שדה התעופה של נאפולי

נמל התעופה הבינלאומי של נאפולי נמצא כ-6 ק”מ צפון-מזרחית מהעיר, באזור קפודיצ’ינו (לכן לפעמים קוראים לו – נמל התעופה קפודיצ’ינו).
נמל התעופה הבינלאומי של נאפולי משרת מדי שנה מיליוני נוסעים, ובכדי להגיע למלון או אתר הנופש שלכם בלי סיבוכים מיותרים, כדאי להכיר את כל אופציות ההגעה.

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים
טרמינלים בנמל התעופה של נאפולי
נמל התעופה מחולק משני טרמינלים: טרמינל מס’ 1 וטרמינל מס’ 2, הממוקמים די רחוק אחד מהשני.
• טרמינל 1 הוא הטרמינל הראשי, בו מרוכזת רוב הפעילות.
• טרמינל 2 משמש בעיקר לטיסות שכר.
מפות של הטרמינלים
נמל התעופה של נאפולי: מפות של הטרמינלים 1 ו-2
שירותים
שדה התעופה הבינלאומי של נאפולי עומד בכל הסטנדרטים של נמלי תעופה גדולים. כאן תוכלו למצוא סניפים של בנקים, משרד הדואר, שירותי מט”ח, מרפאה, Wi-Fi חינם. בתי קפה ומסעדות רבים לא ישאירו אותכם רעבים. בנוסף תוכלו לפנות למשרדי חברות להשכרת רכב ולבחור לעצמכם מכונית כדי לעשות טיול בדרום איטליה.
במרחק של 5 דקות הליכה מנמל התעופה, בבניין משופץ , שנבנה במאה ה-20, ממוקם בית מלון עם בריכה פתוחה וגנים ציוריים. באווירה נעימה זו אפשר לנוח אחרי טיסה ארוכה.
Tax-Free
בנמל התעופה של נאפולי קיימות שתי נקודות של Tax-Free, אליהן אפשר לגשת עם קבלות וטפסים מחנויות. באולם הנוסעים היוצאים מס’ 1 פועל סניף של Alisud (שעות פעילות: מ-07:00 ל-23:00). באולם ההמתנה לטיסות נמצא משרדה של Travelex Italia (שעות פעילות: 6:00-21:30). מתקבלים טפסים שהונפקו באיטליה בלבד. הסכום המקסימלי להחזר הוא 999.50 יורו.
לוח טיסות מקוון
לוח זמנים מקוון של נחיתות והמראות: www.aeroportodinapoli.it/on-departure

אוטובוסים משדה התעופה של נאפולי
עוד בשנת 2013 בין שדה התעופה לעיר היו נוסעים רק אוטובוסים עירוניים רגילים (גם ביום וגם בלילה). החל משנת 2014 את אותו מסלול עושה רק שאטל Alibus בצבע אדום-לבן של חברת ANM. אוטובוסים אלה יוצאים מנמל התעופה של נאפולי, עוברים דרך כיכר גריבלדי, אשר נמצאת קרוב לתחנת הרכבת המרכזית, ומגיעים עד לכיכר מוניסיפיו שליד הנמל.
השאטל הראשון יוצא ב-6:30, האחרון ב-23:39 בימי חול וב-23:50 בסופי שבוע. מרווח זמן בין האטובוסים הוא 20-30 דקות. אך תשימו לב שבגלל הפקקים והשביתות או עקב סיבות אחרות אוטובוס עלול לאחר. עלות הנסיעה היא 4 יורו (2014). את הכרטיסים ניתן לרכוש בתחנת אוטובוס או אצל נהג.
יש גם אוטובוסים בין-עירוניים של חברות תחבורה שונות שיוצאים מנאפולי לכיוון סלרנו (שני קווים), אבלינו, קפואה ועוברים דרך קזרטה, בטיפאליה ורומא. דרך נמל התעופה של נאפולי עובר גם אוטובוס שיוצא מתחנת הרכבת המרכזית לכיוון בנבנטו ובחזרה (EAV Bus). תמורת 10 יורו תוכלו להגיע לסאלרנו דרך קסטלמרה דה סטביה. את האוטובוס ניתן להבדיל משאטל של Alibus על פי כיתוב צבעוני Curreri Viaggi על רקע אדום-לבן.

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים

מוניות משדה התעופה של נאפולי
את המוניות בנמל התעופה של נאפולי ניתן למצוא ביציאה מהטרמינלים. אך אל תמהרו לעלות לכל מונית שאתם רואים. קודם כל, אנגלית זה לא הצד החזק של נהגי מוניות באיטליה ובנוסף רובם לא יפספסו הזדמנות להרוויח על התייר התמים ולהפריז במחיר.
הפרזה זו נעשית בצורה כזאת שהנוסע כלל לא שם לב אליה. המונה דלוק ופועל כראוי ועל פניו אין סיבה לדאגה. עם זאת, לא כדאי לאבד ערנות: בערים איטלקיות רבות (ונאפולי אינה יוצאת דופן) ישנם תעריפים מיוחדים לנסיעות משדה התעופה, שהם זולים הרבה יותר מאשר בנסיעה עם מונה. לכן אם לא תכירו תופעה זו, אתם עלולים לשלם מחיר מופקר עבור הנסיעה.

יותר משתלם יהיה להזמין מונית משדה התעופה למלון דרך האינטרנט. במקרה זה לרוב מחיר הנסיעה יהיה זול יותר וגם לא תצטרכו להתאמץ ולהסביר לנהג ליאן לנסוע. בנוסף, תוכלו לדעת מראש את עלות הנסיעה ולחסוך דאגות מיותרות לגבי מחירים מופקרים.

• בדרך כלל, נהג פוגש אותכם ביציאה מאזור קבלת המזוודות, אך את כל הפרטים על מיקום הפגישה עם הנהג ועל הנסיעה עצמה נשלחים ע”י החברה לדוא”ל שלכם. פרטים נוספים על שירות מוניות מנמל התעופה של נאפולי ניתן למצוא כאן.
העברות לנמל התעופה של נאפולי ובחזרה
באפשרותכם להזמין העברה בטוחה בנאפולי ברכב מודרני עם נהג מקצועי. נהג יפגושם אותכם בנמל התעופה או בבית מלון, כאשר הוא מחזיק שלט עם השם שלכם בידו. המחיר נקבע בעת ההזמנה באתר האינטרנט וכולל שעת המתנה בשדה התעופה ו-15 דקות המתנה במלון.

השכרת רכב בשדה התעופה של נאפולי
• להגיע מנמל התעופה של נאפולי ליעד הסופי שלכם ניתן גם באמצעות רכב שכור: בשטחו של שדה התעופה פועלים נציגויות של מספר חברות השכרה אירופאיוית ומקומיות. אך למצוא את האופציה המתאימה בנמל התעופה עצמו אינו דבר פשוט. המחירים והתנאים בין החברות השכנות יכולים להשתנות בצורה קיצונית.
• כמובן שאפשר לעשות השוואה מראש באתרי האינטרנט של חברות אלה. אך עד שתבחרו את ההצעה הטובה ביותר, היא עלולה להיתפס ע”י לקוח אחר. גם המחירים בחברות אלה אינם עומדים במקום – תנאי השכרת רכב בנמל התעופה של נאפולי יכולים להשתנות כמעט על בסיס יומיומי, במיוחד בעונות שיא.

מסלולים מוכנים לאיטליה ב87 שקלים
• לפתור את העניין הזה ניתן באמצעות שירות אירופאי פופלרי, אשר עוסק בהשוואת מחירים בין חברות השכרת רכב Rentalcars. המערכת המקוונת עוקבת אחר כל השינויים במאגרי הנתונים של חברות השכרה הכי גדולות, מה שמאפשר תוך דקות ספורות לבצע סינון הצעות בין כל אחת מ-6000 נקודות השכרה (כולל נמל התעופה של נאפולי) ברחבי העולם.
• היתרון של Rentalcars הוא בכך שתנאי ההשכרה מסוננים בשיטה אחידה, הדבר שמאשפר לבחור את האופציה הטובה ביותר ולזהות “מכשולים” שונים שאינם בולטים לעין כאשר קופצים בין אתר לאתר כגון קילומטראז’ מוגבל, ביטוח מוגבל, וכו’.