשרשראות נגד החלקה חובת השימוש בהן חלה על כל כלי רכב, כולל אלו שמצוידים בצמיגי חורף ובצמיגים משובצים. אם תנסו להשתמש בשרשראות בכביש שניקו אותו משלג, זה יכול לגורם לנזק למשטח הכביש ולרכב. גרימת נזק לכביש עלול לגרור לקנס גדול. לכן, ברגע שאתם מגיעים לאזור נקי משלג או קרח, צריך לעצור ולהוריד שרשראות.

בכמה זוגות של שרשראות להשתמש – אחד או שניים?

עליכם להשתמש לפחות בזוג אחד לגלגלי ההינע. אך תמיד עדיף להשתמש בשני זוגות, במיוחד אם אתם מבלים הרבה זמן בתנאים, בהם שימוש בשרשראות נגד החלקה הינו חובה.

למידע כללי:
– רכב עם גלגלי ההינע הקדמיים המצוידים בשרשראות המותקנות רק על הגלגלים הקדמיים נוטה להיגוי יתר.
– רכב עם גלגלי ההינע האחוריים המצוידים בשרשראות המותקנות רק על הגלגלים האחוריים נוטה להיגוי יתר.
– ברכב שטח השרשראות חייבות להיות על כל ארבעת הגלגלים.

אתר אינטרנט עם מידע על כבישים בהם מותקנים תמרורים כאלה: http://www.neveitalia.it/turismo/news/obbligo-di-catene-a-bordo-o-pneumatici-invernali-ordinanz

בטיחות ילדים

אם אתם מתכננים טיול משפחתי ברכב שכור, עליכם לדעת כללי בטיחות להסעת ילדים באיטליה.
כללי בטיחות לילדים:

 • כל מי שנמצא ברכב חייב לחגור חגורות בטיחות ללא קשר לגיל.
 • ילדים מתחת לגיל 3 ובגובה פחות מ-150 ס"מ חייבים מושב בטיחות מיוחד.
 • אין להסיע ילדים במושב הקדמי!

האם להתקין מושב בטיחות או בוסטר ברכב שכור באיטליה?

הדעות כאן חלוקות. יש כאלה שממליצים לחסוך על מושב בטיחות ולהביא בוסטר מהבית או לקנות אותו במקום. אני בהחלט ממליץ להקפיד על כללי הסעת ילדים ולהתאים מושב בטיחות או בוסטר בהתאם לגילם. אחרי הכל, בזה תלויה בטיחות של הילד שלכם:

  • קבוצה 0+ ילדים במשקל של פחות מ-13 ק"ג – כיסא בטיחות שמותקן נגד התנועה.
  • קבוצה I ילדים במשקל מ-9 עד 18 ק"ג (בגיל בין 8 חודשים ל-3-4 שנים) – מושב בטיחות
  • קבוצה II ילדים במשקל מ-15 עד 25 ק"ג (בגיל בין 3 ל-7 שנים לערך) – מושב בטיחות
  • קבוצה III ילדים במשקל מ-22 עד 35 ק"ג (בגיל בין 6 ל-12 שנים): בוסטר

בחרו מושב בטיחות או מושב הגבהה בהתאם לגובהו ומשקלו של ילדכם. כמו כן וודאו כי חגורת הבטיחות אינה מסובבת סביב צווארם.
זכרו כי כסא הבטיחות אינו כלול ברכב השכור ויש להזמין אותו מראש ולשלם בנפרד!

לעיתים השכרת מושב בטיחות (בוסטר) עולה כמו השכרת רכב. כדאי לקחת את זה בחשבון ולרוב יותר משתלם להביא כיסא בטיחות/ בוסטר מהארץ. אבל במקרה כזה תצטרכו לשלם לחברת תעופה ובד"כ יש לשלם מפרד, מראש על כיסאות ילדים לחברת התעופה!
אחרי קבלת הרכב, עליכם להתקין את מושב בבטיחות על במושב האחורי בכוחות עצמכם. אף אחד מהעובדים לא יעזור וגם לא רשאי לעזור להתקין מושב בטיחות.

תורידו מעצמכם את כל הדאגות שנוגעות לתכנון של הטיול שלכם לאיטליה - יחד עם המומחה שלנו תוכלו לבנות את המסלול המקיף והנוח ביותר, שכולל את כלל הפרטים הקטנים: קישורים ישירים ל-WAZE , חניות, חלוקה לפי ימים ומיקומים גיאוגרפיים, אטרקציות העיקריות והפחות מוכרות, מסעדות האוטנטיות. המלצות למקומות לינה מתוך מאגר של מקומות בדוקים. וכמובן קשר ישיר עם מומחה לטיולים באיטליה.   לבניית מסלול אישי לחצו כאן

כיצד למנוע קבלת דוח על מהירות?

באיטליה אוהבים לנסוע במהירות גבוהה ומכוניות עוצמתיות. לא סתם מייצרים כאן פרארי, מזראטי ולמבורגיני. עם זאת, חוקי התנועה לא מאפשרים להגיע למהירויות גבוהות
אין כאן "עצת הזהב" בסה"כ מומלץ לשמור על מהירות המותרת, לשים לב להתרעות של וויז על מצלמת מהירות ולזכור שבאיטליה יש מאות רבות של מצלמות מהירות!

תמרורים מיוחדים נוספים

תמרור חניה איטליה

תמרור "חניה אסורה בשעות מסוימות"

למעלה מצויינים שעות, בהן חל האיסור. למטה תמרור "חניה" ושעות, בהן החניה מותרת. שני התמרורים נמצאים על שלט אחד עם רקע לבן.

תמרור חניה איטליה

תמרור "חניה אסורה" עם שלט  « passo carrabile».

הפירוש באיטלקית הוא "דרכי גישה". תמרור זה ניתן על ידי קומונה או עירייה לאדם פרטי תמורת תשלום מס שנתי ייעודי. התמרור מוצב במקום בולט (על המבנה או הגדר) על גבול בין קרקע ציבורית לרכוש פרטי.
הקנס יהיה זהה לקנס עבור עבירה בתמרור רגיל והרכב שלכם יגרר. אפשר לעצור להורדת\עליית הנוסעים או להעמסת מטען בלי לכבות את המנוע ובלי לצאת מהאוטו. מעל התמרור מופיע השם והסמל של העירייה או הקומונה שהציבה אותו. למטה כתוב "passo carrabile" ותאריך ההצבה.

תמרור חניה איטליה

תמרור "חניה אסורה למעט נכים"

חניה מותרת אך ורק לאנשים עם מוגבלויות ובעלי תו נכה.

נהיגה איטליה

תמרור "חנייה אסורה בזמן ניקיון הכבישים".

החנייה אסורה בזמן ניקיון הכבישים. שעות האיסור מצוינות מתחת לתמרור.

נהיגה איטליהכניסה ליישוב. הגבלת מהירות עד 50 קמ"ש

נהיגה איטליה

כניסה ליישוב. הגבלת מהירות עד 50 קמ"ש Frazione בסוגריים – שם המחוז.

נהיגה איטליה

יציאה מהיישוב וקצה מגבלת המהירות בדרך עירונית עם ציון המרחק לערים הקרובות.

נהיגה איטליה

שלט עם שם הרחוב ויציאה לכביש חד סטרי ימינה

נהיגה איטליה

כביש מהיר. הגבלת מהריות עד 110 קמ"ש

נהיגה איטליה

קצה הדרך המהירה

נהיגה איטליה

כביש מהיר עם מגבלות נוספות

במקרה זה לתמרור "כביש מהיר" יש גם מגבלות נוספות:

 • אסורה תנועת אופנועים עם קרונית צד ואופנועים ללא קרונית צד עם נפח מנוע – «fino a 249 cc» ו- «fino a 149 cc» – עד 249 ועד 149 סמ"ק בהתאמה;
 • אסורה תנועת אופניים, הולכי רגל ועגלות רתומות לסוס;
 • אסורה תפיסת טרמפים.

נהיגה איטליה

אוטוסטרדה. הגבלת מהירות עד 130 קמ"ש

נהיגה איטליה

אוטוסטרדה עם מגבלות נוספות

נהיגה איטליה

קצה האוטוסטרדה

נהיגה איטליה

אוטוסטרדה. הגבלת מהירות מינימלית לכל נתיב

התמרור "אוטוסטרדה" עם מגבלות נוספות מסמן איסור תנועה למשתמשי דרך מסוימים. במקרה זה, התנועה אסורה לאופנועים עם קרונית צד בעלי מנוע בנפח עד 249 סמ"ק, אופנועים ללא קרונית צד בעלי מנוע בנפח עד 149 סמ"ק, אופניים, הולכי רגל, עגלות רתומות לסוסים. כמו כן, אסורה תפיסת טרמפים. 

תמרור נהיגה איטליה

אזור הגבלת מהירות מקסימלית

תמרר נהיגה איטליה

קצה אזור הגבלת המהירות מקסימלית

התמרור מוצב לפני שטח או קטע של הכביש עם הגבלת מהירות מקסימלית. תוקפו פג אחרי התמרור "קצה האזור…" או התמרור המצביע על סוף כל ההגבלות. לציין כי תמרור זה תקף גם בצמתים.

 

25 טיפים לנסיעה בכבישים איטלקיים

 1. הגבלות מהירות חלות על כל סוגי הכבישים. בתוך העיר, המהירות המרבית המותרת היא 50 קמ"ש, ובכבישים בין-עירוניים יש להסתכל על תמרורים. המהירות המותרת עשויה להיות 90, 110 או 130 קמ"ש בהתאם לאוטוסטרדה בה אתם נוסעים.
 2. חגורות בטיחות חייבות להיות חגורות לאורך כל הנסיעה (כולל אלו שיושבים שבמושב האחורי). הסעת ילדים מתחת לגיל 12 מותרת אך ורק בכיסא בטיחות, אותו מותר להתקין רק במושב האחורי.
 3. נהגים שרגילים לדבר בטלפון הנייד בזמן הנהיגה צריכים לרכוש דיבורית. שימוש בטלפון ללא דיבורית בזמן הנהיגה, עלול לגרור לקנס גבוה.
 4. בנסיעה בכביש מהיר שיש בו מספר נתיבים בכיוון אחד, יש לשמור כמה שיותר ימינה. הנתיב השמאלי משמש אך ורק להחלפת נתיב, לא כדאי להמשיך לנסוע בו לאחר סיום התמרון.
 5. במעגל תנועה זכות קדימה הוא אצל הנהגים הנמצאים בתוך הכיכר. הכניסה לצומת כזו, כמו גם היציאה ממנו, היא אחד התמרונים המסוכנים והקשים ביותר עבור נהגים חסרי ניסיון. צריך להיות מספיק מיומן על מנת להשחיל את הרכב לתנועה כזו.
 6. בנסיעה באוטוסטרדות, ניתן לעצור רק במקומות עם סימון מיוחד. אלה בעצם כיסים קטנים עם הכיתוב "SOS". עצירה במקום אסור עלולה לגרור לקנס גבוה.
 7. נהגים מקומיים לרוב מתעלמים ממגבלת מהירות, אולם לתיירים לא כדאי לעשות זאת. סכומי הקנסות באיטליה הם הגבוהים ביותר באירופה.
 8. על חריגה מהמהירות המותרת ב-5 – 30 קמ"ש, אפשר לקבל קנס של 30 – 200 יורו. נהגים שיעברו את המהירות המותרת ביותר מ-30 קמ"ש יקבלו קנס של בין 400 ל-1400 יורו והרישיון שלהם ישלל זמנית.
 9. לא צריך לחשוב שאף אחד לא ישים לב לעבירת מהירות. בכבישים מותקנים הרבה מכ"מים שקולטים את החריגות הכי קטנות. יחד עם זאת, לא כדאי לנסוע לאט יותר מהמהירות המצוינת על גבי תמרורים, זה רק יעצבן את הנהגים המקומיים.
 10. אחת העבריות החמורות ביותר באיטליה היא נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים. היא עלולה לגרור לא רק קנס, אלא אפילו מאסר.
 11. רוב הרחובות בערים האיטלקיות הם מאוד צרים ומפותלים, לכן למצוא מקום חניה אינה משימה פשוטה. ישנם מספר סוגים חניות, אותם אפשר לזהות לפי צבע הסימון שלהם.
 12. מקומות חניה חינם מסומנים בלבן, ואם אתם רואים סימון שחור-צהוב אז החניה במקום זה אסורה. חניה חינם מומלץ לחפש בקרבת מרכזי קניות גדולים, אך לתפוס מקום כזה בכלל לא פשוט – בדרך כלל כל המקומות החניה תפוסים על ידי התושבים המקומיים שמכירים היטב את האזור.
 13. חניונים בתשלום מסומנים בכחול או תכלת, עלות החניה בהם נעה בין 1 ל-3 יורו לשעה. בדרך כלל, החניונים היקרים ביותר ממוקמים ליד אטרקציות חשובות, מרכזי קניות ובילוי.
 14. ברוב החניונים יש מכונות תשלום. בכניסה אליהם צריך לקחת כרטיס, עליו נקובה שעת החניה. את הכרטיס יש לשים מתחת לשמשה או מגב. מי שמתכנן לחנות בחניונים כאלה, צריך לקחת איתו כמות גדולה של שטרות ומטבעות קטנות כי מכונות אלו לא מחזירות עודף.
 15. לתשלום עבור חניה שאינה מצוידת במכונות אוטומטיות, תשתמשו בכרטיסים יעודיים. כרטיסים אלה ניתן לרכוש בקיוסקים, בתי קפה, חנויות ובתי מלון. כמו כן יש לשים את הכרטיסים במקום בולט כדי שייראו את שעת תחילת החניה.
 16. החניונים היקרים ביותר הם חניונים תת קרקעיים. כמעט תמיד יש בהם מקומות פנויים. העלות הגבוהה נובעת בין השאר מכך שחניית הרכב מתבצעת על ידי עובדי החניון.
 17. אסור לחנות רכב בחניה צהובה. חניות אלה מיועדות לאוכלוסיות מיוחדות. בחלק מהערים יש חניונים ירוקים, ניתן להשתמש בהם רק בימי חול ורק בין 16:00 ל-9:30.
 18. כלי רכב דו-גלגליים מאוד פופלריים אצל המקומיים. עליהם חלים אותם חוקי תנועה כמו על רכבים רגילים. לאופניים, טוסטוסים ואופנועים יש חניונים מיוחדים. חניה של רכבים פרטיים בהם אסורה.
 19. גובה הקנס עבור חניה במקום אסור נע בין 30 ל-150 יורו. אל תחנו במקום אסור. חניה אסורה אפילו לזמן קצר עלולה לגרור קנס. אם הרכב שלכם מפריע לניקיון הרחובות או לעבודות בכביש, המשטרה יכולה לגרור אותו לחניון גרירה משטרתי.
 20. למרות שצורת הנהיגה באיטליה נחשבת לאגרסיבית יחסית והאיטלקיים אוהבים לחרוג מהמהירות המותרת, הם מכירים היטב את חוקי התנועה ולא סובלים חוצפנים בכביש. אם אתם נוסעים בנתיב השמאלי, הנהגים המקומיים יצמדו אליכם ויסנוורו אותכם עד שלא תעברו לנתיב הימני.
 21. בהרבה צמתים יש תנועה מעגלית, לכן נהגים ביישנים או חסרי ניסיון צריכים להתכונן מראש כדי להיכנס ולצאת מהכיכר. התנועה בצומת מהירה מאוד ואף אחד לא יפנה לכם מקום.
 22. ליוקרה של הרכב אין שום משמעות, כי בדרכים באיטליה כולם שווים. לא מומלץ לעשות הרבה החלפות בין הנתיבים, לחתוך או לנסות לעקוף מכוניות אחרות מימין. התנהגות כזאת לא מקובלת כאן ותגרום לבעיות עם המקומיים.
 23. הדלק הכי זול הוא Super senza Pb (מס' 95, נטול עופרת). משתלם יותר לתדלק בתחנות עם שירות עצמי, שם המחירים זולים יותר מתחנות הדלק הגדולות. לפני שאתם נכנסים לתנחת דלק, בדקו כי יש לכם מספיק כסף קטן. כי רוב מכונות לא מחזירות עודף!
 24. באיטליה אסור להשתמש במיכלים לתדלוק ואחסון דלק, כך שלא תוכלו לרכוש דלק ספייר. עם זאת, לא תהיה לכם שום בעיה למצוא תחנת דלק אפילו באזורים מרוחקים מערים גדולות.
 25. הכבישים מתחלקים לארבעה סוגים: אוטוסטרדות (A), כבישים מהירים (SS), אזוריים (SR) ומחוזיים (SP). כל הכבישים שמורים באיכות טובה ומצוידים בכל הסימונים והתמרורים הנדרשים.

GPS

הרבה שנים כולנו רגילים לנסוע רק לפי GPS. אני מציע להשתמש בוויז או מפות של גוגל.
בישראל רובינו רגילים לנסוע עם וויז – ברוב אזורים של איטליה וויז עובד מצויין, גם בעברית, אבל באזורים 
פחות מתויירים כמו "עמק אאוסטה", אזורים שונים בדולומיטים – גוגל מפס עובד יותר טוב.
כמו כן קורה שלוקח המון זמן לאפליקציה לעלות אחרי נחיתה. פשוט תחכו בסבלנות, אחרי זה היא תפעל בצורה טובה מאד.

ואיך אפשר בלי בונוסים?

אתר “המומחים לאיטליה” שפועל החל משנת 2008, הינו האתר הכי גדול בתחום התיירות לאיטליה בעברית. בזכות הניסיון הרב שלנו לתיירות באיטליה אנחנו יודעים כמה נושא השכרת רכב באיטליה הוא קריטי ולכן השגנו עבורכם  5  אופציות מיוחדות להשכרת רכב באיטליה במחירים בלעדיים. מהחברות הכי אמינות בתחום השכרת רכבים. 

 • הזמנה דרך סוכן אישי – שירות VIP ללא תוספת תשלום – לפרטים נוספים לחצו כאן. שירות בלעדי לאתר שלנו, שלא נמצא בשום אתר או קבוצה אחרת!
למימוש ההטבה דרך סוכן אישי לחצו כאן
 •  10% הנחה דרך “אוטו – יורופ” אתר הגדול בישראל להשוואת מחירים – הנחה תקפה רק להזמנות דרך הקישור
  https://www.autoeurope.co.il/?afl=hamumchim
למימוש ההטבה באוטו יורופ לחצו כאן
 •  8% הנחה דרך “אופרן” אתר גדול, ותיק ומאד אמין להשוואת מחירים – הנחה תקפה רק להזמנות דרך הקישור
  https://ofran.co.il/italyexperts-wl
למימוש ההטבה באופרן לחצו כאן
 • 10% הנחה דרך חברת "אוטו שי "תמיד מבחר גדול של רכבים ומחירים מפתיעים, הנחה תקפה רק להזמנות דרך הקישור https://www.auto-shay.co.il
למימוש ההטבה באוטו-שי לחצו כאן למימוש ההטבה בסיקסט לחצו כאן

חשוב לשים לב – הנחות מיוחדות תקפות רק בהזמנה ישירה דרך קישורים המצורפים!

שאלות נפוצות

איך לחסוך בהשכרת רכב לאיטליה?

1) תעשו סקר שוק מקיף 2) תזמינו רכב כמה שיותר מוקדם 3) תלמדו את התחום (או תפנו למומחה בהשכרת רכב) תנסו להבין איזה רכב בדיוק מתאים לצרכים שלכם 4) תזמינו רכב עם ביטול השתתפות עצמית

האם חייבים לקחת רכב להשכרה לטיול באיטליה?

תלוי מה מטרת ביקור שלכם. אם אתם רוצים לטייל בערים הגדולות כמו רומא/ פירנצה/ ונציה – כמובן לא חייבים לקחת רכב להשכרה. אבל אם אתם רוצים לטייל בטבע המדהים, לראות עיירות יותר מרוקחות והאוטנטיות. בלי רכב זה אפשרי, אבל מצמצם אפשרויות מאד. לכן המלצה חד משמעית – כן, כדאי לאד לקחת רכב להשכרה!

מה הבדל בין ביטול השתתפות עצמית וביטוח השתתפות עצמית?

בביטול השתתפות עצמית, - אתם לא משלמים על כלום. לעומת זאת רוב המוחלט של חברות השכרת רכבים בחו״ל מציעים "ביטוח ביטול השתתפות עצמית ." למרות שזה נשמע דומה, ההבדל הוא משמעותי. במקרה של ביטוח ביטול השתתפות עצמית – הלקוח קודם כל משלם השתתפות עצמית ורק לאחר תהליך בירוקרטי מאוד מסובך החברה אמורה להחזיר את.
מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?