מילאנו

למרות שהמראה החיצוני של מילאנו (Milano) מאופיין בעיקר בארכיטקטורה מודרנית, בעיר הזאת קיים שפע של אתרים היסטוריים ואטרקציות. בהיכרות ראשונית היא הרבה פעמים יוצרת רושם מוטעה.

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים

אך למעשה, מילאנו היא הרבה יותר מעיר תעשייתית: ככל שתתקרבו יותר למרכז, כך תפגשו יותר ויותר בתים, כנסיות וכיכרות עתיקים. כדי לראות את כל האטרקציות של מילאנו צריך להקדיש הרבה יותר מיום אחד.

מה יש לראות במילאנו
בתמונה: Notte Milano

אטרקציות של מילאנו

כיכר דואמו וקתדרלת

כל הדרכים בסופו של דבר מובילות לכיכר הראשית – פיאצה דואומו (Piazza del Duomo), בה ניצב הסמל המפורסם ביותר של העיר, קתדרלת מילאנו או Duomo di Milano.

הקתדרלה, העשויה משיש לבן, נבנתה בסגנון “גותיקה לוהבת”, כאשר החזית שלה מעוטרת ב-3400 פסלים ואינספור תלתלים, קישוטים וציורים.

הקליקו כאן לבניית מסלול אישי

קתדרלה היא כנסייה פעילה לכן על מנת לבקר בה, חובה לשמור על לבוש שמקובל אצל קתולים. על מנת להיכנס לתוך Duomo di Milano, צריך לעבור דרך גלאי מתכות ולהראות לשומרים את התיקים שלכם. כניסה עם מזוודות ואפילו עם תיקים גדולים אסורה.

מקום הכי פופלרי שמושך את רוב התיירים הינו גג של הקתדרלה, ממנו נשקף נוף מרהיב אל כיכר דואמו ואפשר לראות בקרוב את חזיותיה הנפלאים של הכנסייה.

טיול במילאנו
בתמונה: Duomo di Milano

הכתובת: Piazza del Duomo

עלות כניסה לקתדרלת מילאנו:

 • עלות כניסה – 3 יורו;
 • עליה לגג במדרגות – 9 יורו;
 • עליה לגג במעלית – 13 יורו.

שעות הפעילות:

 • שעות הפעילות של קתדרלת מילאנו: בין 08:00 ל-19:00 (מבקרים אחרונים מורשים להיכנס עד 18:00);
 • שעות הפעילות של הכניסה לגג: בין 09:00 ל-19:00 (גם לכאן המבקרים האחרונים יכולים להיכנס עד השעה 18:10).

אמנם למעלית כמעט תמיד יש תורים ארוכים, לכן מומלץ לעשות את העליה ברגל.

גלריית ויטוריו אמנואלה השני ושור מטורינו

מכל הצדדים כיכר דואומו מוקפת בארמונות-פלאצו. בתוך רוב הפלאצו נמצאים מרכזי קניות – גלריות סגורות דמויי סמטאות, אשר מחברים בין כיכרות העיר.

המפרוסמת ביותר היא גלריית ויטוריו אמנואלה השני (Galleria Vittorio II) שמשתרעת מדואומו מילאנו ישירות אל תיאטרון לה סקאלה.

הכניסה לגלריה ממוקמת במרכז פיאצה דאומו מצידה הימנית של הקתדרלה. ריצפה במרכז הגלריה, אשר נבנתה בצורת מתומן, מכוסה בסמל של טורינו, כאשר בחלק המרכזי שלו מצוייר שור עם שקע באיזור איבר המין.

מה יש לראות במילנו
בתמונה: Galleria Vittorio II

על פי אחת האגדות המקומיות, כדי שהמשאלה הכי נחשקת שלכם תתגשם, צריך לשים עקב לתוך השקע הזה ולעשות סיבוב של 360 מעלות. זו הסיבה לכך שהחלק הזה של השור, שהיה פעם שלם, הפך לבור די עמוק.

עם זאת, השור מטורינו עדיין מושך אליו תיירים רבים שמקווים בעזרתו להגשים את חלומותיהם.

כאשר הפולחן העיקרי מסתיים, אפשר לעשות סיור בגלרייה היפה ביותר בעיר ולהינות מתמשיחים ופסיפסים על הקירות ומויטראז’ים על פני כיפת זכוכיות מרשימה בגדול של 47 מ’.

כתובת: Piazza del Duomo

עלות כניסה: כניסה חופשית

בית האופרה של לה סקאלה

הארכיטקטורה של התיאטרון המפורסם בעולם, בו שרו וגם ממשיכים לשיר כל הכוכבי אופרה הגדולים, לא מרשימה במיוחד. כל הקסם קורה בפנים!

לכן, אפילו אם לא תצליחו לקנות כרטיסים להצגה או לקונצרט של תזמורת סימפונית, בהחלט כדאי לבקר בתוך התיאטרון ( Teatro alla Scala) על מנת לראות את הפנים המפואר שלו ולחוות אווירה בלתי נשכחת בעת סיורכם דרך האולמות והמרפסות שלו.

אטרקציות במילאנו
בתמונה: Teatro alla Scala

כתובת: Via Filodrammatici, 2

עלות כניסה:

 • מקומות באולם התאטרון – 9 יורו (קיימות הנחות לילדים ופנסיונרים);
 • מקומות ביציע עליון – 15 יורו ללא תלות למעמד ההצגה;
 • מקומות באולם הגדול – 250 יורו.

שעות הפעילות: 09:00-17:30

הכרטיסים להופעות עצמן ניתן לרכוש בקופה של התיאטרון או להזמין דרך אתר האינטרנט של לה סקאלה. אם בכל זאת תרצו לראות מופעים הכי מפורסמים על פי יצירותיהם של פוצ’יני, וורדי ושאר המלחינים האיטלקיים בעלי שם עולמי, כדאי לשריין כרטיסים מראש.

הארמון המלכותי

בצידו השמאלי של הקתדרלה, בכיכר דואומו עומד הארמון המלכותי לשעבר Palazzo Reale שכיום משמש כמרכז התרבות וגם כמוזיאון המרכזי של העיר.

מלבד תצוגות אינסופיות, מתקיימות כאן תערוכות תמטיות של האמנות המודרנית והקלאסית. אגף מזרחי של הארמון משמש כמוזיאון של קתדרלת מילאנו (כניסה אליו ניתנת עם אותו כרטיס שרכשתם כדי לבקר בקתדרלה עצמה).

חופשה במילאנו
בתמונה: Palazzo Reale

למרבה הצער, הארמון נפגע מהפצצות בזמן מלחמת העולם השניה ומה שנשאר ממראה הפנים המקורי שלו זהו אולם קריאטידות. כל שאר החלקים שוחזרו באמצע המאה ה-20.

כתובת: Piazza del Duomo, 12

עלות כניסה: 12 יורו (קיימות הנחות לילדים, סטודנטים, פנסיונרים ומשפחות).

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים

רחוב Via Monte Napoleone

ממש מאחורי הקתדרלה נמצאים רחובות מסחריים ראשיים של בירת האופנה. לאורך שדרת Corso Vittorio Emanuele II נפרשו חנויות גם עם מותגים המפורסמים בכל העולם וגם עם מוצרים שמתאימים לכל כיס.

טיול במילאנו
בתמונה: Via Monte Napoleone

אם תלכו דרך Via Monte Napoleone המפורסמת, תגיעו לרובע האופנה – שכונה של חנויות עם מותגי יוקרה מבתי אופנה מובילים של Haute Couture.

גם אם המחירים במרכז מילאנו גבוהים מדי עבורכם, בהחלט כדאי לעשות סיור דרך רחוב מונטנפולאונה, שנראה כמו מוזיאון האופנה, ולהינות מתצוגות מפוארות, אשר מוצגות בויטרינות של החנויות, או כדי לפגוש במקרה איזה כוכב טלוויזיה שיצא לקניות בבוטיקים.

כתובת: Corso Vittorio Emanuele II, Via Monte Napoleone

כניסה: ללא עלות.

“הסעודה האחרונה” של ליאונרדו דה וינצ’י

בזיליקה קטנה ומרוחקת מכיכר הראשית של העיר עם חזית לא ייחודית במיוחד, שומרת בתוכה אוצר אמיתי של תרבות עולמית – תמשיח של לאונרדו דה וינצ’י “הסעודה האחרונה” (The Last Supper, Il Cenacolo).

עם זאת, על מנת לראות את יצירת מופת זו כדאי להזמין כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט. ייתכן שלא תוכלו לרכוש כרטיסים במקום עקב ביקוש גדול. לאולם, בו נמצא התמשיח, אפשר להיכנס רק למשך 20 דקות.

אטרקציות במילאנו
בתמונה: The Last Supper, Il Cenacolo

בתוך הבזיליקה, הקבוצה עוברת בדרך סלולה כך שכולם יוכלו לראות את “סעודה האחרונה” גם מרחוק וגם מקרוב, ולאחר מכן יבקשו מכם לצאת החוצה.

כתובת: Piazz Santa Maria delle Grazie

עלות כניסה: 10 יורו (קיימות הנחות לילדים, כניסה לפנסיונרים חינם).

שעות הפעילות: מיום שלישי עד יום ראשון בין 08:15 ל-18:45.

רובע Navigli

כל הבוהמה והנוער היצירתי נפגשים בערבים ברובע Navigli שבדרום העיר. Navigli היא מערכת של תעלות לשייט ספינות, אשר הפכה פעם את מילאנו לעיר נמל גדולה! וזאת למרות שהיא ממוקמת רחוק מהים ושום נהר לא זורם דרכה!

בואו לבנות יחד איתי את המסלול שלכם

כל זה הודות לעובדה שבימי הביניים המילאנזים חפרו מערכת תעלות לארוך כל מחוז לומברדיה, אשר מחברות את העיר לים, על מנת לספק לעיר סחורה.

כיום בעיר נשארו רק שלוש תעלות כאלה, הנמצאות ברובע Porta, שהפכו לאטרקציה מקומית. טיילות לאורך התעלות התמלאו במסעדות, בתי קפה וחנויות של מעצבים מקומיים.

חופשה במילאנו
בתמונה: Navigli Milano

שקטה ביום, בערב Navigli מתעוררת לחיים תוססים. תושבים מקומיים אוהבים לבוא לכאן כדי לשתות כוס יין בבית קפה עם נוף אל המים, להיפגש עם חברים או לדייט במקום הכי רומנטי בעיר.

בשבתות, לאורך התעלות פועל שוק הפשפשים, בו ניתן למצוא וינטאז’ איטלקי מעניין.

כתובת: Porta Ticinese, Piazza Ventiquattro Maggio

כניסה: ללא עלות.

טירת ספורצה

אולי טירת ספורצה (Castello Sforzesco) זוהי הטירה הפופולרית ביותר במילאנו, אשר נוסדה במאה ה-15 כמקום מגוריה שם דוכסים ממשפחת ספורצה.

כיום היא פתוחה לתיירים שמעוניינים להכיר לא רק את חייהם היומימיים של האצולה מאותם זמנים, אלא גם להינות מיצירות אמנות של איטלקים מפורסמים.

אטרקציות במילנו
בתמונה: Castello Sforzesco

תוכלו לבקר באולמות של המוזיאון שנמצא בטירה, בו מוצגים רהיטים וכלי בית, וגם בגלריית האמנות עם ציורים של מנטניה, בליני, קורג’ו. ישנו גם אולם נפרד, אשר מוקדש ללאונרדו דה וינצ’י (שבעצמו היה אחראי על עיצוב הטירה). מומלץ להיכנס גם למוזיאון הארכיאולוגי.

עלות כניסה: 15 יורו.

בזיליקת סנט אמברוז

בהחלט כדאי לכם להקדיש מזמנכם לביקור בבזיליקת סנט אמברוז (Basilica di Sant’Ambrogio) כדי לראות במו עיניכם את הבניין בן אלף שנה. המקום הזה ממחיש היסטורה מימי העבר: ציורי קיר, ציורים בנושאי הדת, כלים, בהם משתמשים בכנסיות – דבר מרשים ביותר!

זהו מקום נפלא כדי לחוות אווירה ייחודית של ימי העבר ושל שלווה.

מה יש לראות במילאנו
בתמונה: Basilica di Sant’Ambrogio

כתובת: Piazza Sant’Ambrogio, 15.

באתר האינטרנט של בזיליקה לא צויינה עלות כניסה, לכן היני סבור כי הכניסה היא חופשית.

שעות הפעילות:

 • מיום שני עד יום שבת בין 10:00 ל-12:00 ובין 14:30 ל-18:00
 • בימי ראשון בין 15:00 ל-17:00.

חופשה עם ילדים במילאנו

מוזיאון המדע והטכנולוגיה

מוזיאון המדע והטכנולוגיה זהו אחד המוזיאונים המעניינים ביותר במילאנו: כל שלושת הקומות שלו מוקדשות להמצאות טכניות שונות של האנושות!

כאן תמצאו כל דבר אפשרי:

 • החל ממנוע קיטור ועד לצוללת,
 • גלי רדיו וחשמל,
 • טלוויזיה וטלגרף,
 • שעונים ומכשירים אסטרונומיים.

זהו מקום מאוד מרתק לא רק לילדים אלה גם למבוגרים. וכמובן, אל תפספסו הזדמנות לבקר באולם המצאות של לאונרדו דה וינצ’י עצמו – אולי אתם תהיו אלה שתפתרו את הסוד של הגאון הגדול?

טיול עם ילדים במילאנו
בתמונה: מוזיאון המדע והטכנולוגיה במילאנו

כתובת: Via San Vittore, 21.

 • למוזיאון ניתן להגיע באמצעות אוטובוס, קווים מס’ 50, 58, 94.

שעות הפעילות:

 • מיום שלישי עד יום שישי בין השעות 09:30 ל-17:00,
 • בימי שבת ובחגים בין 09:30 ל-18:30,
 • בימי שני וגם ב-25 לדצמבר ,וב-1 לינואר המוזיאון סגור.

עלות כניסה:

 • כרטיס רגיל – 10 יורו, לצעירים מתחת לגיל 25 (חובה להציג דרכון),
 • לילדים בגילאי 3-13, לפנסיונרים מעל גיל 65 ולקבוצות של 10 אנשים – 7.5 יורו,
 • לילדים מתחת לגיל 3 ולאנשים עם מוגבלויות (עם מלווה) הכניסה חופשית.

מוזיאון צעצועים

באילו מקומות כדאי לבקר עם ילדים במילאנו? כמובן שבמוזיאון הצעצועים! ובכלל, מי אמר שצעצועים מעניינים רק את הילדים? מבוגרים נהנים מהם לא פחות! למרות שאתם כבר לא בני 5 ואפילו לא בני 8, כדאי לכם לעשות סיור במוזיאון הצעצועים של מילאנו.

כאן תמצאו יותר מ-2000 צעצועים עתיקים ומודרניים מכל הסוגים ומכל הצבעים – החל מצעצועים, בהם שיחקו ילדים במאה ה-18 ועד “חברי ילדות” שלנו שאנחנו מכירים משנות ה-60 של המאה הקודם.

זהו מקום נפלא, בו תוכלו להרגיש נוסטלגיה לילדות ולגלות את אורח חייהם של ילדים מן העבר.

חופשה עם ילדים במילאנו
בתמונה: Museo del giocattolo e del bambino

כתובת: Via Gianni Rodari, 3

שעות הפעילות: מספטמבר עד מאי מיום שני עד יום שבת.

עלות כניסה: 8 יורו.

אצטדיון סן סירו

אצטדיון סן סירו (San Siro או Stadio Giuseppe Meazza) הוא אחת האטרקציות המפורסמות ביותר במילאנו. תיירים ומדריכי דרך מעניקים לו את אותו מעמד כמו לתיאטרון לה סקלה או לקתדרלת דואמו.

באצטדיון זה כבר עשרות שנים (יותר נכון מ-19 לספטמבר 1926) מתקיים דרבי בין מילאן לאינטר. כך יצא שהאצטדיון הו מגרש ביתי עבור שתי הקבוצות. דרך אגב, לו יש שני שמות. סן סירו – זהו שם ישן, בו משתמשים אוהדי מילאן. 

לחצו ותתחילו לבנות את המסלול לאיטליה

אך למעשה, השם שלו כבר מזמן שונה ובכל המפות וגם בקרב אוהדי אינטר הוא נקרא ג’וזפה מיאצה (Stadio Giuseppe Meazza). תיירים רבים טועים כאשר חושבים שמדובר בשני מקומות שונים. בפועל זהו אותו מקום.

מלבד משחקי כדורל, בסן סירו מתקיימים מופעים רבים. בוב מארלי עם מופע היחידי שלו באיטליה, דפש מוד, U2 ורבים אחרים הופיעו כאן. האצטדיון נחשב לפופולרי מאוד בקרב אוהדי כדורגל.

כרטיסים למשחקים של הקבוצות נמכרים כמה שבועות לפני המועד לכן די קשה להשיג אותם.

נופש עם ילדים במילאנו
בתמונה: Stadio Giuseppe Meazza

בשטח של האצטדיון פועל מוזיאון שמספר את ההסיטוריה של שני מועדוני כדורגל: מילאן ואינטר. אצל האוהדים יש בדיחה שהעיר, האצטדיון והמוזיאון אלה דברים משותפים היחידים שיש לשתי הקבוצות.

לא חובה להיות אוהד כדורגל כדי להבין את הערך של התערוכות שמוצגות כאן. חולצות של שחקנים מפורסמים, נעלי כדורגל, כדורים – אכן מדובר בדברים מיוחדים.

וגם אם המופעים, העבר וההווה של כדורגל לא מעניינים אותכם, בכל זאת מומלץ לבקר בסן סירו רק כדי להינות מארכיטקטורה איטלקית של המאה ה-20 ולהתרשם מהבניין המודרני הנפלא הזה.

מה יש לראות במילאנו עם ילדים
בתמונה: Museo San Siro

כתובת: Piazzale Angelo Moratti, 20151 Milano.

איך להגיע לשם?

איך למצוא אותו: תגיעו לשער הדרומי ותחפשו אצטדיון מס’ 14.

האצטדיון ממוקם במרכז מילאנו. ניתן להגיע אליו בקלות באמצעות תחבורה ציבורית.

 • רכבת תחתית: תעלו על קו אדום ותגיעו לתחנת “כיכר לוטו” ולאחר מכן תקחו אוטובוס מס’ 49. תרדו בתחנה הסופית.
 • מכיכר דואמו לאצטדיון ניתן להגיע בקלות באמצעות אוטובוסים (קווים מס’ 49, 78) או ברכבת קלה מס’ 16.
 • אם אתם מתכננים לא רק לעשות סיור אלא גם לראות משחק, יש לכם אפשרות לעלות לאוטובוס חינם, שיוצא מדואמו בימים בהם מתקיימים המשחקים.

שעות פעילות: מ-10:00 עד 17:00. ניתן להזמין סיור מודרך בשפה אנגלית.
עלות כניסה: 10-17 יורו.

שאלות נפוצות לגבי טיול במילאנו

האם כדאי לקחת רכב לטיול במילאנו

במילאנו עדיף לטייל ללא רכב. כך אם חלק גדול מהטיול אתם מתכוונים לעשות במילאנו, עדיף להיות ללא רכב ולהשתמש בתחבורה ציבורית. אם מילאנו היא רק נקודה בטיול שלכם באיטליה. ניתן להגיע לכאן ברכב, לחנות באחד מהחניונים ולטייל בעיר ללא רכב.

כמה זמן כדאי להקדיש לטיול במילאנו?

מדובר בעיירה “אירופאית” טיפוסית. לכן המצלה שלי תמיד– להקדיש למילאנו לא יותר מיום 1, כולל שופינג. ניתן להשתמש במילאנו כבסיס ל”טיול כוכב” וכל יום לצאת למקום אחר, מחוץ לעיר.

האם אזור של תחנת רכבת – אזור טוב ללינה?

התשובה היא כן. הייתי מספר פעמים במילאנו וכל פעם בחרתי במלון הנמצא בקרבת מילאנו סנטרלה ואף פעם לא הרגשתי ולא ראיתי שמדובר באזור לא נוח או לא בטוח, ההפך הוא הנכון.

מהם אטרקציות חובה במילאנו?

 • דאומו של מילאנו, כולל עליה לגג של קטדרלה;
 • אם תקציב שלכם מאפשר זאת, הייתי בחום ממליץ על הצגה בלה סקלה;
 • טירת ספורצה.

חמש המסעדות הטובות ביותר במילאנו

Ristorante Da Giulia

מסעדת Ristorante Da Giulia המפורסמת בשל המטבח הים תיכוני, כל הרכיבים הקמחיים שלה נוצרים במקום.

שפית ג’וליה גרנדה מעניקה משמעות גדולה לעיצוב של האוכל, לכן לכל המנות יש לא רק טעם נהדר, אלא גם המראה. אורחים יכולים לבחור בין תפריט רגיל, תפריט יומי ותפריט הטעימות.

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים

המנות הקלאסיות כוללות אורקייטה עם עגבניות קצוצות, רוקולה, גבינות סטרטצ’לה או אספרגוס, דניס ועגבניות שרי. אל תשכחו להזמין כוס יין מרשימת היינות האיטלקים. אם מזג אוויר יהיה חם, תוכלו לתפוס שולחן בחצר של המסעדה.

בתי קפה ומסעדות מומלצות במילאנו
בתמונה: Ristorante Da Giulia

כתובת: Ristorante Da Giulia, Piazza Antonio Gramsci 3, 20149 Milano, +39 02 3651 2177,

האתר: www.ristorantedagiulia.it

Ceresio 7

מקום מאוד פופלרי Ceresio 7 פועל תחת ניהולם של דן ודין קייטן, המסיידים של המותג Dsquared2. מלבד אווירה אופנתית ואלגנטית, מהמסעדה נשקפים נופים עוצרי נשימה אל העיר.

תשומת לב רבה מוקדשת לדברים קטנים: המרפסת מלאה בפרחים, וחלקים של עץ בפנים יוצרים אווירה של מודרניות.

מנות מפסטה מתוכננות בקפידה:

 • המנות הטובות ביותר כוללות לינגוויני עם לובסר וקישואים מוקפצים;
 • רביולי עם בשר עגל ברוטב טרטר עם ליים טרי וניוקי עם אפונה;
 • חזרת וגבינת טומה.

בחירת המשקאות לא פחות טובה מהבחירה של מאכלים. המסעדה מציעה מגוון רחב של יינות וקוקטיילים.

בתי קפה ומסעדות מומלצות במילאנו
בתמונה: Ceresio 7

כתובת: Ceresio 7, Via Ceresio 7, 20154 Milano, +39 02 3103 9221,

האתר: www.ceresio7.com

Un Posto a Milano

למרות שמסעדת Un Posto a Milano נמצאת במרכז העיר, המטבח המסורתי שלו נותן הזדמנות להכיר את האוכל הכפרי ואת התוצרת החקלאית.

במסעדה מודרנית זו מכינים מאכלים רק מרכיבים מקומיים, כאשר רובם מוצרים אורגניים. התפריט מבוסס על מוצרים טריים הזמינים, כולל ירקות עונתיים.

המנות הפופולריות ביותר הן:

 • ריגטוני עם עגבניות מיובשות;
 • מוצרלה ובזיליקום טרי;
 • מנות פסטה מסורתיות.
מסעדות מומלצות במילאנו
בתמונה: Un Posto a Milano

כתובת: Un Posto a Milano, Via Privata Cuccagna 2, 20135 Milano, +39 02 545 7785,

האתר: www.unpostoamilano.it

Alice Ristorante

מסעדה זו מעוטרת בכוכב מישלן ומציעה לאורחיה מאכלים ממטבח ים תיכוני מסורתי עם טעם לוואי של מודרניות. המסעדה נוסדה על ידי שפית ויואנה ורזה ומלצר הראשי וסומלייה סנדרה סיסיריאלו, כאשר החלום שלהן היה להכין מנות יצירתיות מהמוצרים הטובים ביותר.

את המנות אפשר לבחור מתפריט ועל מנת היום תוכלו לשאול את המלצר הראשי.

הקליקו כאן לבניית מסלול אישי

מנות פסטה מאופיינות במינימליזם:

 • ספגטי ברוטב עגבניות ובזיליקום;
 • טליאטלה שמנת עם אספרגוס ופרמזן;
 • מבחר גדול של מנות בשר ודגים.

לקינוח אפשר להזמין סורבה או גלידה ביתית.

מסעדות מומלצות במילאנו
בתמונה: Alice Ristorante

כתובת: Alice Ristorante, Piazza XXV Aprile 10, 20121 Milano, +39 02 4949 7340,

האתר: www.aliceristorante.it

Il Ristorante Trussardi alla Scala 

Il Ristorante Trussardi alla Scalaזוהי מסעדת גורמה. כדי להתרשם ממבחר עשיר של מאכלים, אותם מכינים מרכיבים איכותיים בשילובים חדשניים, האורחים יכולים לבקש תפריט טעימות שמורכב מחמש מנות, אשר כוללות:

 • מנות פתיחה;
 • מנות פסטה;
 • שתי מנות עיקריות;
 • קינוח לבחירה.

מומלץ לטעום:

 • ניוקי אפוי ומטוגן על האש עם מרק דגים;
 • תמנון ועלי נסטורטיום;
 • מנת רביולי עם פרמזן;
 • אספרגוס ובשר חזיר;
 • המעוטרת בביצת שליו;
 • ראויה לציון.
מסעדות מומלצות במילאנו
בתמונה: Il Ristorante Trussardi alla Scala

כתובת: Il Ristorante Trussardi alla Scala, Piazza della Scala 5, 20121 Милан, +39 02 8068 8201,

האתר: www.trussardiallascala.com

וידאו קצר המציג אטרקציות מרכזיות של מילאנו

מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?

2 thoughts

 1. חמל”ז!!! כמה השקעה. כל הכבוד. למרות שנו נוסעים במאורגן אני חייב להיות בעניינים. ממש מאיר עיניים. תודה