פדובה

חובבי המורשת ההיסטורית של אירופה מרבים לעצור בפדובה, בדרך כלל בשביל לחסוך קצת כסף.

בתי המלון בעיר יחסית זולים, ולהגיע ממנה אל הערים הגדולות של איטליה – פשוט וקל. אך המעריצים האמתיים של העת העתיקה תמיד מקדישים זמן להיכרות עם העיר פדובה.

למרות שהעיר לא גדולה, יש לה במה להתגאות ואף להתחרות עם ערי-הענק של הארץ.

עד כמה, לדעתכם, שווה ביקור באוניברסיטת פדובה, בה הרצה גלילאו גליליי עצמו? עד היום נשמר הדוכן שמאחוריו הוא עמד, התאטרון האנטומי מהמאה ה-XVI ועוד.

הקליקו כאן לבניית מסלול אישי

בפדובה כדאי לבקר ב-"קפה פדרוקי" (Caffè Pedrocchi) המפורסם, הממוקם לא רחוק מהאוניברסיטה. בשל הרוח המהפכנית המאפיינת את תקופתו, על הצעירים המקומיים התנפלו חיילים אוסטריים.

מסעדות מומלצות בפדובה

בתמונה: פנים מפואר של קפה פדרוקי

שום תייר לא מפספס את ההריסות של הזירה העתיקה, בה נערכו קרבות גלדיאטורים.

כמו כן, ראוי לשים לב למוזיאונים של העיר:

 • המוזיאון הארכאולוגי,
 • גלריית הציורים (פינקוטקה),
 • המוזיאון של ארמון צוקרמן,
 • מוזיאון בוטצ'ין ועוד.
טיולים בעיר פאדובה

בתמונה: הכיכר הגדולה ביותר בעיר Prato della Valle

מסלולי ההליכה של החלק ההיסטורי של העיר מתחילים מכיכר Prato della Valle – הכיכר הגדולה ביותר בעיר, המוקפת באתרים מכל מני סוגים. רובם מבנים דתיים, כמו:

 • בזיליקת אנטוני הקדוש,
 • סנטה ג'וסטינה,
 • קתדרלת מריה ורבים נוספים.

העיירה האיטלקית הקטנה, בעלת שטח של 92 ק"מ2, היא המרכז המנהלי של מחוז פדובה באזור ונטו (ונציה). במרחק 10 ק"מ ממנה נמצאות גבעות יוגניאן, ובמרחק 20 ק"מ – הלגונה הוונציאנית.  השטח שלה מלא בערוצי מים, המחברים בין הנהרות באקיליונה וברנטה.

לחצו ותתחילו לבנות את המסלול לאיטליה

על פי נתונים ארכאולוגיים, תושבי האזור הראשונים חיו כאן עוד במאות ה- XI-X לפני הספירה. אך היסטוריית הקמת העיר קשורה לשם הנסיך אנטנור, שמצא כאן ישועה לאחר נפילתה של טרויה, על פי הפואמה אינאיס מאת ורגיליוס.

ולמרות שעד היום האגדה לא נחשבת למקור היסטורי, האמונה בה נשמרת כבר מאות שנים.

באזור נמצאו שרידי אדם משנת 1274, ולידם היו מספר מטבעות זהב וחרב. אנשים בעלי סמכות הכירו בכך שהשרידים שייכים לאותו הנסיך אנטנור, שהקים את פדובה. לפיכך את המציאות קברו בקבר שנבנה במיוחד עבורם, שכעת מוצג בתור פריט ראווה בעיר.

אטרקציות בעיר פדובה

בתמונה: נסיך טרויאני אנטנור. קברים מול הבניין של פריפקטורה

במאה ה-II לפני הספירה הישוב הפך לעיר עשירה, שהרווח העיקרי בה הגיע ממכירת מוצרי צמר. מאז פדובה התמוטטה ונשרפה מספר פעמים, אך תמיד חזרה לתחייה. במאה ה-XII בעיר הוקמה ממשלה עירונית רשמית, ובשנת 1222 נבנתה כאן אוניברסיטת פדובה המפורסמת.

אך גם זה לא הועיל לחייה השלווים של העיר. היא כל הזמן נפלה קורבן למלחמות אזרחים, ובשנת -1405 איבדה את מעמדה הסמכותי כאשר הפכה לחלק מהרפובליקה הוונציאנית.

מה יש לעשות בפאדובה

בתמונה: אוניברסיטת פדובה המפורסמת

אחרי התמוטטותה חזרה העיר לתחייה, החליפה מנהיגים, השיגה ואיבדה פריבילגיות רבות. את התפקיד המרכזי באירועים אלו גילמה האוניברסיטה המקומית, דרך תנועת הסטודנטים שלקחה חלק – ולעתים אף יזמה – תנועות פוליטיות המוניות.

אחרי מלחמת העולם השנייה לפדובה הוענקה מדליית זהב עבור שירותה הצבאי – בזמן המלחמה הסטודנטים ארגנו תנועת פרטיזנים איתנה נגד הפשיסטים.

כיום אוכלוסיית פדובה מכילה מעל 206 אלף איש! באזור מקובל להשתמש ביורו.

תמונות ווידאו של פדובה

מה יש לעשות ביום אחד בפדובה

בתמונה: כיכר Prato della Valle

מספיק להביט בתמונה של פדובה כדי להתאהב בעיר הזאת. בשורה זו הגיעה מהתיירים הרבים שכבר היו שם והביאו איתם תמונות של פדובה. טיול אחד באזור המרכזי של העיר מותיר אחריו תצלומים מופתיים של רחובות פדובה, בהם מופיעים פסלים של אישים מפורסמים, בזיליקות קדושות ועבודות פרסקו של אמנים מקצוענים.

התמונות המוצלחות ביותר של פדובה יוצאות בחורבות זירת הגלדיאטורים העתיקה, שנכבשה על ידי צמחייה פראית ועשבים למיניהם.

טיולים בעיר פאדובה

בתמונה: חורבות זירת הגלדיאטורים העתיקה

תמונותיה של פדובה הלילית נעשות בדרך כלל בכיכרותיה הרחבות, המוקפות במבנים עתיקים, מעוטרות בצמחיה ומזרקות ומרוצפת באבנים. כאשר כל אלו מוארים באמצעות מערכת מנורות מתוכננת היטב, התמונות של פדובה בלילה פשוט עוצרות נשימה. בנוסף לתצלומים, תיירים בדרך כלל מביאים איתם סרטונים מהעיר.

יתכן שהסרטון המעניין ביותר הוא סיור-וידאו באוניברסיטה המקומית. זוהי אחת ממוסדות החינוך העליונים הוותיקים ביותר באירופה. בזמנו נערכו כאן הרצאות מפי גלילאו גליליי. באוניברסיטה עד היום נשמר הדוכן, שמאחוריו הוא קרא את הרצאותיו.

נופש בפדובה

בתמונה: דוכן באוניברסיטת פדובה

מומלץ לצפות בסרטונים של פדובה בתקופות חגים וירידים מגוונים, שנערכים לעתים קרובות ברחבי העיר.

האתרים בפדובה

לעיר הקטנה יש מורשת היסטורית עשירה ביותר, שבאה לידי ביטוי בכמות האתרים שלה. מספיק לצאת למרכז העיר כדי להימצא בלב מורשתה – מראה שיקסים כל תייר. במקרים אלו אנו ממליצים להזמין מדריך, שיערוך לכם סיור באתרי פדובה תוך הזכרת שמותיהם.

כך תוכלו לגלות אם עומדים באחת מהכיכרות הראשיות של העיר: כיכר הפירות או כיכר התבלינים, עליהן נערך שוק כבר מאות שנים. אגב, בסופה של כיכר התבלינים נמצא אזור בו זמן רב עמד גטו יהודי – זהו תחום סגור ומאובטח.

הקליקו כאן לבניית מסלול אישי

אך המקום הראשון, אליו ממהרים כל התיירים – אפילו לפני קניית מפה עם כל אתרי הביקור של פדובה – הוא קפלת סקרובני ב-Piazza Eremitani, שהוקמה עוד בשנות 1303-1305 ומעוטרת בפרסקאותיו של ג'וטו.

לא רחוק מכאן ניתן לצלם תמונות של אתרי פדובה בהריסות של הזירה הרומית העתיקה, בה נערכו קרבות גלדיאטורים.

אטרקציות בפאדובה

בתמונה: קפלת סקרובני ב-Piazza Eremitani

כל מסלול שעובר באתרי פדובה יוביל אתכם ל"בית הקפה חסר הדלת" – "קפה פדרוקי" המפורסם. ההיסטוריה שלו מתחילה בשנת 1772, כאשר פרנצ'סקו פדרוקי הקים בית חרושת לייצור קפה במבנה.

מאז שבנו אנטוניו ירש את המתחם, הוא פתח כאן בית קפה הפועל לכל אורך היממה – בגלל זה נהגו לכנות אותו "חסר דלתות".

קרבת האוניברסיטה המקומית מילאה את חלקה בפופולריות של המוסד, וקבעה את מקומו בהיסטוריה של הארץ. לנוכח הרוח המהפכנית, במקום הזה בדיוק הסתערו על הנוער המקומי כוחות אוסטריים – על כך מעידים שרידי הקליעים שנשארו בקירות.

מסעדות מומלצות בפאדובה

בתמונה: קפה פדרוקי באור פנסי הלילה

דרך אגב, בקשר לאוניברסיטה – גם היא אתר מקומי. אחת מהאוניברסיטאות העתיקות ביותר באירופה, שתמיד נמצאת ברשימות של אטרקציות פדובה. עד היום נשמר בה הדוכן של גלילאו גליליי, שהרצה כאן בין 1592-1618. כמו כן, ראוי לציין את התאטרון האנטומי של המאה ה-XVI ורבים נוספים.

מסלולי הליכה בפדובה

המסעות התיירותיים בפדובה מתקיימים אך ורק ברגל. רחובות המרכז ההיסטורי בעיר לרוב חסומים מתנועת כלי רכב. מסלולי ההליכה בפדובה מתחילים בדרך כלל מאחת מהכיכרות בעיר, לרוב מכיכר Prato della Valle.

משמה לא קשה לנחש שהכיכר בנויה בצורת אליפסה. זאת הכיכר הגדולה ביותר בעיר. בנויים בה מבנים ואנדרטות היסטוריות רבות. לא רחוק ממנה ממוקמת בזיליקת סן אנטוניו – הבזיליקה הגדולה ביותר בעיר. שטחה נמצא בבעלות הוותיקן.

נופש בעיר פדובה

בתמונה: בזיליקת אנטוני הקדוש בפדובה

רוב מסלולי ההליכה לאורך פדובה עוברים בסביבת מבנים דתיים שונים:

 • בזיליקת סנט ג'וסטינה,
 • הקתדרלה,
 • כנסיית סנט פיליפ
 • ויאקום
 • קפלת סקרובני, המעוטרת בפרסקאותיו של ג'וטו.

אך ניתן לערוך את מסלול הסיור גם במקומות ידועים אחרים. למשל, באוניברסיטת פדובה המפורסמת, בה הרצה, בזמנו, גלילאו גליליי. שום תייר לא יסרב לעצמו בתענוג שבביקור ההריסות של הזירה הרומית העתיקה.

חשוב לציין את הקבר והאנדרטה של אנטנור, אשר, על פי האגדה, הקים את פדובה לאחר שניצל מטרויה. כל מסלול העובר בפדובה יוביל אתכם ל-"קפה פדרוקי" – בית הקפה המפורסם, שנוסד עוד בשנת 1772 וגילם תפקיד חשוב בהיסטוריית העיר והארץ.

מפה ואזורי פדובה

אם אתם מנסים להחליט באיזה אזור בפדובה כדאי ללון, אנו ממליצים לרכוש מפה של העיר שמכילה את בתי המלון. היא תעזור להתמצא בסביבת המלון שבחרתם ולמצוא דרכים להגיע משם לאתרי פדובה. ולמרות זאת, שום מפה לא תספר לכם על הפרטים והייחודיות של אזורי פדובה.

למשל, רבים רוצים ללון באזור המרכזי של פדובה.אך במקרה זה כדאי להתחשב בעובדה שרוב הרחובות באזור המרכזי מיועדים להולכי רגל בלבד. לכן, אם אתם מטיילים ברכב, אתם תאלצו להשאיר אותו במרחק כמה שכונות מהמלון.

בדרך כלל, תיירים נוטים להימנע מאזור המסילות ותחנות האוטובוס, מחשש מן הקהל והרעש המגיעים מהתחנות. אך זהו אחד מהאזורים הטובים ביותר בפדובה, בו בהחלט כדאי ללון.

כמעט בכל מלון מותקנים חלונות מבודדי רעש וקירות עבים. מכאן ניתן בקלות רבה להגיע לכל נקודה בעיר, ובנוסף גם לערים אחרות בארץ.

חוץ מזה, כאן יש סופרמרקט, שעובד במשך זמן רב יותר מחנויות המצרכים האחרות. לעומת זאת, באזור חסרים אתרי בידור, לכן אנו ממליצים להשיג מפה של פדובה בעברית, בשביל לדעת לאן לנסוע כדי להשתעשע או לאכול.

בואו לבנות יחד איתי את המסלול שלכם

את חובבי השירות היוקרתי מפת פדובה תוביל הישר אל אזור מרכז התערוכות בעיר. כאן בנויה רשת של בתי מלון המציעים שירות עילאי. כדי להגיע מכאן למרכז נדרשות 15 דקות הליכה בלבד, ואל תחנת הרכבת – רק 10.

מזג האוויר בפדובה

מזג האוויר בפדובה

מזג האוויר בפדובה מושפע מהאקלים היבשתי, המעניק לה קיץ חם וחורף קריר.

 • בחורף הטמפרטורה בפדובה נשארת בסביבות 7-10 מעלות צלזיוס לכ-14 ימים ומעלה. בחורף תחזית מזג האוויר מדווחת טמפרטורה מתחת לאפס רק לעתים רחוקות ביותר. אך בתקופה זו כמעט ואין משקעים, ולכן בעיר פדובה אופייני מחסור שלג במשך יותר משבוע.
 • תחילת האביב – הזמן המושלם להחליט סופית ש- "אנו נוסעים לפדובה!". למרות שבתקופה זו של השנה מזג האוויר נוטה להיות הפכפך, הוא די נוח לטיולים בעיר. אך אם ברצונכם לשלב את החופשה עם ביקורים בחוף, עליכם לשקול היטב אם כדאי לנסוע לפדובה באביב.
 • קיץ – הזמן הטוב ביותר לצאת לחופשת "הכל כלול" בפדובה.בחודשי הקיץ מזג האוויר בפדובה מאפשר, במשך כ-5 ימים ומעלה, לא רק לבקר בכל האתרים בעיר, אלא גם לנסוע לחוף. בתקופה זו מד החום מגיע לכ-30ºС, ולפעמים אף יותר. בזמן הזה גלי תיירים נוטים לבקר בפדובה, ולכן הקיץ – לא הזמן המתאים לנסוע לשם בזול.
 • בסתיו החום יורד ל-16-20ºС, אך בנובמבר מזג האוויר בפדובה עלול לאכזב אתכם עם מבול ממושך. זוהי העונה בה ירידת המשקעים בעיר מגיעה לשיאה.

חופשה עם ילדים בפדובה

חופשה עם ילדים בפדובה – היא לא רעיון מוצלח במיוחד לטיול. בדרך כלל תיירים משתמשים בפדובה בתור מקום זול לישון, ונוסעים להתבדר לערים הגדולות השוכנות בקרבת מקום. אך אם בכל מקרה בחרתם לנסוע לעיירה איטלקית הזו עם ילדים, ניתן למצוא כאן כמה אתרי בידור עבורם.

ראשית, כדאי ללכת לגן הבוטני המקומי. זהו לא רק גן ברמה עולמית – הוא נחשב לאחד מהגנים הישנים ביותר באירופה ונכנס לרשימת האתרים המוגנים של אונסק"ו. בנוסף למגוון בעלי חיים וצמחייה מופלאה, את הילדים ירהיב ה- Butterfly Arc – גן פרפרים בצורות, גדלים וצבעים ססגוניים.

טיולים עם ילדים בפדובה

בתמונה: גן בוטני בפדובה

ניתן לנוח עם המשפחה בפארק Parco Milcovich, הממוקם לא רחוק ממרכז העיר. תוך שהילדים משחקים במגרשים מיוחדים, ההורים יכולים לערוך פיקניק או לנוח על ספסל בצלו של עץ.

פארק השעשועים המפורסם ביותר בפדובה – Amusement. כאן יש אטרקציות, מגרשי משחק ועוד כל מני שעשועים נוספים לילדים. אפשר להעביר את היום בכיף בפארק שעשועים נוסף – Parco Padovaland.

טיולים עם ילדים בפאדובה

בתמונה: פארק Parco Padovaland

שופינג בפדובה

למרות שהעיר יחסית קטנה, שופינג בפדובה ילהיב מחדש כל שופוהוליק לשעבר. מסע הקניות בפדובה מתחיל לרוב מהרחובות  via del Santo, via Zabarella ו- Piazza Eremitani, בהן פועלות חנויות מותגים. כמו כן יש ביקורות לא רעות על שופינג בפדובה ברחובות via dei Borromeo ו- via San Fermo, הממוקמות בחלקה הצפוני של העיר.

כדי לא ליצור תחרות בין הבוטיקים, חנויות האאוטלט בפדובה התמקמו די רחוק ממרכז העיר, כמעט מחוץ לתחומה. רבות מהן מייצגות עיירות שלמות, בהן נמכרים מוצרי מותגים במחצית המחיר. בין חנויות האאוטלט בפדובה נכללות:

 • Donatello Srl,
 • Stefanel S.P.A.,
 • Negozi Pellizzari S.R.L,
 • Hermes Italie S.P.A,
 • La Rinascente S. R. L.
 • ,Max Mara.

בפדובה יש גם כמה קניונים. הקניון הגדול ביותר בפדובה הוא Sotto il Salone, בו אפשר למצוא כמעט כל דבר שאליו אתם עלולים להזדקק.

קניות בפדובה

בתמונה: שוק בפדובה Sotto il Salone

לשופינג בשוקים המקומיים נאגרות יותר ויותר ביקורות חיוביות. בגדול ישנם רק שניים כאלה בעיר.  Prato della Valle נפתח בימי שבת ומציע ברובו עתיקות, מוצרים לבית, ביגוד ודברים נוספים.

שוק Mercatini dell' Antiquariato e Modernariato נחשב לשוק מצרכים מעולה, בו תוכלו למצוא בין כל מוצרי המזון גם די הרבה מזכרות.

קניות בפאדובה

בתמונה: שוק בפדובה Mercatini dell 'Antiquariato e Modernariato

מסעדות ובתי קפה בפדובה

המסעדות בפדובה מסוגלות לרצות כל אנין-טעם. בעיר תוכלו למצוא לא רק את הפיצה האיטלקית המפורסמת, המטבח האיטלקי הנחשק באופן לא יאומן, אלא גם מאכלים מסורתיים של אומות שונות בעולם. כך, בין מסעדות הגורמה ראוי לציין את Ristorante Gandhi Indiano" , בה מוגשות, בין השאר, מנות הודיות, וב-Sushi Su, Kirin – יפניות.

בין הצ'קים במסעדות היוקרתיות בפדובה משאירים בדרך כלל כ-50 יורו.

בואו לבנות יחד איתי את המסלול שלכם

המסעדות הפדוביות La Folperia, Enotavole ו- Antenore אוספות ביקורות לא רעות. במסעדות אפשר לנסות את המטבח האיטלקי, הים תיכוני, ובנוסף גם מאכלי ים. המחירים במסעדות האלו מגיעות בדרך כלל לסביבות 15-20 יורו.

על מנת לטעום את הפיצה המפורסמת, תיירים רבים ממליצים על הפיצריות  Riki Pizzeria, All'Ombra della Piazza ו- Itaca. בהן בדרך כלל משלמים לא יותר מ-30 יורו.

מסעדות בפאדובה

בתמונה: מסעדת Enotavole פדובה

אם אתם מחפשים מסעדות זולות בפדובה, המציעות ארוחה קלילה ולא מאולצת, כדאי ללכת לפאב האירי Joyce's Pub, המסעדה האיטלקית The Last One, והמסעדה האמריקאית Route 66. כאן ניתן לנשנש ב-10 יורו. מסעדות רוסיות אינן נפוצות במיוחד בפדובה.

בין בתי הקפה הטובים ביותר בפדובה מזכירים לרוב את "קפה פדרוקי", שנפתח עוד בשנת 1930. מייסדו, אנטוניו פדרוקי, פתח אותו ליד האוניברסיטה בכוונה, כדי שהציבור האינטלקטואלי יבקר בו.

כך יצא שהרעיונות המהפכניים שנאמרו כאן הובילו ליריות מצד הכוחות האוסטריים בשנת 1849. בקירות בית הקפה עד היום נשמרו סימנים מהיריות של האוסטרים.

חוץ מהמוסד הזה, תיירים אוהבים לעצור לכוס קפה ב- Dai Pupi, Caffe Vergnano 1882 Padova ו-Caffetteria Europa. המחירים בבתי הקפה האלו מתקבלים על הדעת. צ'ק ממוצע מסתכם בכ-10 יורו.

סרטון מהמם של אטרקציות בפדובה

מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?

6 thoughts

 1. אסנת הגיב:

  שלום אלכס, ראיתי שכתבת על ה- Butterfly Arc בפדובה, אבל בחיפוש בגוגל אני מוצאת רק מקום כזה בעיירה (הקרובה) Montegrotto Terme , האם למקום זה הכוונה? תודה רבה!

  1. אלכסנדר הגיב:

   כן, בהחלט מדובר במקום הזה – https://www.micromegamondo.com/it/
   הנמצאת בעיירה הסמוכה לפאדובה

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  האם במקרה יש מסעדות כשרות או טבעוניות בפדואה?

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   שלום! מסעדות כשרות אין בעיר אך יש מספר מסעדות טבעוניות שתוכלו למצוא שם , מסעדות כשרות תוכלו למצוא רק בונציה הסמוכה.

 3. סיגלית סגל הגיב:

  שלום לכם
  אהייה בפדובה ב 20 לחודש. לארבעה ימים
  האם אתם מוציאים סיורים במקום? או גם מחוץ לה?

  1. גימפל אלכסנדר הגיב:

   אנחנו בונים מסלולים גם לפדובה ושאר אזורי המדינה באופן כללי אך לא מדובר בטיולים עם מדריך פרטי