קורטינה ד'אמפצו

לקורטינה ד'אמפצו (Cortina d'Ampezzo) לא סתם קוראים "מלכת הרי הדולומיטים". זהו אתר נופש איטלקי היחיד, אשר נכנס לקבוצה יוקרתית של אתרי נופש הטובים באלפים "Best of the Alps". תמצאו כאן בתי מלון ומסעדות יוקרתיים ומגוון רחב של מקומות בילוי.

טיילת ראשית הינה רחוב להולכי רגל Corso Italia: טיול במדרחוב זה מקצה אחד לקצה השני בקצב איטי ייקח לכם לא יותר מרבע שעה.

תמצאו כאן הרבה חניות יוקרה ובוטיקים עם מותגים המובילים בעולם:

 • בגדים;
 • נעליים;
 • בשמים;
 • שעונים;
 • תכשיטים;
 • מגוון חנויות עתיקות;
 • וסטודיו לאמנות – זוהי הזדמנות נפלאה לעשות שופינג.

בקיץ ישנן כאן אופציות מגוונות לנופש, ספורט ובילוי כגון 300 ק"מ של מסלולי הליכה ברמות קושי שונות.

הקליקו כאן לבניית מסלול אישי

מטיילים מנוסים יותר יכולים לעשות "מסלול ברזל" או "ויה פרטה דולומיטים" (מסלולים, המצוידים במתקני מתכת מיוחדים, שעוברים דרך אזורים סלעיים), אשר יובילו אותם אל פסגות הכי יפות, מהן נפתחים נופים עוצרי נשימה.

בקיץ אפשר:

 • לשחק פה גולף;
 • לרכוב על סוסים;
 • להתנסות בטיפוס הרים;
 • או ברכיבה על אופני הרים.

האמיצים ביותר יכולים:

 • לעשות רפטינג;
 • לשוט בקאנו;
 • ובקיאקים;
 • או לרכוב על מזחלות עם גלגלים.

Wheel taxi bob – זוהי מזחלה עם גלגלים, באמצעותה אפשר לעשות ירידה במסלול אולימפי בחודשי הקיץ ולחוות חוויה חדשה שפשוט אי אפשר לתאר.

מפות ותיאור של מסלולי סקי בקורטינה ד'אמפצו

אתרי סקי בקורטינה ד’אמפצו

בתמונה: מפת אתרי סקי בקורטינה ד’אמפצו פרק א'

על פי נתונים רשמיים, האורך הכולל של מסלולי סקי מסומנים בקורטינה ד'אמפצו הוא כ-140 ק"מ, כאשר אורכם של אתרי סקי העיקריים הוא סביב 100 ק"מ. אתרים הגדולים והפופלריים ביותר נמצאים בצדדים שונים של קורטינה ד'אמפצו. במזרח ממוקמת Faloria.

נקודה הכי גבוהה שלה נמצאת ב- (Tondi (2362. המסלולים כאן לרוב יורדים לכיוון צפוני וצפון-מזרחי. דרך (Rio Gere (1680 ניתן לעבור למדרונות הדרומיים של (Cristallo (3216.

בואו לבנות יחד איתי את המסלול שלכם

מ-Faloria אין מסלולים שמובילים לאתר הנופש, לכן את ירידה צריך לעשות באמצעות רכבל. מ-Rio Gere לקורטינה ניתן להגיע במסלול ירוק, העובר במקביל לכביש מהיר (בתנאי שיש מספיק שלג).

אזור סקי הגדול ביותר נמצא מערבית לאתר נופש. רוב המסלולים במדרונות של (Tofana (3243 ו-(Pomedes (2303 פונים מזרחה. מגבעה מיוערת (Col Druscie (1770 ומ-Pomedes דרך (Rumerlo (1650 ניתן להגיע לתחנה התחתונה של רכבל.

אך מאזור Tofana לא תצליחו להגיע ישירות ל-Socrepes: בחצי הדרך תצטרכו לעלות עם רכבל ל- (Duca d’Aosta (2098.

אתרי סקי בקורטינה ד’אמפצו

בתמונה: מפת אתרי סקי בקורטינה ד’אמפצו פרק ב'

דרך מקורטינה ד'אמפצו למעבר הרים (Falzarego (2105 לוקח כ-30-40 דקות. מהספגה של (Lagazuoi (2800 ניתן לרדת בשתי דרכים: דרך מסלול מדהים באורך של 8.5 ק"מ שמוביל לעיירת ארמנטרולה באתר סקי אלטה בדיה.

לתשומת לבכם, כדי לחזור לאותו מקום, ממנו ירדתם, תצטרכו לקחת אוטובוס, כי למטה אין תחנת רכבל.

ירידה נוספת פונה לכיוון דרום. אם תפנו ימינה, תגעיו לתחנת רכבל ואם תלכו שמאלה תעברו לאזור (Cinque Torri (2361.

מסלולים של (Col Gallina (2224 פונים צפונה, בדומה למסלולים שנמצאים באזור רכס ההרים Cinque Torri. המסלול האדום מ-Rifugio  Averau הולך לכיוון דרום.

מסלולים לגולשים מנוסים בקורטינה ד'אמפצו

בקורטינה ד'אצפצו לא תמצאו ריבוי מסלולים מאתגרים לגולשי סקי מנוסים. ב-Cinque Torri, Falzarego, ו- Meitres הם לא קיימים כלל. באזור Faloria יש מסלולים קצרים מסוג זה שיורדים מ-Tondi ועוברים בין רכבלים.

המסלול הציורי Vitelli אמנם מסומן בצבע שחור, אך זוהי בעצם הטעיה, מכיוון שעד לא מזמן הצבע שלו היה אדום.

אחד המסלולים המעניינים ביותר מתחיל מ- (Forcella Staunies (2930 שבאזור Cristallo. החלק העליון שלו – זהו בעצם מעבר צר ותלול בין הסלעים.

מסלול זה בדרך כלל נסגר לאחר ירידת שלג בגלל הסיכון הגבוה למפולת שלגים והרכבל מביא אותכם רק לתחנת ביניים שלו.

בשאר הזמן נוצרות במדרון תלוליות די גדולות מכיוון שרטרקים יכולים לנסוע רק בחלק התחתון של המסלול.

מסלול שחור ומאוד מאתגר, שיעלה לכם רמת אדרנלין בגוף, עובר מ- (Ra Valles (2470 לכיוון Rumerlo. אחרי מספר פיתולים מגיע נתיב האצה, הקשה במיוחד בשעות הבוקר.

זו הדרך היחידה לעבור בסקי מ-Tofana לאזור Pomedes. לאלה שלא בטוחים במיומנותיהם, מומלץ להשתמש ברכבל.

ב-Pomedes נמצא Olympiaהמסלול המפורסם ביותר בקורטינה ד'אמפצו. כל שנה בחודש ינואר מתקיים כאן שלב מאוד יוקרתי של אליפות העולם בסקי לנשים בקטגוריות גלישה במורד, סופר G, וסלאלום ענק.

אורך המסלול כ-2.5 ק"מ. בחלק העליון, בין שני סלעים, יש מקטע טכני עם נתיב האצה מאוד מהיר, אבל בקטע שמתחת למקלט Duca d’Aosta גולשים עם רמת מיומנות בינונית מסתדרים ללא כל בעיה.

לחצו ותתחילו לבנות את המסלול לאיטליה

מסלולי סקי למתחילים בקורטינה ד'אמפצו

מגרש ללימודי גלישה לילדים ומבוגרים נמצא במדרונות של Socrepes ושל גבעה (Pocol (1530. ישנם כאן לא פחות מ-12 מסלולים שטוחים ומוארים, המסומנים בצבע כחול.

גולשים מנוסים יותר לא מתעקבים פה יותר מדי זמן וישר עולים למעלה.

לשירותיהם של גולשים מתחילים פועלים 3 רכבלים ו-3 גררים מיוחדים: בזמן שאתם משפרים את טכניקת גלישה שלכם, אפשר גם להחליף מדרונות ומסלולים.

אזור גלישה (Mietres (1710, אשר נמצא קרוב יותר למרכז, כל כולו מיועד למתחילים. כל המסלולים כאן, חוץ מ-Uno, מסומנים בצבע כחול.

ב-Ra Valles גם קיימים מספר מסלולים רחבים ולא קשים במיוחד, אבל לרדת משם (לפחות עד ל-Col Druscie) גולשים מתחילים יוכלו רק באמצעות רכבל. מסלול האימונים העיקרי ויחידי נמצא ממש לפני התחנה. כאן פעול רכבל.

גולשים מתחילים ירגישו בנוח גם במסלולים פשוטים, שעוברים לאורך הרכבל Padeon באזור Cristallo, אך מסלול אדום ל-Rio Gere עשוי להיות בעייתי עבורם.

פארק לסנובורד של קורטינה נמצא באזור Faloria, ביציאה ממסלול שחור Canalone Franchetti.

הוא מצויד:

 • האלף פייפ;
 • קרשי קפיצה;
 • ריילים וכו'.

להגיע לפארק זה ניתן בעזרת רכבל Vitelli.

סרטון קצר המציג את האטרקציות של קורטינה ד'אמפצו

מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?