כניסה לכבישי אגרה באיטליה

קיימת טעות נפוצה שבגללה רבים מקבלים קנסות ועליה אני רוצה לדבר כאן.

בדרך כלל הכניסה לכבישי האגרה באיטליה עוברת דרך מסופים גדולים, עם כמות גדולה של מסלולי כניסה. ובדרך כלל ליד 2-3 כניסות עומד תור די גדול, כאשר שאר המסלולים סגורים או פתוחים לגמרי וללא תור.

הקליקו כאן לבניית מסלול אישי

ופה ושם עוברת דרכם איזה מכונית. וכאן לרבים עובר בראש רעיון “אם הם נכנסים, למה שאני לא אכנס?” ואם עשיתם כך, ביציאה מהכביש או אחרי זה בדואר תקבלו קנס.

אז מה בעיה? העניין הוא שהכניסות ה”פתוחות” הן בד”כ עבור כל המנויים למיניהם. קיימים סוגים שונים של מנויים, לכן יש גם מספר כניסות שונות.

לבדיקת מחיר השכרת רכב בצפון איטליה לחצו כאן

מה שתמיד צריך לעשות – למצוא שלט עם כיתוב של CASH או עם סימן של שטרות ולהיכנס דרכו.

המערכת עובדת בצורה פשוטה ביותר – בכניסה מקבלים כרטיס וביציאה מהכביש המהיר משלמים לבן אדם שגובה כסף.

עלות הנסיעה בכבישי אגרה באיטליה משתנה בהתאם לאורך הקטע בו נסעתם, בהתאם לכביש עצמו וכנראה גם בהתאם לזמן שבזבזתם על נסיעה.

לגבי סעיף אחרון אינני בטוח, אבל נסענו קטע די גדול ממילאנו לאגם גארדה, ובאמצע היה פקק מאד גדול, וביציאה שילמנו כיורו וחצי, כאשר תשלום ממוצע על נסיעה בקטע די ארוך הוא בין 7 ל-10 יורו.

מאמר נגמר, אך שאלות נשארו?

6 thoughts

 1. יצחק שיוביץ הגיב:

  נכנסתי בטעות לקופה של טלפס, ולא שילמתי עבור הנסיעה בקטע הזה. נאמר לי שאוכל לשלם (כולל הקנס) בצורה מקוונת באינטרנט, איך עושים זאת?

  1. אלכסנדר הגיב:

   תלוי גם בכביש, יש כמה חברות שמפעילות כבישים, אז צריך לבדוק גם לפי מספר כביש וחברה שמפעילה אותו

 2. רוני לשם הגיב:

  בטעות עברתי בצהוב קבלתי תשלום עס 65 יורו ביציאה כשהפקיד טוען שאינו יכל לקבל את הכנס כרגע.
  אמר בנוסף שאני יכל לגשת למקום שנקרא בלו פויינט.
  אפשר לקבל פרטים בעיניין?

  1. אלכסנדר הגיב:

   רשת חנויות של כבישים מהירים, המפוזרת במקומות רבים, ניתן למצוא בעזרת מפות של גוגל, או גוגל

 3. ויסמן אפי הגיב:

  שלום לך אלכסנדר שמי אפי ורציתי לשאול אותך האם כיום באיטליה אני יכול לשלם את הרובינטה לכביש המהיר באמצעות תחנות הדלק למשל כמו ברומניה. אני נושא כיום רכב רומני השייך לאיחוד ועם יציאתי מהמדינה אני יודע שאני תמיד נכנס לתחנת דלק ומשלם את הרובינטה. לא נהגתי באיטליה משנת 1997. והחוקים השתנו מקצה לקצה.

  1. אלכסנדר הגיב:

   שלום אפי. אני לא יודע איך דברים התנהלו ב1997)) אבל כרגע ב99% מכבישים מהירים באיטליה – כאשר אתה נכנס אתה לוקח כרטיס וביציאה מכביש המהיר אתה משלם דר מכונה אוטומטית. אם חלילה קיבלת קנס או משהו אתה יכול לפנות לרשת Blue point. נקודות שירות שלהם נמצאות בכל מיני מקומות ליד כבישים המהירים.