השכרת רכב בפירנצה

להרבה אנשים, לפני טיול, יש דילמה – האם לשכור או לא לשכור רכב?

בטיול שלנו לרומא ופירנצה הדילמה הזאת הייתה חזקה במיוחד – מצד אחד, בגדול, היינו צרכים את הרכב רק ליום אחד, וגם רכב, במיוחד בפירנצה, יכול לעשות הרבה “בעיות” – יש שם הרבה בעיות עם חניה, רוב העיר סגורה לרכבים וכו’ מצד השני המכונית אפשרה לנו להגיע במהירות וללא החלפת רכבות משדה התעופה ברומא לפירנצה. וביום השני בעזרת הרכב יכולנו לראות הרבה יותר מטוסקנה.
וכך לאחר התלבטות רבה, החלטנו לשכור רכב. לקחנו רכב בשדה התעופה, נסענו בעזרת GPS.

3 שעות על הכביש המהיר, ואנחנו בפירנצה. בפירנצה, השארנו את המכונית בחניה על הכיכר מיכלאנג’לו.
יש חילוקי דעות לגבי חניה זאת, אומרים שהיא חניה בחינם, אך מצד שני במגרש עצמו יש שלט שהחניה אכן חינם, אבל רק ל-20 דקות. בכל מקרה חנינו שם 2 לילות, ולא קיבלנו דו”ח.
ביום שני נסענו לטוסקנה – בטוח שרכב חסך המון זמן, באיטליה יש כבישי אגרה מהירים וטובים. מצד שני יש עניין של ZTL שמחזיק אותך במתח שלא להיכנס לאזור אסור.
את המכונית הזמנו דרך האתר RENTALCARS –מדובר באתר שעובד עם כל חברות ההשכרה החל מענקיות ועד קטנות. אתר הוא דומה מאד לבוקינג, מתחום בתי מלון וגם כן הוא שייך לאותה קבוצה שמחזיקה את בוקינג קום. לפני ביצוע ההזמנה, קצת חששתי. אבל בסופו של דבר לאתר היה שירות לקוחות טוב. חברת השכרה עשתה לנו איזה “קטע” עם הרכב, ושירות לקוחות של האתר בסופו של דבר עזר והחזיר לנו 40 יורו שחברת השכרה לקחה ללא הצדקה.
אז אם אתם הולכים לשכור רכב באיטליה או בכל מדינה אחרת, אני מציע לבדוק את המחירים באתר זה –

http://www.rentalcars.com

כמו כן אם יש לכם שאלות לגבי השכרת רכב – אשמח לענות מניסיוני, שאותו קצת צברתי מטיולים שלנו באיטליה

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *