שדה התעופה של גנואה

לשדה התעופה הבינלאומי של גנואה (קוד יאט”א – GOA), בניגוד לרוב שדות התעופה אחרים בים התיכון, אין עבר צבאי. יתרה מזו, לצורך הקמתו בשנות 1954-1962 במיוחד בנו אי מלאכותי שנמצא 6 ק”מ מערבה ממרכז העיר.

בכל שנה משרת נמל התעופה של גנואה כ-1.5 מיליון נוסעים בטיסות בין-לאומיות ליעדים שונים בעולם מבריטניה עד סין.
שירותים
נמל התעופה של גנואה הוא גן עדן אמיתי לאוהבי שופינג. מלבד כל השירותים הסטנדרטיים הקיימים בנמלי תעופה כגון כספומטים, שירותי מט”ח, עמדות מודיעין – בשדה התעופה של גנואה ישנו שפע של חנויות מעניינות שיעזרו לך להעביר את הזמן לפני הטיסה. בדיוטי פרי אפשר למצוא כמעט כל דבר: מזכרות רבות, מוצרי בית, מוצרי חשמל, בגדי מעצבים. אזרחים של מדינות שאינן חלק מהאיחוד האירופי יכולים לרכוש את כל המוצרים ללא תשלום מכס, אך עם הגבלה בכמות.

אוטובוסים משדה התעופה של גנואה לעיר
אם אינכם נושאים איתכם מזוודות כבדות באתם לטיול בלי משפחה וגם אם אתם לא ממהרים יותר מדי, במקרה זה משדה התעופה לגנואה ניתן להגיע בשאטל Volabus, שעובר דרך תחנות רכבת פיאצה פרינצ’יפה, סמפיארדרנה וקורניליאנו עד תחנת רכבת בריניולה.
אך יש לקחת בחשבון שמרווח זמן בין האוטובוסים לגנואה הוא 20-60 דקות. האוטובוס הראשון יוצא ב-06:00, האחרון ב-23:30. זמן הנסיעה הינו כ-30 דקות. עלות הנסיעה – €6 (2019).

.
את הכרטיסים לשאטל ניתן לרכוש במכונת כרטייסים, בקופות או אצל נהג. אותו כרטיס תקף ל-60 דקות לנסיעות בתחבורה ציבורית בתוך העיר, מה שמאוד נוח במידה ותרצו להקדיש מספר שעות לסיור בעיר. גנואה באמת שווה את זה.

מונית משדה התעופה של גנואה לעיר
תחנת מוניות בשדה התעופה של גנואה נמצאת ביציאה מהטרמינל. איטלקים רבים אוהבים להשתמש בשירותיהן. באשר לתיירים, כדאי שתפקחו עיניים: הרשויות האיטלקיות עדיין נלחמות במקרים של הונאת נוסעים, כאשר הנהגים מנצלים את תמימותם של התיירים וגובים מחיר גבוה יותר.
במקרה של מחלוקת עם הנוסע, הנהג תמיד יכול להעמיד פנים שהוא לא מבין אנגלית. דרך אגב, הרבה נהגים אכן אינם שולטים בשפות אחרות מלבד איטלקית.

אחת הדרכים היעילות להימנע מקשיי תקשורת עם הנהג הינה הזמנת מונית משדה התעופה של גנואה דרך האינטרנט. במיוחד שבמקרה זה ניתן לקבל מחיר הנסיעה עוד לפני ביצוע ההזמנה.
נהג בדרך כלל פוגש אותכם ביציאה מאזור קבלת מזוודות, כאשר בידו הוא מחזיק שלט עם שמו של הנוסע. כל הפרטים לגבי הפגישה נשלחים אוטומטית לדוא”ל שלכם, כך שהסיכוי לפספס את הנהג כמעט אפסי.
כאן ניתן לקבל מידע ולחשב עלות הנסיעה במונית משדה התעופה של גנואה ליעד הרצוי.

השכרת רכב בשדה התעופה של גנואה
דרך נוספת להגיע מנמל התעופה של גנואה ליעד הסופי הינה השרכת רכב. בשטחו של שדה התעופה נמצאות מספר חברות בינלאומית אשר מספקות שירות זה.
הדרך הפשטה למצוא את ההצעה הטובה ביותר להשכרת רכב בשדה התעופה של גנואה, מבלי לרוץ בין הנציגויות, היא להשתמש ב-Rentalcars – שירות מקוון שמאוד פופולרי באירופה.
שירות זה פותח ע”י אותה חברה שפיתחה גם את האתר המפורסם למציאת בתי מלון booking.com, לכן Rentalcars עובד בשיטה דומה: הוא מבצע השוואה בין הצעות של חברות להשכרת רכב מקומיות על מנת למצוא עבורכם את המחיר טוב ביותר ולשריין אותו באופן מיידי.
מלבד המחיר Rentalcars מציג מידע גם על אופציות נוספות שחשובות עבור הנוסע: ביטוח, כיסאות בטיחות לילדים, מיזוג אוויר, וכו’. מה שהופך את התהליך לעוד יותר פשוט. לא פלא שבאתר הביקורות הפופולרי Review Centre שירות Rentalcars זכה בהכי הרבה תגובות חיוביות מלקוחות.