נמל התעופה של טורינו 

בעוד שמילאנו נחשבת לבירת השופינג, טורינו ידוע כמרכז ספורט חורפי. זו העיר בה מתחילים מסלולי סקי רבים. עם זאת, גם בטורינו עצמה לא חסר דברים לראות: ארמונות ומוזיאונים רבים פותחים את הדלתות שלהם למבקריהם בכל עונה; חנויות, מסעדות ומועדונים אינם נחותים מאלה שיש במילאנו. לא פלא שנמל התעופה של טורינו משרת יותר מ-3.5 מיליון נוסעים בשנה.

בכל שבוע הוא מקבל ושולח כ-400 טיסות סדירות ל-33 יעדים, ביניהם 18 יעדים בינלאומיים. כמו כן פועלות כאן גם טיסות שכר: מדבלין עד בייגין וממוסקבה עד ברצלונה. טרמינל בעל שלושה מפלסים נפרש על פני השטח של יותר מ-57 אלף מ”ר ואורכו של מסלול ההמראה הינו 2350 מ’. לנמל התעופה של טורינו יש מספר מגרשי חניה על-קרקעיים ותת-קרקעיים ומרכז לוגיסטי גדול.

מפה של נמל התעופה ולוח נחיתות והמראות

בקומת קרקע של שדה התעופה נמצא אולם נחיתות, בקומה ראשונה פועלות עמדות של צ’ק אין, בקומה שניה נמצאות חנויות ומסעדות. קשה ללכת כאן לאיבוד: בכל מקום תלויים שלטים מכוונים בשפות איטלקית ואנגלית. אך בכל מקרה, לא יזיק לקחת איתכם מפה של נמל התעופה במיוחד אם אתם קצרים בזמן.

לוח אלקטרוני בנמל התעופה של טורינו קיים גם באולם ההמראות וגם באולם הצ’-אין. מודיעין נמצא בחלק הדרומי של אולם ההמראות, ליד משרדי כרטיסים. לבדוק כמה זמן נשאר עד הטיסה ניתן גם באתר האינטרנט הרשמי של שדה התעופה:  (קיימות גרסה בשפה אנגלית ובשפה איטלקית).

תחבורה בשדה התעופה של טורינו

להגיע מנמל התעופה של טורינו אל מרכז העיר אינה משימה מסובכת למדי, מכיוון שהמרחק בין שתי נקודות אלה הינו 16 ק”מ בלבד. משעות הבוקר המקודמות ועד הערב בין העיר לשדה התעופה פועלים אוטובוסים ורכבות וגם קיים שירות מוניות שעובד 24 שעות.

אוטובוסים מנמל התעופה

קווי אוטובוס: בקו שבין נמל התעופה של טורינו לעיר עצמה פועלים אוטובוסים של חברת Sadem. לוח זמנים: מ-05:15 עד 23:00, מרווח זמן בין האוטובסים – בין 30 ל-45 דקות. אוטובוסים מנמל התעופה של טורינו יכולים לעצור בכל התחנות או רק בתחנות רכבת פורטה סוזה (רכבות פרבריות) ופורטה נואובה (תחנת הרכבת המרכזית, מרכז העיר, תחנה סופית).

עלות הנסיעה לפורטה נואובו היא 6.50 יורו (2016). את הכרטיסים ניתן לרכוש במכונות או קופות שליד התחנה, אשר נמצאת בצד ימין מהיציאה המרכזית מהטרמינל.

בנוסף אפשר לקנות את הכרטיס אצל נהג אבל אז תצטרכו להוסיף עוד 0.50 יורו. עם זאת, אם יש לכם Torino + Piemonte Card, הנסיעה תעלה לכם 5 יורו בלבד (2016). זמן הנסיעה עד לתחנה הסופית הוא 45-50 דקות תלוי בתנועה.

נוסעים שמעוניינים להגיע לטורינו משדה התעופה רק כדי לתפוס רכבת, יכולים להשתמש גם באוטובוסים של חברת DoraFly שנוסעים במסלול: תחנת רכבת דורה – תחנת רכב פורטה סוזה – מרכז העיר (תחנת רכבת מרכזית). לוח זמנים של האוטובוסים מתואם עם לוח זמנים של הרכבות.

רכבות משדה התעופה של טורינו

תחנת רכבת דורה נמצאת במרחק של כמה מטרים משדה התעופה. רכבות יוצאות משדה התעופה כל חצי שעה מ-05:03 עד 23:08, מהעיר לשדה התעופה מ– 5:04 עד 21:45. זמן הנסיעה – כ-19 דקות.

רכבות פרבריות הינן חלק מהתחבורה הציבורית. כך למשל, כרטיס לרכבת וגם עבור נסיעה של 70 דקות בתחבורה עירונית Trenibus corsa semplice יעלה לכם 3.70 יורו (2016). כרטיס ל-Trenibus giornaliero אמנם מעט יקר יותר – 6.80 יורו (2016), עם זאת בקנייתו הנוסע יכול להשתמש בתחבורה ציבורית במשך כל היום ללא תוספת תשלום.

מוניות מנמל התעופה

תחנת מוניות בנמל התעופה של טורינו נמצאת משמאל ליציאה מהטרמינל. אם תנאי הכביש מאפשרים זאת או אם משתמשים בכבישי אגרה, הנסיעה לא תיקח יותר מ-30 דקות.

מי שמכיר את הנהגים האיטלקים, תמיד משתדל להזמין מונית דרך האינטרנט. מחיר במקרה זה אינו שונה בהרבה ממחיר הנסיעה במונית רגילה, וגם לא תצטרכו לשלם עבור המתנה אם הטיסה שלכם התעכבה.

בהזמה דרך האינטרנט אתם יכולים להיות ב-100% בטוחים שהנהג לא יבקש מכם מחיר מופרז, מכיוון שהתעריף הנסיעה ידוע מראש ולכן אין צורך לשלם שום דבר נוסף במקום.

באתר זה ניתן לבדוק את המחירי נסיעה משדה התעופה של טורינו לכל נוקדה באזור.

העברה מנמל התעופה של טורינו והשכרת רכב

נמל התעופה של טורינו פועל בשיתוף פעולה עם החברות המובילות בתחום השכרת רכב: Avis, EuropCar, Hertz, Sixt, Maggiore ועוד.

חברות אלה תמיד מצעיות מגוון רחב של רכבים:  מכוניות קומפקטית, לימוזינות, מיני-ואנים, טנדרים. את הזמנה של הרכב ניתן לעשות גם במשרדי חברות עצמם, אשר נמצאים בטרמינל נוסעים, וגם באתרי אינטרנט שלהן.

אך ישנה גם דרך שלישית: להשכיר רכב בשדה התעופה של טורינו דרך אתר האינטרנט הבינלאומי הפופולרי Rentalcars. מכיוון ששירות זה עובד בשיתוף פעולה מתמיד עם חברות להשכרת רכב, הוא מעדכן את כל השינוים במחירים ותנאי ההשכרה שמתרחשים בחברות אלה. כך, בלי לבזבז זמן על השוואה עצמית של תנאי ההשכרה בין חברות רבות, תוכלו לקבל את הצעה המשתלמת ביותר תוך דקות ספורות.